bugün

ne yazık ki cehalete düşmüş kesimin bir diğer kanayan yarasıdır..

kılık kıyafet ahlâk göstergesidir bunu kimse inkâr edemez. dar kot pantolon ve derin dekolteli bluz giymiş bir kadına ilk görüşte herkesin fifisi sertleşir bu da inkâr edilemez. yani bizim toplumumuz bastıramadığı duygularını açığa çıkarmayı sever yerli yersiz konunun ana fikri bu şimdi.

dün akşam arkadaşla karşılaştım başı açık annesiyle evlerine dönüyorlardı. şimdi o arkadaş biliyor benim ailemde herkesin kapalı olduğunu. babam bile takke takar yani biz cübbesiz sarıksız çıplak hissederiz kendimizi. bu arkadaş dar kot pantolon ve derin dekolteli bluz giyen annesini benimle tanıştırmak istemedi. çünkü benim o kadının elini sıkmayacağımı biliyordu. çok utandı çocukcağız.

buradan annelere sesleniyorum !!!!

başınızı kapatın! dar kot pantolon ve derin dekolteli bluz giyipte çocuklarınızı utandırmayın. kirli sepetinize tanganızı atmayın çocuk kötü etkileniyor sonra ya.
başını kapatıp götünü açmadı ise utanılacak bişey değildir, kafasını kapatıp vücut hatlarını ortaya koyacak şekilde giyinen, yolda yürüken "yollu lan bu" denen altı açık üstü kapalılarla(!) dolu ortalık. asıl utanması gerekenler onlardır.
cehalete düşmüş kesimin asıl kanayan yarası bunun tam tersidir.
yani başı kapalı anneyi arkadaşlarıyla tanıştırırken utanmak tır.
her ikisini yapan da daha fazla eğitilmelidir.
annesini başı açık ya da kapalı olarak tanımlayabilecek kadar şeref ve haysiyet yoksunu olan kişinin düşüncesidir.

bu haysiyetsiz kendisini dindar zanneder ama peygamberin "cennet anaların ayakları altındadır" hadisinden bihaberdir.
başı açık annelerimize kötü gözle bakan şerefsizin düşüncesidir. evlerden uzak olsun.
arkadaşının annesine bile yan gözle bakmaktan utanmayan, dahası bunun suçlusu anneymiş gibi davranıp bir de utanmadan kendini dindar zanneden kişinin serzenişi. sen git biraz terbiye al büyüklerinden öyle gel canım.
saçmalıktır, fütursuzluktur, kendini bilmemektir... kapalı bir anneye ve daha da önemlisi kapalı(!) bir zihniyete sahip olmadığımız için övüneceğim bir durumdur.
provake bir cümledir.
sen pipisi sertleşen sapık, hiç bi bok görmemiş arkadaş bul. seni görünce bilem pipisi sertleşir. cübbesiz sarıksız dolaşmayanlar tecavüzcü oldular, yurt dışından karı getirirken yakalandılar. adam gibi adam olduktan sonra anan kendi rızasıyla verse de yapmaz delikanlı arkadaş. he orospuluk başını değil komple mumyalansan bile önlenemez. o yüzden başı açık ya da kapalı. önemli olan hissiyattır. ayıptır yahu diyebileceğim hadise.
böyle düşünen insanın, en başta kendisinden utanması gerekir. kılık kıyafet yalnızca birer araçtır. ve o utanma eylemi çok büyük bir saygısızlık ve terbiyesizliktir.
mesele saç değildir. başı açık olup da dekolteden kaçan, namazında niyazında bir annem var benim.
mesele erkekleri tahrik edecek boyutta açık giyinmemesidir, aksi kişinin kendi tercihidir zaten, her saçı açık kadına namussuz muamelesi mi yapılacak?
Allah akıl fikir versin önermesidir. Bir oedipus komplex i alarmıdır. Acil tedavi gerekmektedir. (bkz: ne içtiysen kalanını tuvalete dök)
(bkz: ben bu başlığa sövsem şimdi caiz midir) (bkz: yobaz) (bkz: sıc da bokunla oyna)
böyle zihniyetlerin içimizde gezip, dolaşması, hatta nefes bile alması çok zoruma giden durumdur.bizi aylarca taşıyan yıllarca beşleyip büyüten anneler hakkında yapılamayacak durum.
başı kapalı anneyi arkadaşla tanıştırırken utanmak kadar saçma hareket.
normal insan anasından utanmaz güzel kardeşim. ama şakirt ise utanır hatta kara çarşafa dolar anasını, eve hapseder, dışarı değil balkona bile çıkarmaz.
zeka seviyesi böyle bir çocuk doğurmuşsa isterse 70 kat giyinsin yinede utanması gereken annedir.
anasının diz kapağından tahrik olan güruhun saçmalığı.
Annesi olmayan çocukları da iki kere duşun istersen. Asıl utanç verici durum annesinden utanacak piçler dünyaya getirmektir. En az uç çocuk diyen diktatörün istediği profildesin evlat siz dini çok yanlış anlamışsınız kayıtlara geçsin!
güncel Önemli Başlıklar