bugün

ewet
başınıza gelen en ilginç olay nedir

tüm yarışma programlarının başvuru formlarında yer alan en saçma ve anlamsız soru..

nedir yani başına ilginç bir olay gelmemiş sıradan bir vatandaştan ne yazmasını bekliyorsunuz , illaki saçma sapan bir olaymı yaşamış olmak gerekiyor .

yada bu kısıma :
ilginç olan bu işçi maaşı ile benim ve ailemin hayatta olması yani açlık sınırı bin tl nin üstündeyken benim asgari ücretle 3 çocuğumu okutmaya çalışmam ve kirada oturmam ve ve doğal olarak yaşamak için bir miktar yiyecek masrafımın olması ve buna rağmen hala yaşıyor olmamız ilginç gelirmi size bilmem ama bence hayatımda en ilginç olan şey bu....

şeklinde bir yazı yazsak yarışmaya kabul ederlermi. ? (hiç sanmıyorum)

kesin bir saçmalığa dahil olmuş olmalısınız ...

ya uyruğu tc olmayan
ya konuşmasında bir kırıklık olan
ya tikli olan
ya çok güzel olan
ya çok çirkin olan
ya çok yakışılı olan
ya gay olan *
yada sıradan bir vatandaş olamayan herkez katılılabiliyor .....

saçma.......
(bkz: 1 1)
bursadan gelmeyen gol haberi.
gelmek bilmedi arkadeaş. çok ilginç.
(bkz: bilgisayarımda 3 tane maus oku dolanıyor)
eve giren hırsızla burun buruna gelmektir. sonrasında ben kitlenip kaldım, korkudan kıpırdayamadım. ancak hırsızda çok korktu, camdan atladı ve kaçtı. şaka değil, dün akşam başıma gelen hadisedir. ama daha da ilginci, hırsızlık esnasında çalınan birşey olmadığını düşünüp polisi aramadım. 24 saat sonra çantamın olmadığını farkedip, polisi aradım. polislerde bu durum karşısında acayip şaşırdılar ve benim salak ve cahil olduğumu düşündüler. hareketleriyle ve bana söyledikleriylede bunu çok net belli ettiler. bu da böyle bir anımdır. hala kendime gelemedim.
(bkz: Uyurken osurmak)
birbiyle bağlşntılı olarak yaşadığım iki olay var aslında ilki cumartesi günü gerçekleşti. okulun yabancı dil odasında tek başıma bilgisayara çeviri kağıtlarını geçirirken hadi bi facebooku açıyım dedim, birden neden bilmiyorum ama aklıma çiğ köfte geldi. şöyle acılı olsun nar ekşisi olsun yeşilliği olsun falan. statüme yazdım biri çiğ köfte getirsin diye. 2 dakika sonra anahtarla kapıyı açan zümre öğretmenlerinden birinin elinde iki torba vardı. birinin içinde ayran birinin içinde dürüm çiğ köfte.adam ilk kez çiğ köfte almışta gelmiş okula, ve işin ilginç yanı facebook hesabı yok.

neyse hadi bu tesadüf dedik. ertesi gün taksime çıktım. lan kesin emreyi görücez bugün dedim yanımdaki arkadaşa. akşam tam dönerken istiklalin başında yakın mesafede emreyi gördüm ki o da beni gördü *. bu arada emre diyebilirim ama kendisiyle samimiyeti bırakın bir muhabbetim bile yok.

itiraf edin çok güzel anlattım. her neyse bunlar böyle dillere düştü arefle bağdaştırılarak espiriler yapıldı falan.

(bkz: bu kadar)
birgün yürüyodum bizim mahallede, bir köşe vardı önümde, o köşeyi dönünce de market. köşeye doğru ilerlerken köşeden bir adam döndü ve benim olduğum yere doğru yürümeye başladı. adamı birine benzettim. tam o benzettiğim kişiyi düşünüyordum ki tam o sırada köşeden o düşündüğüm adam çıkıverdi. yaşıyorum böyle olaylar fakat bir anlam veremiyorum.
elimde termos patladı. termosun içindeki sıcak çayı döktükten sonra çeşmedeki suyla içini bi çalkalayayım dedim, çeşmeden suyun içine girmesiyle termosun içi resmen patladı, dışı sağlam kaldığından elime birşey olmadı ama içindeki madde tuzla buz oldu.. şaka gibi.
olağanın dışında bir eylemle ya da sözle gerçekleşen olaydır. Lise 1 deyken tarihçimiz kral olacağım diyordu her hafta. 2. Dönem göremedik, kral oldu galiba. Sene 2005 ti. Hala göremedim hocayı.
izmir istanbul seyahati sırasında susurlukta mola verdik. Kasada bir teyze var sipariş vermiş ama otobüs kaçacak diye acelesi de var. Hızlı olayım derken kartını bulamadı. Elinde de bir torba var. Sağ arka çaprazında a eşi sol arka çaprazında da ben. Kartı bulacağım derken torbayı eşine uzatmak istedi. Sol çaprazına. Osman şunu bir tut dedi. Adam da bunu duymadı. Kadın da arkasına bakmadı. Kasiyerle birbirimize bakıp kahkahamızı tutmaya çalışırken torbayı aldım kadının elinden. Giderken de teyzecim torbanızı bende unuttunuz dedim. Böylece toplu olarak gülmeye başladık. Güzel başlayan bir yolculuk oldu.