bugün

eğer belli bir yaşı geçtiyseniz ve yaşınıza yakın ya da yaşıtınız olan karşı cinstekiler sizde herhangi bir heyecan uyandırmıyorsa, yaşamın enerjisini yakalamak için uyacağınız iddia cümlesidir.
35 yaş ve üstünde, hem dış güzelliği hem de zekası ile bende heyecan uyandıracak bir kadın karşıma çıkmadıkça inadına yalnız kalacağım. zaten sırf flört ve seks için beğenmediğim ve bir şey hissetmediğim insanların hayatıma girmesine izin vermem. böyle olsun istemezdim ama tek sorumlusu da ben değilim, onlar da kendini biliyor. yapacak bir şey yok. böyle gelmiş, böyle gider.
Bu mantıkla tutulmuş istatistiklerin nazarımda hiçbir değeri yok. 10 evliden 6'sı mutlu, 10 bekârdan 4'ü mutlu o zaman evleneyim diyip zar atılmaz. Büyük başın derdi de büyük olur. Evlinin mutsuzu ile bekârın mutsuzu bir değil. O 6 kişinin arasında yer bulamazsan anlarsın bekârlığın sultanlığını.
Yinede sultanlık işte, biraz monarşi iyidir.
bu devirde evlilik büyük risk evet ama yalnızlık da sürdürülebilir bir durum değil. gençlik enerjisi ve maddi imkanların özgüveniyle söylenen iddialı bir söz olarak değerlendiriyorum.
Neyin sultanlığı amk. Brunei sultanlığı mı?
Çok zenginsen bekarlık evet sultanlık olabilir. Orta düzey insanlar için evlilik daha uygundur.
bu hayattaki en sevdiğim şey bekarlık.. çünkü bekar olduğun zaman son derece özgür olabiliyorsun..

mesela izmir'de yalnız yaşıyorum.. iki ayda bir annem ziyaretime geliyor birkaç gün kalıp gidiyor.. bu pazar günü uzun zamandır görmediği bir arkadaşını ziyaret etmek istediğini söyledi.. neyse pazar öğlen uyandım, arabayla istediği yere götürdüm bıraktım..

eve döndüm tam kahvaltı hazırladım telefon çaldı.. arkadaşının başka misafirleri gelmiş aşırı kalabalık olmuş bu da sıkılmış erken kalkmış.. ee ben kahvaltı yapacaktım yaa.. neyse orada yerel bir semt pazarı varmış orada turlayayım dedi.. ben kahvaltımı apartopar bitirdim yeniden yola düştüm..

söylediği yere ulaştım ortam feci kalabalık trafik kaos telefonla arıyorum duymuyor.. neyse sonra o beni aradı neredesin diyorum bilmiyor çevredekilere soruyor vs derken finalde nihayet buluştuk dönüş yoluna girdik..

bu sefer de hava güzel olduğundan bütün izmirliler dışarı çıkmış tabi trafik kilit.. eve dönene kadar saat 5 oldu.. bakın ben öğlen 12'de uyanmıştım ve 5 saattir saçmasapan şeylerle uğraşmışım.. oysa evde tek olduğum zaman kahvaltımı yapmıştım keyif çayımı içmiştim biraz oyun oynayıp biraz kitap okumuştum youtube'da bir şeyler izlemiştim vs vs ama onun yerine bir sürü koşturmaca sonrasında yorgun düştüm..

hayır bir de evli olup eşinizle bu hayatı ömürboyu yaşadığınızı düşünün.. aman aman kalsın!
böyle sultanlığın abv. bu nasıl sultanlık yıllardır bitmedi ya.
yeni evliyken her seye ozeniyorsun. ben de bir sıra eski esimi en guzel giydirmeye adamıstım kendimi. kendime bir alıyorsam, ona iki alıyordum. butun gardrobını yenilemistim kendi kazanndıgım parayla. velhasılı en jilet gibi ise benim esim gidecek tribindeydim.
gomleklerini utulerdim. bazen 20-30 gomluk utuledigim olurdu. anlasmamız soyleydi: -her gomlek basına bir opucuk. ihih. bana oyun gibi geliyordu. sevgilim de opuyordu da opuyordu beni.

10 sene oldu bosanalı. on senedir bir kere bile utu yapmadım. iste ozgurluk. bekarlık sultanlık.
güncel Önemli Başlıklar