bugün

kendini allah sanıp ta, insanları günahkar, inanan diye ayıran, kimin oruç tutup tutamayacağına bile karar veren kişilerin tespitidir.
bu insanlar, dikkat çekmek için bunları söylüyor ya da yazıyor olabilirler; sonuçta biz allah'tan bu kişileri affetmesini diliyoruz.
regl döneminde olmadığı sürece dinen bir sakıncası olmayan kadındır.
koskoca dini bir örtü parçasına bağlı kılmayan, kendi düşünceleriyle dinini yaşayan kadındır. saygı duyulasıdır.
Laikliği ilkokul sıralarında ki öğrendiği tanıma istinaden burda caka satanlara göre kabahat işlemiş kadındır. Ama ne demiş M.Kemal Atatürk?

"Laiklik, yalniz din ve dunya islerinin ayrilmasi demek degildir. Tum yurttaslarin vicdan, ibadet ve din ozgurlugu de demektedir." M.Kemal,(1930).

"Laiklik asla dinsizlik olmadigi gibi sahte dindarlik ve buyuculukle savasma kapisi actigi icin gercek dindarligin gelismesi olanagini saglamistir. Laikligi dinsizlikle karistirmak isteyenler, ilerleme ve canliligin dusmanlari ile gozlerinden perde kalkmamis dogu kavimlerinin fanatiklerinden baska kimse olamaz." M.Kemal,(1930).

"Bunun disinda bir de devletin dinsel bir siyaset izlemesi ve yonetimindeki ulusal topluluklarin vicdan ozgurluklerine maddi olmasa da manevi baski yapmasini istemek takdir buyurursunuz ki akil ve mantikca dogru olmaz. Iste bunun icin din ile dunya islerinin birbirinden ayrilmasini istedik." M.Kemal,(1923).

Eğer bu dinsizlik ise namaz filan kılıyorum ama bende dinsizim son tahlilde!

Bu arada en son gördüğümde Sevapları ve günahları belirleyen melekler vardı, yazarlar değil. ibadet bitirildikten sonra Allah (c.c.) kabul etsin deniliyordu, x yazar değil.

Şeriatla ilgili ufak bir dipnot düşmek gerekirse; şeriat bir rejim değil, Kur'an-ı Kerim de ki kurallar ve yasaklardır. isteyen mini etekle orucunu tutar, isteyen türbanıyla okula girer. Türban örneğini vermemde ki amaç şu. Açıklayayımda kıçınızdan element uydurmayın. Çünkü başörtüsüz oruç tutulduğu zaman sahtekarlık yapıldığını düşünenler, türbanla okula giden bacılarımızada Cumhuriyet düşmanı diyerekten yafta atarlar.

Kıssadan hisse aynı bokun kahverengisini anlatan durum.
normal bir kadındır.
başı açık diye oruç tutmaması mı gerekli? hangi müslüman dininin gerektirdiklerini harfiyen yapıyor ki? iyi o zaman başını açtı diye dinden çıkmış sayalım kadını. başı açık ya kesin vardır bu kadında pis bir şey.
iyi bir müslüman başkalarının dinini müslümanlığını yargılamaz. başkalarının kusurunu söylemek yerine kendininkine baksın herkes. kimsenin din bekçiliğini yapmaya gerek yok.
"insanlar zırvalamaktan büyük haz alıyor" diye düşünmeme sebep olan başlıktır. her tarafını kapatıp orrspu mu olaydı? daha fazla yazamıyorum abi. bu ne lan?
Adam doğru diyor beyler. Kapalı kadınlar sikişmiyor. açık kadınlar niye oruç tutuyor. Herkes kendi işine baksın. dağılın şimdi.
"atatürk'ün partisinde genel başkan oldugu halde yasak bir ilişkiye girebilen erkek " karşısında pek masum duran kadındır.
müslümandır. milleti yüzsüzce ikiye bölmeye çalışanların oyununa gelmeyecek kadındır, belki dinin bazı gereklerini yerine getirmiyordur; ama bazıları gibi başkalarına da dokunmuyordur. efendim mesela dinimizde küfür de yok, bakın bazılarının yazdıklarına neler neler bulacaksınız.

