bugün

Recep beyi ne kadar sevmesekde israil karşısında ezdirmeyecek olmamızdır.Recep bey diye bahsetmemizden bu durumu anlıyorsunuzdur.israil karşısında tek yürek olmalıyız.

Savaş çıkartmaya çalışalım demiyorum fakat bizden kan aktı.recep beyden beklediğimiz ülkede olağanüstü hal ilan edip israil in özelleştirmelerine çökmesi ve şirketlerini fesh etmesidir.israil vatandaşlarını sınır dışı etmesidir.
olması gerekendir.
(bkz: şampiyonlar ligindeki türk takımını desteklemek)
(bkz: serbest çağrışım)
iktidarın siyasi muhaliflerinin bu milletin onurunu düşünerek takınması gereken tutumdur. iç siyasi hesaplaşmalar ayrıca devam eder ama yapılan terör saldırısı konusunda birlik olunması gerekmektedir. türk milleti'nin gururu dünyanın her yerinde dile gelsin sonrasında siz tekrar koltuk kavgası yaparsınız merak etmeyin.

not: bu çağrımız zalimin otoritesine karşı çıkamayanlara da açıktır.
(bkz: tam destekleyecektim seni gördüm vazgeçtim)
eleştirsek de türkiye cumhuriyeti'nin başbakanıdır. elbette ki ezdirmeyiz, her zaman arkasında oluruz lakin recep bey'de "eline, beline, diline sahip çıkmalı"dır.
olması gereken şeydir, daha önce ne yapmış olsada bu konuda desteklenmelidir.
Sonuçta bir türk tür.Hiçbir türküde yabancıların önünde ezdirmek türk e yakışmaz.
en nihayetinde başbakan bizimdir.
kötüde olsa türkiyenin kötüsüdür.onu sadece biz eleştirir biz muhalefet ederiz. (bkz: ezdirmem sana kendimi)
evet sevmiyorum lakin ne kadar sevmesemde türkiye cumhuriyeti'nin başbakanı olmasından mütevellit, türk halkını temsil etmesi nedeniyle de diyorum, yürü hacı arkandayım.
aklı başında insanların söylediği söylem.
kabile anlayışıdır. normal olandır. toplum içinde ne kadar anlaşmazlık, fikir ayrılığı olursa olsun herhangi bir dış tehdit karşısında bir bütünleşme meydana gelir. (bkz: insanat bahçesi)
kimselere ezdirmeyiz, sonuçta o bizim ülkemizin başbakanı. ha, sevmeyiz, o ayrı.
başbakan'dan olası entry:
Türkiye'yi sevmesem de israil karşısında ezdirmem.
(bkz: one minute)
tabi bunlar medya yansımaları arkadaşım.
başbakanımız israil karşısında ezilecek insan değildir.
bilinenin aksine kapitülasyonlar tanır.
israil firmalarına pazar açar, iyi geçinir.
bazen ülkesini ezdirir, ticari geliri düşürür, toprak payına anlaşmalara girer.
başbakanımızdır olsun.
ihtiyacı vardır mağdur hali içimizi yakar.
ezdirmeyiz.
hadi 999.999.999 kişi bulalım.
bulmazsanız sınır dışı edilirsiniz.
amin.
biz ezdirmesek bile rte bir kaç hafta sonra yaptığı açıklamaların, sunduğu sunumların ve söylediği sözlerin arkasında durmayacağı için kendi kendini düşük duruma düşürüp bize "ya yine mi recep usta" dedirtecek. işte bizde abd laflarına göre yaşıyoruz ne yapalım artık. umarım yanılırım.
(bkz: haklısın kazım)
benim gönlümden geçenlerin uludağsözlüğe aktarılmış halidir.
israil tüm ülkenin sorunudur,tayyip erdoğan halkın sorunudur.bu nedenle önce ülke sorunları çözülmelidir.
başbakan'ın zaten israil'e hizmet ettiğini bilmeyenlerin lafıdır. türkiye abd ve israil'in ortadoğu büyükelçisi olacak kolay değil. atar da yapacak gider de ki ortadoğu'da söz sahibi olsun. ülkeni ezdirmemeye meraklıysan sessizce kurulan nato füzelerine karşı çık.
recep gerçekten de israil karşısında olmuş olsaydı yapacağım eylemdi. Ama yemezler. Bu kadar yiyeni görmek de hayli keyif verici. %50 büyüyor gibi *
yürüsün arkasındayız, dış tehdit olduğu zaman siyasi görüşü ne olursa olsun her başbakanı desteklerim.
Enver Paşanın Kafkas cephesindeki yanlışlıları tarihçe malumdur. Hamiyetli, ancak genç ve tecrübesiz bir devlet adamıdır. Bediüzzaman; iyiliklerini takdir ettiği gibi, yanlışlarından dolayı da eleştirmiştir. Mesela, şöyle der;
" Bence yol ikidir: mizanın iki kefesi gibi. Birinin hiffeti, ötekinin sıkletine geçer. Ben tokadımı Antranik * ile beraber Enver'e *, Venizelos * ile beraber Said Halim'e vurmam. Nazarımda vuran da sefildir" şeklinde cevap verir.

yani içte ne kadar muhalif olursan ol, ama dısarıdakiyle beraber içtekine vurma. bütünlüğü bozma.
ezenler de bir gün ezilirler.
(bkz: karma)
doğru olan söylemdir, sevmesen de oy vermesen de sonuçta uluslararası camiada seni temsil ediyor, yani bizi temsil ediyor bu adam. kişiliğine olmasa da makamına saygı göstermeli.
elele, kolkola, omuz omuza...iyi güzel de, ezilmek istenen bir başbakanımız olsa tamam. yanında duralım, kimselere laf ettirmeyelim. ama durum o durum değil.

şu anda ki durum, körler sağırlar birbirini ağırlar durumu. yani kalkıp da israil ile savaş halindeyiz gazına gelip, israilli turist falan dövmeyin.

daha iki, üç sene önce biz israillilere dönüm dönüm toprak verecektik, gelin mayınları temizleyin, 49 yıllığına da sizin olsun, ekin biçin diye.

millet o kadar ses çıkarmasaydı, ki bu ses %50 içinden çok fazlaca duyuldu, şimdi israillilerin türk topraklarına diktiği domateslere para veriyor olacaktık.

şimdi de, israil ile bütün ticari, askeri antlaşmalarımızı askıya aldık safsatasına kanmayın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar