bugün

als li hastaların ne işine yaradığını bilemediğim ve onlara zerre faydası olmayan bir faaliyet ile als li hasta ilişkisidir.

olum siz kafanızdan aşağı buzlu suyu boca ederek bi kaç tanesini veya toptan hepsini o illetten kurtaracağınızı mı sanıyonuz, allahın malları?

daha etkili bir eylem için için tavsiyem;

(bkz: göte buzlu badem sokmak)
bi de niye sadece als.
kardeşim aıdsı var kanseri var.
Farkindalik yaratmak için yapilir. Sonuçta her gün buzlu su dökmüyoruz kafamizdan asagi.

als sinir sistemi (nöronlar) ile alakali bir hastalik, belki de buzlu su ile nöronlarin ekstra uyarilmasi vs. bir durum ile birbiri ile iliskilendirilebilir. Ama öküz altinda buza aramis gibi hissettim kendimi su an.
ünlü insanların hastalıktan çok kendi reklamlarını yaptıklarını düşündüğüm eylem.
bu akımı başlatan genç arkadaşına yardım toplamak için böyle saçma bi yöntem bulup tüm als hastaları adına 22 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.amaç dikkat çekmek değilmiydi ve başardı da. ayrıca bu akımı başlatan genç 16.08.2014 günü trajik bir şekilde boğularak hayatını kaybetti.
birbiriyle pek alakası olmayan ilişki.
Tamamen fenomen olma yoluna giden duyarsız insanların yaptığı bir şey. Ama gerçekten farkındalık yaratan bir eylemdir.
reklam amaçlı düşündüğüm olay. kan vermekten aciz insanların şovuna dönüşmüştür iyice. ya da bu kişiler ağır geri zekalı. birisi bunları, dürtmeden yardım etmek tabiatlarında yokmuş gibi bir izlenim veriyor.
yapanların çoğunun google'a als hastalığı yazıp okuduğunu bile düşünmediğim eylem.
Amaç yardim icin para toplayabilmek.bunu poponu acarak mi yapiyorsun yoksa kafandan su mu dokuyorsun hic onemi yok yeter ki ihtiyac sahiplerine ulassin o miktar.
Hastalığa duyarlılık için yapılmış bir haraket ama bence suyu çıktı artık insanlar eğlenmek için yapar oldular ben olsam bağıs yapardım.
amerikada millet bu kampanyada milyonlarca dolar toplamis biz de ise sözde sosyal proje hayranlari ünlerin (ki bu insanlar turkiyede biri acliktan ölse dönüp bakmaz) sadece 5bin lira falan toplamislar amac reklamlarini yapmak bakin biz iyi kalpli melekleriz hı hı yakinda melek kanatlari falanda cikar .
maksat şudur. Als nöronlarlarla sinirlerle ilgili bir hastalıktır. Kısmi hareketsizlik yapar. buzun da dondurucu bir etkisi vardır. hareketi yavaşlatır. başa döküldüğü zaman da hastaya sizin halinizden anlıyoruz mesajı verilmekte aynı zamanda da dikkat çekilmektedir. ama herkesin farkında olduğu gibi artık şova dönüşmüştür. mark'ın gates'in yaptıkları gerçekten milyonları etkileyebilecek davranışlardır. bu yüzden onlarınki reklam yani finansal yardım amacı taşırken hele ki bizim ülkemizde tam bir magazine dönüşmüştür.