bugün

entry'ler (39)

en antipatik erkek isimleri

Altuğ. Net.

ilber ortaylı vs kadir mısıroğlu

Yahu yapmayın etmeyin bu nasıl karşılaştırma. Tarih akademik bir bilimdir. Tarihi yorumlarken çok iyi sosyoloji, psikoloji, sosyal psikoloji de bilmek gerekir. Diğer yandan coğrafyaya da vakıf olmak gerekir. iyi bir tarihçi olabilmek için de bunları akademik bağlamda kanıtlamış olmanız gerek. Tartışılması gereken ilber hoca ve Kadir Mısıroğlu değildir. Tartışılması gereken Kadir Mısıroğlu gerçekten bir tarihçi midir ? Evet akademik bağlamda bir geçmişi vardır. Hukuk temellidir ve islam hukuku üzerine araştırmalarda da bulunmuştur. Fakat tarihin yorumlanma kısmında birçok yanlışı olduğunu düşünürüm her zaman. Bugün tarihin yorumlanmasına bakıldığında bütün arşivleri okuyup, ona göre kendi öz diline çeviriler yapabilecek bir seviyede olmak gerekir. Bunu ilber Ortaylı'da gördüm. Gerçek bir akademisyen, tam anlamıyla bir tarihçi. Bernard Lewis gibi büyük bir tarihçi bile kendini yeterli görme aşamasında çok yol katetmiştir. iyi bir kültür, dil, mitoloji de bilmek gerek. Fakat bunu yalnızca "islam" üzerinden değil evrensel olarak yorumlamak gerek. Kadir Mısıroğlu'nun bu konuda ciddi çalışmaları yoktur ve bu çok açıktır.

kolpaçino yu izlememiş insan

Ticari sinemaya katkıda bulunmamış ve hiçbir şey kaybetmemiş, aksine 2 saatinden olmayan insandır.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

yavuz çetin'in yaşamak istemem artık aranızda parçasının tamamına ait olan sözler.

yeni nesil liseli kızlar parklarda kucaklarda

Yahu bırakın da isteyen, istediğiyle, her yerde sevişsin. Sevişin. Kolay Gelsin.

her kürt potansiyel pkklı mıdır

Değildir gayet açık. PKK bir terör örgütüdür ve bu örgütü desteklemeyen Kürtlerin de olduğunu düşünüyorum. PKK artık birçok kesimden destek bulmaya, özgürlük savaşçıları adında saçma sapan unvanlar öngörülen bir örgüt olmaya, katili, şerefsizi masum göstermeye çalışan destekçilerle doldu. Her kürtün bu pisliği destekleyeceğini sanmam be sözlük, insanlık bu kadar ölmedi, iş kürtlük, türklük değil. insan olan; eli kanlı bir örgütü zaten desteklemez.

en iyi gitar soloları

Yavuz Çetin'in tüm sololarıdır. Aynı zamanda Stevie Ray Vaughan'ın da tüm soloları, Eric Clapton'ın tüm soloları... Ah ulan ne müzisyenler var yahu 5 sayfa yazasım geldi. iyi ki varlar.

13 ağustos 2015 yalova depremi

Yalova- Marmara denizi açıklarında 3.8 şiddetinde gerçekleşen deprem. 3.8'i bu şekilde ciddi salladı, umarım daha da kötüsü olmaz. Aklıma büyük istanbul depremi ihtimalleri geliyor sözlük, daha da tırsıyorum. Böyle durumlara nasıl hazırlıksız olduğumuzu çok daha iyi anlıyorum.

whatsapp ve mail dışında sosyal birşey kullanmamak

Eşittir kafanın rahat etmesi.

osmanlı paşalarının çoğu cahildi

Mustafa Kemal'in de bir Osmanlı paşası olduğunu bilmeyen yazar beyanı.

dünya yansa siklemeyecek tek hayvan

Bal Porsuğudur.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

istanbul, Ankara veya izmir'de değilseniz, gitmeyin.

profiline resim koyan yazarlar

Başka ne yapacaktık lan.

ösym 2015 tercih sonuçları

Radyolar, Televizyonlar, Sinemalar... Hayırlı olsun...

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

"Eğitilmiş köpekler, doymak bilmez maymunlar. Yaşamak istemem artık aranızda... "
Ah be yavuz çetin...

temizlik imandan geliyorsa araplar neden pis

Kardeşim dinle ilgili sorulacak binlerce soru varken neden bu be...

üçüncü dünya savaşını başlatacak olası sebepler

Sebebini çok fazla kestiremiyorum da savaşta yine iki kutup olacak ve ikisi de savaşmadan bir şeyler kazanacaktır. Şimdi olduğu gibi, her an olduğu gibi...

istanbul da yaşayacak kadar mal olmak

Yapmayın, etmeyin. Belki kalabalık evet belki trafik falan felç ama inanın bir öğrenci için mükemmel bir şehir. Beyoğlu, beşiktaş, nişantaşı, kadıköy... abi oturup boğazı izleyeceksin, tarihi koklayacaksın, istiklaldeki binaları bile oturup izleyebilirsiniz. tabii herkes farklı bakıyor bir şehre. Ama benim aşık olduğun şehirdir kendisi.

ankara denince akla gelenler

Benim aklıma hemen Erdal beşikçioğlu ve hacettepe üniversitesi gelir.

gecenin sözü

Bu da benim defterimden bir kesit gelsin :D
Cümlemin ilk noktasını göremeden gözlerim kapanmaya başladı. Kafamda kurmuş olduğum hayalin sonunu göremeden de gözlerim açılmaya başlıyor. Asla birbirini tutmayacak dengeler üzerinde yürüyorum. Aslında buna yürümek de denmez, olduğun yerde saymak denir.
Sayılarım da tükendi..