bugün

genelde yeni yazar olan, sözlüğü yeni tanımaya başlayan yazarların gerçekleştirdiği eylem.
(bkz: formatı düşünen kahraman olamaz)
(bkz: bir başlık açtım ve hayatım değişti)
aklına gelen başlığı yada benzer kelimeleri arar ,
sonuç 10 sayfa ve 500 adet çıkınca (bunun programın el verdiği max adet olduğunu bilerek) bıkkınlıkla başlar okumaya ,
ilk sayfada pes eder , "amaaaannn" nidasıyla açar başlığı.
özene bezene hazırladığı tanımının altına (bkz: aramaya inanmak) gelmesini göze alarak.
üstüne gitmiştir , yenmiştir korkusunu.
yok ayar yerim , yok fikrimi beğenmezler gibi anlamsız korkulara sahip olan yazardır.
*
ya kim uğraşacak başlık açmayla,açsınlar ben altını doldururum diye de düşünebilir.
elini korkak alıştıran yazardır, normal hayatta da pısırıktır bu. alışverişe yalnız çıkamayan kişiler hep bu yazarlardır. fiyat soramazlar, tabiki pazarlıkta yapamazlar.
kazık yemekleri kaçınılmazdır. sevilmeyen bir yazısı yoktur, tipik bir orta yolcudur. ama en belirgin özelliği silik, sönük bir kimse olmasıdır.
(bkz: acaba baskasi ne dusunur sorunsalı)*
ya altına kimse bişey yazmassa, ya hakaret dolu mesajlar gelirse diye gereksiz endişelere kapılan yazardır. yanlış bir eylemdir.sözlük yazarlığı girişimci olmayı düşünceyi hürce ifade etmeyi gerektirir.
açtığımız başlığın altına tek şey yazmayın, başlığı başımıza bırakın sonra sınıflama yapın "başlık açmaya korkan yazar" diye !

hööööyyyyttt! ederim öyle genellemenin içine.

hem suçlu hem güçlü. dağılın lan gözüm görmesin sizi.

ipneler.
zamanı geldiğinde bilgi verici başlıklar açmayı yeğleyen yazardır.

(bkz: samsun basket)
70 milyonun onu izlediğini düşünür. heyecanlanacak bir şey yok. biz bizeyiz.
onlarca başlık açıp başlık başıma kaldı gene* diyen yazarın bir sonraki evresidir.
acemi yazardır. Bir başlığa başlangıç yazmaz ama 'bkz' ile başlık sıçar.
eksilenmekten korkan yazardır.
(bkz: goooooooooooool gol gol gol gol gol gol gol gol) ibret alsınlar.
(bkz: açacak başlık bulamamak)
(bkz: aha eksilediler)

(bkz: aha hem artılıyor hem eksiliyorlar)

karmasına aşıktır.
sözlükte saçma başlıkları görmüş ve bunun gibi başlıklar açacağıma hiç açmamak daha iyidir diyen yazardır.
girimi giriyorum diyen yazara bir de ben giri girmek isterdim. hem de şöyle canlı, kanlı, damarlı tarafından.
ben o ben.