bugün

diger polis filmleri gibi yapmacik degildir. gercekleri yansitircasina oynanmistir.
yapmacık değil, doğal olmasıdır. hepimiz gibi... içten...
olay yerine yakın olmamaları.
herkesten farklı olduğunu gösterme çabasıdır. çık sokağa kaç kişi izliyor bu diziyi? sayısı az. sözlüğe gel sanarsın türkiye bu dizi ile yatıp kalkıyor amk. evet.
alkolik olması,varoş bi tip olması,küfürbaz olması,serseri gibi yaşaması,yeri gelince yakaladığı hatunları düdükleyebilmesi,sırtını devlete dayamış bi polis olması,ehli keyf olması,arabesk takılması vs vs vs...
sapına kadar samimiyet olmasıdır. birbirinin ikizi aşk meşk dizileri yerine, arada aşk-sevgi olayları işlense de, günlük bir şekilde hayatın olağan işlenmesidir.
olur mu lan hiç öyle şey dedirtmemesi, benden farklı olmayan karakterler.
ha bide iflah olmaz bi looser olması,tipsiz olması...yani yurdum erkeğinin yüzde 90'ı bu şekil olduğu için kendileri gibi olan ve yada olmak istedikleri olan bu adamı çok tutuyolar tabi.
senaryonun ankara da geçmesidir. ve tek en önemli sebebidir.
bizden biri gibi olmalarıdır.
neset ertas dinlemesi.
kuşkusuz erdal beşikçioğlu'nun oynaması, senaryosu, samimiliği, aksi tavırları. adalet sarayının önüne gelip adaletinizi sikiyim sizin diyerek duygularımıza tercüman olması gibi daha nice duygularımıza tercüman olması. belki de sevdiğim tek polis.
ekibin yaşam tarzı bile yeterli aslında izlemeye. behzat, akbaba, hayalet, harun un ki pek hareketli değil ama yine de iyi. ha ek olarak harun sonunca eda ile sevişti mi lan hiç bilmiyorum, finali de dahil son 10 bölüm izleyemedim. fırsatım da olmadı.
behzat ç karakterinden bahsediliyorsa, ne seveceğim lan herifi, psikolojik sorunları olan manyağın teki. sürekli küfür edip duruyor.

diziden bahsediliyorsa eğer, behzat ç karakterini bizlere sevdirmeye çalışmak yerine, oyunculuklara odaklanmaları yeterli sebeptir.
ankara dır. ankara geceleri.

http://r1310.hizliresim.com/1g/7/tcb7d.jpg
gerçekçidir. samimidir.
harun un komiklikleridir. bu sahneyi herkes biliyordur lan. ne gülmüştük ya.

http://s1310.hizliresim.com/1g/7/tcbbs.jpg