bugün

zordur.

hayat ne kadar bazen kısır, bazen olabildiğine değişken ama yine de bir döngü olarak devam ediyor olsa da, bazı şeyler hiçbir zaman değişmez. insanların değiştiği fikrini farklı insanlara karşı savunurken, siz değişemediğinizi farkettiğinizde depresyona doğru emin adımlarla ilerliyor hale geliyorsunuz. bunu değiştirmek için bir şeyler yapmak anlamsızdır çünkü bu da bir paradokstur. değişmeyen şeyleri değiştirmek adına değişiklikler yapmak imkansızdır.
KENDiNi HAYAL kırıklıklarına hapsetmektir.
her şeye rağmen ümit ve hırsla mücadele.
zaferler böyle kazanılır.
kabullenmek bir zafer sayılmayacağı için, sonucunda ümit ve hırsla mücadelenin anlamsızlaştığı eylem.
bazen "yılmak"tır, çoğu zamansa "zor"...
çakılı kaldığı yerden bir adım ileri atmaktır. her şeye rağmen hayat devam ediyor diyebilmektir.
çok doğru bir harekettir. değişmelerini beklemek boşa çekilen kürek gibidir.
sözlükte sürekli troller olacağı ve bunların başlıklarına katlanmak zorunda olduğumuz gerçeği için takınılması gereken tutum.
değişim merkezden çevreye yayılan bir etki-tepki dir. değişim arayıp bunu başkalarından beklemek avunmaktır, kişi kendinden başlamalıdır.
insanı olgunlaştırır, ama içini de çok acıtır.
en büyük olgunluk örneklerinden biridir.
o şeylerden o kadarda rahatsız olmadığınızın kanıtıdır.
büyüdüğünüz an gerçekleşmeye başlayan durumdur.ölen yakınınızı geri getiremeyeceğiniz gibi zengin bir ailenin evladı olarak tekrar doğamazsınız da.
insanoğlunun "nefsi"ne her daim yenik düşeceğini bilmesi ve bunun ekmek gibi, su gibi, ölüm gibi gibi değişmeyecek bir gerçek olduğunu kabul etmesidir.
--spoiler--
bu tuhaf adamların bilmeceleri çözmeleri imkansız
birer harf gibi duruyor kentler haritanın ortasında
düzden de okusan, tersten de okusan
hayat değişmeyecek besbelli
--spoiler--
Teslim olmaktır. insanın kendisiyle, çevresiyle, tüm dış dünyayla cebelleşmeyi bırakıp, rahatlamaya karar verdiği andır. Yaşamı kolaylaştırır, daha mutlu ve olumlu olmanın dayanılmaz hafifliği yaşanmaya başlar.
gardın düşmesidir.
Ölen birini asla geri getiremezsiniz. Bazen rüyalarınıza bile.
give up fuck up shit up durumunun ozetidır.
babamız calsa kabullenmeyiz diye bir yalan türevi de vardır.
bazı durumlar için çözüme atılan ilk adımdır.
çaresizliktir. en azından bu kabullenme için çaba sarfedilmiştir diye düşünüyorum. bazen insan elinden geleni yapsa da eve olay bu.
zor gelir ama en kolayıdır lan.

görüyor musun, efkarlandım yine.
kaybettiğinizin tescilidir.
Vazgeçmektir. Bir şekilde alışır gibi yaparsınız ara sıra isyan edersiniz ama sonra yok olmuyor deyip teslim olursunuz kaderinize. Can çekişircesine çırpınsanızda, çığlıklar atsanızda, kar etmez, ellerinize kelepçeler vurulmuş kadar çaresiz hissedersiniz kendinizi.
http://www.youtube.com/watch?v=eXvBjCO19QY‎

http://ceviri.alternatifi...=Changes&sarkici=2Pac
Önünde sonunda yaşanacak durum. Pollyana masallarından er ya da geç uyanıyor insan. Bunun sebebi ise, hepimizin bencil oluşu. Bencil varlıklar, bir arada mutlu olamazlar.