bugün

nasıl güzeldir onun tadı,hele bir de sevmediğin biriyse böyle göbekler atarsın,içinde ki volkanlar sana kahkalar üstüne kahkaha attırır,aynı zamandada ruh halinin bozuk olması ile ilgisi yoktur.
(bkz: eziklik)
Cehennemdekiler yanarken cennetliklerin tadacağı bir mutluluktur. Malum butun problemliler elimine edilince geriye iyi insanlar kalir onlar da sonsuza kadar emniyet icinde yasar giderler.
zavallı insanların eylemidir diyeceğim ancak biraz durup düşündüğüm zaman bazen hak edene oh olsun demekte gerekiyor.

kıskançlık bir tarafa gücünüzün yetmediği hayatınızı mahveden bir zalimin mutsuzluğu neden üzsün.

tam tersi böyle insanların mutsuzluğu tarifi olmayan bir mutluluk yaşatır.
dünya nimetlerinin yarısından fazlasına çöreklenmiş yüzde 20 lik kısmı akla getiren durumdur.
Kendini mutlu edemeyecek kadar aciz kişilerin davranışıdır.
Vicdansizliktir.

Ben mutlu oluyum herkes mutsuz olsun dusuncesi kadar sacma bir dusunce olamaz.
(bkz: ayşegül kaostan besleniyosun).
bir fransız atasözünü hatırlatır.

sanırım şöyleydi '' birinin cehennemi bir başkasının cennetidir.''
bir eskimo atasözünü atözünü anımsatır.

kesin şöyle" başkasının mutsuzluğundan mutluluk, kar cehennemi gibidir. yakar ve soğutur."
bunu yapan iyi biri olamaz. haliyle, cennet diye bir yer varsa oraya gidemez. lisede veriyorlardı mantık dersi. bir şey a ise b değildir falan.

bir de, bunu yapanlar problemli tipler oluyor zaten. hahayt fahrenayt.
almancada bu durumu tabir eden kelime var: Schadenfreude
Bir yanı kötüyken bir yanı iyidir. senin mutsuzluğundan mutlu olan kişinin mutsuzluğundan sende mutlu olabilirsin.
Kısa sürecek olan mutluluktur.
ezeli rekabette özellike drbi maçlarda sıkça görülendir.
dünya kuralıdır. kazananın olduğu yerde kaybeden de vardır. maalesef ikimiz birden sevinemeyiz*
ibneliktir.
bir virüs gibi.. iğrenç birşey lan bu. son 1-2 sene hariç kendimi bildim bileli böyle bir insandım. insanın içini çürütüyormuş da haberimiz yokmuş. hayattan öcünü almakla insanlardan öcünü almak aynı şey değil.
Çok af edersiniz ama adiliktir. Sözüm meclisten dışarı dostlar... Ne yazık ki var böyle insanlar... Oysa bilemezler ki bunlar anlık şeyler. Yazık...
Bazı insanların özelliğidir. Sizin hata yapmanızdan keyf alırlar. Dayaklıktırlar.
sadizm.
bazı insanların değil, hepimizin; insan denen eşref-i mahluk'un özelliğidir. riyakarlığın lüzumu yok!
kin beslemenin doğal bir sonucu olan bu durum..
bir seyh olup çile çekmediyseniz yahut kendinizi bu dünyadan soyutlamadıysanız, sağlıksız da olsa varabileceğimiz bir durumdur.
sith'ten beklenen harekettir. dikkat edin karşınızdaki güçlü bir sith lordu olabilir.
Bu terimi karşılayan almanca bir kelime vardı ama unuttum. Öğrenirsem editlerim.
sorunlu bir ruh hali.