bugün

Asil genc adama lazimdir. Kucuk cocuk napsindir zaten anasi babasi gerekeni yapiyordur. ZATen eve gidilince cocugun parasina el konur.
(bkz: ben bugun bunu gordum)
sen büyüdün diye harçlık vermeyen amcalara teyzelere isyan etme nedenidir. büyüdükte işe mi girdik hala öğrenciyiz ya.* *
gerçekten saçmalıktır. örneğin dün sevdiceğimin elini öptüm 5 lirayı kaptım, sabah babamın elini öptüm 10 lira kaptım heee biraz miktar küçüldü yaş büyüdükçe ama olsun.
kesinlikle saçmalık.çocukların paraya ihitiyacı yok ki .asıl büyüklerin ihtiyacı var paraya.onun için bırakın çolığu çocuğu büyüklere para verin .
Cimri büyüklerin bi taraflarından uydurdukları saçmalıktır. Sonra niye bayramda kimse bizi Ziyaret etmiyor diye ağlarlar.
çocuklar ne yapsın parayı gençlere verilmeli dedirten hadisedir. malum üniversite okuyunca para hiç yetmiyor.
fazla harçLık vermekten kurtulmak için yapılır.
10 yaşındaki çocuğun 5 liraya sevineceğini, fakat genç bir adamın burun kıvırabileceğini düşünürsek yerinde gözüken bir olaydır.
yazar burada isyanını dile getirmiş.

haklı mıdır? evet.
ah ahhh nerde o eski bayramlar.
teyzem neden o 50 tl yi 3 yaşındaki çocuğa veriyorsun. sorarım sana?

bana gelince de okul nasıl gidiyor. gitmiyor amk gitmiyor.
artık çocuklara ile harçlık verilmiyor.
Başlık üstünde saçmalıktır. Bir insan anne babasının sayesinde eğitim hayatını sürdürüyorsa ve maddi durumuda öyle aman aman iyi değilse harçlık almalı. Bak çocuklara harçlık verilmemeli demiyorum sadece onlara harçlık verilip lise veya üni okuyup para en çok ihtiyaç duyan gence harçlık verilmemesi saçmalık.

Gerçi sadece çocuklara harçlık veren kimseler toplu taşımada gençlerden en çok yer isteyen kimseler o da ayrı bir mesele.

Buradan işi gücü olan sözlük yazarlarına sesleniyorum. Şu gençlere parayı verin ve bu iş huzur içinde çözülsün.

Neyse iyi bayramlar herkese.