bugün

insanin kendisine kolay kolay itiraf edemeyeceği, herkesin hayatında muhtelemen en az bir kere söylediği cümledir.
bir partizan söylemi.
(bkz: ben aptal mıyım)
herkes hayatında yer yer aptaldır... mesela ben şu anda ders çalışmalıyken oturup aptallık konusunda entry giriyor olduğum için oldukça aptalım...
Hayatında tekrarlayan yanlışları olduğunu bildiği halde bu yanlışlıkları yapmaya devam eden kişinin kendisiyle ilgili kurduğu tespit cümlesidir. Bu cümle de zaman içinde diğer yanlışlar gibi tekrarlanır hale gelebilir.
hangimiz aptal değiliz ki.
iNSANIN DÜNYAYA BAKIŞ AÇISININ RAHAT OLMASIYLA ELEŞTiRiLiP MESELA iÇKi iÇME KONUSUNDAKi RAHATLIĞIYLA ELEŞTiRiLiP Ki HiÇ iÇKi iÇMEDiĞi HALDE SADECE BUNUN MUHABBETiNi YAPIYOR OLMASINDAN DOLAYI BU ELEŞTiRiYi ALIYORSA VE KARŞI TARAF DAHA MUHAFAZAKAR GÖRÜNÜP iÇKi iÇMiŞLiĞi VARSA BiR ARKADAŞ TOPLULUĞUNA GiRDiĞiNDE BU ARKADAŞ DÜNYAYA BAKIŞ AÇISI DAHA RAHAT OLAN KiŞi SEVGiLiSi YANi ONA '' HAYATIM O ORTAMDA BULUNMANDAN RAHATSIZIM. iŞiN BiTER BiTMEZ AYRIL LÜTFEN'' DiYE BiR iBARE KULLANDIGINDA KARŞIDAN GELEN CEVAP '' MERAK ETME AŞKIM FARKINDAYIM''SA VE SiZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA UYURKEN BiR ARA UYANDIĞINIZDA BiR MESAJ ALMIŞSANIZ VE MESAJDA '' AŞKIM iÇKi iÇTiM'' YAZILIYSA VE SiZ BU MESAJ KARŞSISINDA AFALLAYIP BU iNSANIN DÜNYA GÖRÜŞÜNÜ SORGULARKEN O ORTAMIN KUZUYU KURDA ÇEViRDiĞi AKLINIZDA MARATON KOŞUSUNA ÇIKMIŞKEN VE TÜM BUNLAR OLURKEN SiZiN SADECE UYUYOR OLMANIZ SiZE BU REPLiĞi TEKRAR ETTiRiR.

BEN APTALIM.
bunu hemen hergün en az bir kez aklından geçirmeyen kim vardır ki, en akıllı geçinenler bile dahil bu listeye.
her söylendiğinde insanı aptallıktan biraz daha uzaklaştıran cümleciktir.

(bkz: farkındalık)
en saf itiraflardandır.
yok yok ben gerçekten aptalım diye pekiştirilecek olan serzeniştir.
bazen öyle olaylar olur ki iç sesler şu şekilde birbirine girer:

+ben aptalım.
-hayır değilim.
+aptalım.
-değilim.
+aptalım.
-değ.. aptalım. denir ve bir müddet çatışmadan sonra muhalif sesler bile son tahlilde bu gerçekliği kabul eder.
genellikle aşıkken kendini gösteren durum.
(bkz: otur sıfır)
(bkz: 1 idiot)