bugün

geçen ninemin 3. kocası yapıyordu bunu. güzel şeyler bunlar.
Bir önceki gece sabahın ilk saatlerine kadar eğlencenin dibine vurmuş,bayram namazına gitmemiş olan insan.
büyük ihtimalle herkesin yapmak istedigi, ama aile bireyleri zorla ziyarete götürdügü için gerçekleşemeyen olaydır. * *
bayramla seyranla işi olmayan insanın hareketidir. dünya işlerinden elini eteğini çekmiştir. uykusuyla başbaşa, mutludur.
ailesiz bayram geçirmiş olmaya delalettir.
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
her bayram hayal ettiğim seydir. bayram tatildir ya misafir agırlama günleri değil birileri anneme acıklasın bu gercegi.
çalar saat görevini (şiddetle) yerine getiren anne yüzünden mümkün olamayan durum.
(bkz: bayramı öğrenci evinde geçirmek)
(bkz: bayramı öğrenci evinde hasta bir şekilde geçirmek)
**
genelde sorumluluk sahibi olmayan insanlar için geçerlidir. yoksa bir anne ya da babanın bayramı uyuyarak geçirdiğine çok fazla tanık olunmamıştır.
(bkz: bayramda eve gömülen asosyal adam)
ömrümüzün yarısından fazlası uyku ile geçiyorken, çok da sorun edilmeyecek durumdur.
isteyip de kavuşamayacağım eylem. bayramdan sonraya atılan sınavlar sağolsun oysa sınavlardan sonra rahatlayarak arınmış bir bayram tatili ne de güzel olurdu.
(bkz: bugün bayram erken kalkın çocuklar)
hep istediğim, hasretinden gönlümün yandığı hadisedir. 2 haftada bir gördüğüm akrabaları bayramda da görüyorum ne değişiyor dedirten bayramlarda en iyi yapılacak şey uyumakken nasıl başka bi şey yapıyorum anlamış değilim.

(bkz: köye gittiğimiz de yok ki)
kesinlikle planladığım eylem.
ama hala öğrenci olduğum için harçlık alabilitem var, bunu yabana atmayayım diyorum sözlük*
benim yaptığım eylemdir.

ulan tüm şehir boşalmış, mis gibi ortalık gürültü yok, balkonda bağıra bağıra konuşan mal komşular yok, onların veletleri yok nasıl süper bir sessizlik var anlatamam..

zaten normal günler çalışmayla geçiyor. (it misali amk)

ayrıca kimseye gidip gelmem ben bayramda, dışarıya da çıkmayı sevmem..(otuzuna girmekte olan asosyal bir sapım)

böyle durumda en güzeli vurup kafayı uyumak anasını satayım.
bir bayramda çalışmak değildir.
akraba dırdırından uzak oh mis gibi. giyinip süslenip el öpenlere anlam veremiyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar