bugün

yalan söyleyen insandır, ya da duygularını yitirmiş insandır.
daha önce asktan agzi yandigi icin birdaha asik olmayi düsünmeyen insandir.
günün birinde göt oldum mutlu oldum diyecek insandır.
tanrıyı güldürdüm , ona planlarımı anlattım dusturunu bilmeyen insandır. bu lafından kanımca baya bi muzdarip olup , lan olurmuşum aslında diyecektir..
asik olmanin verdigi zarari er ya da gec fark etmis olan insandir.
aslında her gördüğü güzele aşık olan insandır. karşılık bulsa aşkın ne menem bişey olduğunu anlayacak böyle büyük konuşmayacaktır. gerçi o da olur herşeyin bir zamanı vardır.
(bkz: memati bas)
aşık olmaktan, kalbini, düşüncelerini, zamanını ,ömrünü başkasıyla paylaşmaktan korkan insandır.
birgün gerçekten a$ık olan birini tanıyıp neler kaybettiğini anlamasını umduğum insan.a$kı daha önce hiç tatmamı$ insan da olabilir aynı zamanda.kimse böyle güzel bir $eyi kaçırmak istemez cünkü.
-ben aşık olmam, hede hüdü.
-niye ki, öküzler de sever...
aşkın insanı birdenbire sardığının farkına varamayan
ve aşkın nasıl bir duygu rüzgarına ittiğini bilmeyen
bir kişidir. yalan söylüyor denmez bu kişiler için
ama o duyguyu bilmediği konusunda oldukça iddialı
olabilir bünye...
şayet aşk ile anlatılmak istenilen uzak olmak ise, doğruluk payının şansı ile orantılı olduğu, kendine güveni tam şahsın söylemidir.

zira aşk ile tanımlanan, yatak fantezilerinin ikinci tekil şahsı ise bir şeyler anlatmak isteniyordur. ilgilenenin bilgisine...

(bkz: bir postmodern aşk tanımlaması)
en asil duyguyu yitirmiş insan. kaldi ki aşk`a benim gibi bakan birini eleştirecek değilim.
aslını inkar eden insandır. halbuki * kendisi de bir aşkın sonucudur.
aşık olup ondan sonra kendisi gibilere, "olm valla bak ben de öyle diyodum ama hiç ummadığın zamanda bir çıkıyor karşına, pis aşık oluyosun" diyecek insandır. aşık olunca en çok aşık olan insan tipidir hatta.
sözünün eriyse elinin öpülesi, değilse 'nooldu lan dongoz' denilesi imkansız insan.
insan değildir...
daha ruh eşini tanımamış, sevdiceğinin kokusunu duymamış insandır.
umudunu ters psikolojiye bağlamış insandır.
yakında eşekten düşmüşe dönecek olan insandır.

(bkz: büyük lokma ye büyük söz söyleme)
(bkz: tükürdüğünü yalamak)
ileride bütük antropozların vuracağı insan modeli. Bir an evvel aşık olunsa da kurtulunsa dedirtir.
halt etmis insandir.
herhangi bir konuda büyük konuşmanın bedelini ödememiş insandır. hele de konu aşksa.. tez zamanda ağzının payını almasını dilediğim kişidir.
aşka aşık olandır,en cok muhtac olandır.söyledikleri tersinden okunmalıdır,aslında bu cümle bir soruya tekabül eder.buna rağmen sever misin beni?
ya 'insan' değildir, ya da henüz aşkla tanışmamıştır...