bugün

Bitmek bilmeyen aile ziyaretleri.
bayramda insanların yapmacıklaşması ve herkesin birer sevgi pıtırcığına dönüşmesi.
erken kalkmaaaağk eminim kimse memnun değil.
Her bayramda sorulan sorular.
ne okuyordun,nerde okuyordun,kaçtasın,atanabilecek misin?
Bir de her gidilen yerdeki ikramlar.yemezsen darılırımlar.
Sevmediğin akraba ya da tanıdıkları görme ihtimali.
babaannem tarafından taciz edilmek.
namaz çıkışında ezmeye çalışan dayılar.
Yanına oturulan her akrabanın, tanıdığın dirsek vurmalar eşliğinde müstakbel damat temalı soruları.

"Önce o dirseği bi indir."

Yıldım.
büyükler tarafından saçma sapan sorulara maruz bırakılmak..ne zaman evleniyosun? işinden kaç para kazanıyosun? ay sen kilomu aldın/zayıfladın mı? tarzı iğrenç sorulara maruz kalmak.. Benim için bayramın en çekilmez tarafı budur. Oturun lan işte insan gibi niye ota boka burnunuzu sokuyosunuz. ha sonra akrabalık bağları neden kopuyo..kopar tabi aq..
Müslümanların yapmacık sevgisi.
Şapur şupur öpen teyzeler, bitmek bilmeyen el öpmeler, tercihlere nereyi yazdığımı sorup resmen soru yagmuruna tutmak. Ha birde her sene 3-4 defa görmelerine ragmen cocukluk anıları + ay ne çabuk büyüdün konuşmaları.
bilgisayar başında geçmesi.
Lavabo pompası gibi tükürük saçan teyzeler
Akrabalar tarafından sorulan saçma sapan sorular.
Nasılsın sorusuna sırıtarak hehee iyii demek. Oysa iyi değilsindir, yani pek değilsindir.
(bkz: misafir çocuğu)
gelen misafirlerin cocuklaridir. tamam gelin dedik de evin icine ettiniz be!
Yaşlılığı kabullenemeyen insanların bayramlaşma esnasında elini öpmeye çalıştığında iman gücüyle elini aşağıya çekip kafa tokuşturması.
Tabii ki de samimiyetsiz akrabalar. Ulan bana hiçbir faydası olmayan, bana şu zamana kadar kurduğu tek bir cümleleyle bile hiçbir şey katmanış,hadi işin bu boyutunu geçtim bana hiçbir zaman o sıcaklığı,samimiyeti verememişsin sırf bi gün bayram diye gelip saçma sapan gülüşler,iyi ki varsınız tavırları.
Evin tek kızı olarak durmadan gelen misafirlerin hizmetinde olmak, tamam çok hoş hizmet etmek ama sürekli bir şey oluyor ve boş durulmuyor. tatlısıydı, suyuydu , kolonyasıydı, biten tatlı tabakları, bir kişiye verince herkesin su istemeye başlaması, bazen yemeğe kalmaları, hepsinin bulaşığı. Anlayacağınız oturamamak, her işe koşmak bir süre sonra "şeker tadındaki" bayramı tatsız kılıyor.
çöpçatan teyzeler.
hazırladığım tabağa hiç dokunmayan misafir. madem yemiyecek baştan söylesin.
Beklenen misafir,misafire tatlı götürmek.ee sen naptın şimdi sorularına cevap verip yırtınmak hayatının harika gittiğine dair bilgiler vermek.
Birincisi bir ton makyaj yapmiş insanlarla öpüşmek zorunda kalmak bütün yanağıniz kozmetik ürünleri doluyor.
ikincisi saçma muhabbetlere tabi tutuluyorsunuz, yok dersler nasıl bölümünle ilgili bir şeyler yapmaya başladın mı diye anlamsız sorular, alttan ders var mı sorusu ayrı bir sıkıcı.
Üçüncüsü yıllardır görmediğiniz kişi size çok samimiymiş gibi davranıyor oda hoş değil.
dördüncüsü şu yaz sıcağında çekilecek şey değil akraba ziyareti, yapış yapış ter oluyorsunuz.
nesi iyi ki.
Malak malak evde oturmak.

Sıkıntıdan ölmek üzereyim.
bayram gibi yasanilmamasi. hep yapmacik hep ayni seyler. sanki nasil eglenilmesi gerektigini bilmiyoruz.