bugün

Hayatını, insanlar ne der diye yaşayan veyahut yaşamaya çalışan insan. Sırf bu yüzden çoğu istediklerini yapamaz.
özgurlugu kisitlanmis insandir.
Bilinçaltından bir yığın hurda hazzın yıllar sonra size el sallamasıyla sonuçlanacak durumdur.

Ha carpediem demiyorum. Çünkü o daha farklı bir olay. Fazla abartılı olmasına gerek yok.
doğrusu; başkası ne der diye yaşamamak.
Herkes ne diyecek herkesten ne gordum ki bu herkes dedikleri sey beni uzmekten hayatimi manasiz hale sokmaktan baska ne yapti diye boktan ve devrik cumle kurun ve siktir edin baskalarini.
Unlu apartman gorevlimizin kocasinin dedigi gibi siktir edin gereksiz insanlari.
Kendi aklı ile yetinemeyen, bir varlık olarak gelişimini ve karakterini tamamlayamamış, başkalarının düşünceleriyle biricik hayatını sürdürüp aslında başkasının hayatını yaşayan kişilerdir. Özetle şu dünyada bir noktaysak, o nokta bile olamamaktır.
öyle boktan bir hayattır ki, mutlu olma ihtimaliniz başkalarının sizin için cehennemde yanmayı göze alma ihtimali kadardır.

var böyle bir iki salak arkadaşım, sürekli bir araya gelip hatayı nerede yaptıklarını sorup birbirlerine kaderi, zamanı, insanları ve olayları felan kötülüyorlar.

bilmiyorlar ki mutsuzların en büyük sorunu kendilerine hep başkalarının gözlüklerinden bakmaktır...
Sanane diyemedigimiz müddetçe bu hayat bizim değil, Elalemin...
kendi istek ve düşüncelerine kulak tıkamaya mahküm yaşamak.
freud ustanın benlik algılarından süper ego oluyor bu.
Yaşamak değildir çünkü Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi özgürce.
bir bakıma (bkz: paranoya) sayılabilir.
elalem ne derrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
En sonunda başkasının değil kendisinin öleceğini unutan kişinin yaşam şeklidir.

Birçoğumuzun bazı zamanlar ister istemez düştüğü hatalardan biridir. Ama bilinmelidir ki o başkalarının değil sizin hayatınızdır.
mümkünse yaşamasın böyleleri.
aq kim nederse desin caktırmadan yaparım demek.. yapmakta .. hatta öteye bile geçmek..
Elalemin hayatı hakkında o kadar çok atıp tutuyoruz ki, e haliyle biliyoruz bize de yapacaklar. O endişe oradan yani.
senelerdir gururla yaptığım olay. başkalarının benim hakkında düşündükleri benim için önemli olan tek şeydir çünkü sen aslında ne olursan ol karşındaki insanların seni gördüğü kadarsındır açık ve net.