bugün

şu an benim yaptığım durumdur.
insanlar o kadar beleşe alışmış ki mesajı sim kartındaki herkese aynı anda toplu gönderiyor.hal böyle olunca kardeşim bile mesajının sonuna adını yazıyor.bu duruma tepki olarak kimseye cevap vermiyorum.
kontörü yoktur belki oyüzden cevap veremiyordur.
motomot yazılıp herkese gönderilen mesajlardan biri olsa bile, ben ona isimli ve cisimli cevap vermeyi yeğliyorum. bu nedenle kafiyeli ama duygusuz cevaplar vermeyi sevmeyen insanların içinde bulunduğu eylem olabilir.
yerine, bir teşekkür mesajı hazırlayıp alayına göndermenin daha iyi olacağı bir hareket.
bir insanda yaşanan seviyesi düşüklüğüdür. her ne şekilde olursa olsun bayramını tebrik edene nezaket kuralları cevap vermeyi öngönmektedir.
aynı mesajları her bayram atan bünyenin artık sıkılmasıdır.
gsm operatörlerini zengin etmemek için yapılan küçük bir harekettir.
daha da kötüsü vardır, gelen bayram mesajının aynısıyla cevap vermek..
bari adını değiştir, bir çaba sarfet be kardeşim..
telefon rehberinde kayıtlı duran arkadaşların,eşin dostun çoklu mesaj atarken esgeçilmeyip, 'hatırımdasın, senin de bayramının bayram tadında geçmesini istiyorum' anlamı çıkarılabilecek şekilde yazılan bayram mesajını sallamaması halidir.aslında cevap vermeyen ile cevap veren insan arasındaki niteliği anlayabilmek için de iyi bir yoldur.kontorü ya da şarjı olmayanlar, olunca atacakları varsayılırsa bu kaba hareketten sorumlu olmazlar,mesajı attıkları zaman ne kadar ince düşünceli olduklarını kanıtlamış olurlar, fakat bir 'teşekkür ederim' yazmak bu kadar da zor olmasa gerek, hele de şimdi gsm operatörlerinin yaptığı kampanyalar düşünülecek olursa... insanın bu tür bahanelere inanası bile gelmiyor.mesaj atmayı sevmeyenler için arama ihtiyacı hissetmeleri ve aramaları durumunda zaten bir söz söylenmemeli.*.hatırlanmak güzel ama hatırlamak daha da güzel denerek bir daha ki sefere belki o hatırlar diye düşünesi geliyor insanın.***
bayram dini bayramsa kişi müslüman olmayabilir,hatta bu bayram mesajlarına çok gıcık oluyordur.
sahteliği bir nebze olsun önlemektir.
ezberlenmis nezaket ve sahtelik duygusundan tiksinen bunyenin gerceklestirdigi eylemdir. sen beni sair zamanda arayip sorma, yakinimda olup yardimima kosma; ama adet yerini bulsun, zaten tas atip da kolun yorulmuyor diye bayramda kandilde mesaj at, aklin sira hayir duasi kazan... Yok oyle belescilik...
bunun bayram mesajı olduğunu gerçeğini kabul ederek tartışmanın anlamsızlaştığı durumdur.
nasılsa cep telefonunuzdaki kişilere dakikada 100 bayram mesajı gelmektedir. bu yüzden telaş etmemek lazımdır. araya kaynayıp gidersiniz, o kalabalık ve trafikte kimse size "bayram mesajı atmadın bana" hesabı sormaz.

üstelik, gelen o bayram mesajı topluca atılan, size de öylesine, sırf telefon defterinde isminiz geçiyor diye gelmiş cinsten olabilir. bu tür mesaja ne gibi bir cevap verilir, o da bilinmemektedir.
çoğu zaman bayram yoğunluğundan kaynaklanır, mesaj yollayan kişiye karşı saygısızlıktır kimi zaman.
her ne sebeple olursa olsun saygısızlıktır...
madem cevap vermek istemiyorsun kapat telefonunu.. ya da duruma uygun bir çözüm buluver bi zahmet...
duruma uygun bahaneler bulmak tabii mümkündür. arada kaynamışsın gibi..
sonuç itibariyle öküzlük mallık belirtileri arasında hatrı sayılır bir yeri olan davranıştır..
çok azı hariç samimiyetine inanmadığım mesajlardır. zaten karşı taraf cevap beklemez.
samimiyetsizliğe aynı şekilde karşılık vermektir.

bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım yazıp rehberdeki 30 kişiye gönderen adam kendini bayramlaşmış saymasın arkadaş. insan bir arar sorar lan, o nasıl bayramlaşmak? hem benim cep telefonumda para neyin olmayabilir? 10 kişiye bayram mesajı atacağım diye 5 lira mı yiyeyim lan? a-aa.
bütün yıl arama, sorma; bayram geldi diye 50 kişiye tek mesajla sıyrıl çık işin içinden,
bu bir kenara, zahmet edip de bir telefon açmayan insana yanıt dönmemeyi tercih ederim.
mesaj almak için 9 lira yı fazla gören insan durumudur.
bir tepkidir.
açıkcası toplu atılan mesajlara cevap vermemek gibi bir alışkanlığım var, bu cimrilik veya üşengeçlik değil.
şahsıma atılan mesaja hemen cevap veririm, hatta ararım.
toplu mesajlar oldugu için, zaten karşıdaki de cevap beklemez, beklese bile farketmez.
samimi olmayan toplu bayram mesajlarına gösterilen tepkidir.
kesinlikle desteklediğim ve uyguladığım boş beleş hal ve hareketlere alınan tepki olayıdır. msjın sonuna yazılan isim ve soyad nedir ayrıca. ben seni tanıyorum ki numaramı sana vermişim ve sen bana msj atabiliyosun demektir. neyin derdindesin yani.
tekerleme gibi bayram mesajlarının hak ettiği karşılıktır.