(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
şekille müslüman olduğunu sanan güruh.
dinimiz insanlarin inanclarina saygiyi emrettigi halde; inanclari gayette asagilayabilen, insanlari ayiran bir Musluman'in, basi acik oldugu halde oruc tutan kadini elestirip kendi kendisiyle celismesidir. Asikardir ki; bu tespitin sahibi de Islamiyet'in hosgorusune sahip degildir, demekki basini kapatmayip oruc tutmakta normaldir. yargisi, kendine bakmadan yargilayan kimseye dusmemektedir.
boş zamanlarında saçma sapan başlık açan yazarlar, soruyorum size ne kadar müslümansınız?
kimse kimsenin dinini sorgulama hakkına sahip değildir, herkezin günahı sevabı kendine, herkez kendi günahının hesabını kendi verecek. evet tesettür dinimizde var evet ama nice başı örtülü bayanlarımız var namaz kılmıyor, nice baş örtülü bayanlarımız var yüzümüzü duydugumuzda kızartacak şeyler yapyıyorlar (burda niyetim bir genelleme yapmak degil)ama kabire girdigimizde bize ilk sorulacak soru namazdır oruçtur kitabımız kurandır vs. evet tesettürü gerektiği gibi taşımak çok güzel birsey ama bir bayan baş örtüsü takmıyor diye dinsiz olmaz kafir olmaz ve bunu yargılamakta hiç bir allahın kula düsmez.
müslüman ise dini görevlerini yerine getirmek istiyor ise ibadetini yapan kadın. cünkü sorun açık veya tesettürlü olmasında değildir.
dininin gereklerini yerine getiren kadındır.
--spoiler--
başı açık bir şekilde erkeklerin mahrem yerlerini görmesine yol açan,
--spoiler--
tespitin dönüm noktası bu kısımdır. kişinin kızın başını görmesiyle ilgili bir durum bence...

(bkz: yazar burada shemale e sesleniyor)
ya nasıl bir anlayış içindesiniz bir de bizi yedinci nesil yazarı diye küçümserler.kardeşim önce Müslümanlığı öğrenin.insan başı açık diye oruç tutamaz mı ne acayip anlayıştır bu? ibadetlerle itaatlerin ayrımını yapamayan arkadaşlara sesleniyorum insanları yargılamayın kalp Kabe gibidir. (bkz: Mektubat_ şerif)
allah'ımız bile başı açık olana, oruç tutmayana, namaz kılmayana... yahudisine, hristiyanına.. müdahale etmiyorken, siz kim oluyorsunuz allah aşkına. ondan daha iyi mi biliyorsunuz ? ya da ondan daha mı kudretlisiniz, haşaa yoksa sizin gibi dini bütünleri vekil atadı da biz dini kıt müslümanların haberi mi yok.
uçlarda yaşaması gerekmeyen,inanç özgürlüğünü kendine göre düzenliyen.
bu konuda ayet veya hadis-i serife rastlamıs mı yazarımıza sormak gerekir, elbette kapansa daha iyidir ama mesture olmayan oruc tutamaz diye bi kaideye ben bu gune kadar rastlamadım, eminim baslıgı acan yazar arkadas da rastlamamistir ama galiba dikkat cekmek amaciyla boyle bi baslik acip fena halde sicmistir.
başı kapalı bira içen,oruç tutmayan,zina yapan kızdan takvaca çok daha üstündür.
mümkündür efendim, bir kadın hem başı açık olup hem oruç tutabilir.
dünya yobazlarla ateistlerden ibaret değil.
peygamberi oynayıp insanların neyi yaptığında doğru, neyi yaptığında yanlış olduğunu söyleyen kişiden daha kötü olduğunu düşünmüyorum. lakin bundan fazlası sözkonusu.

gözümün önüne filmlerde üst düzeydeki cool adamın yanında takılıp onun yetkisini kendinde barındırdığını düşünen ve başına buyruk olmayan işleri üzerine vazifeymiş gibi gören kaypak, kılıbık herif portresi geliyor nedense.
kuranı anlayamamış kadın türüdür.Genellikle 35 yaş üstü kesimdir.
bu sözlük beyinsiz bişeyden haberi olmayan liselilerle mi dolu

din oyle leveller den oluşan bi sistem degil dinin kuralları birbiriyle bağlıda değildir.yani sunu yapmadan bunu yapamazsın diye bişey yktur öyle olsaydı bu enty giremezdin heralde cünkü yapmadığın okadar cok sey vardırki

aaa tabi su ihtimalde var sen baska dine inanıyyorsan saygı duyarım bir ara anlat ögrenelim neye tapıyorsan artık.
hem küfreden hem de karıya kıza bakan hacılardan daha fazla sevap kazanacağı muhtemeldir.
BiRi BiRiNiN ÖN KOŞULU OLMADIĞI iÇiN, NORMAL iNSAN.