bugün

evet, kesinlikle sicili, rte'yle karşılaştırılınca gayet tertemiz olan chp genel başkanıdır deniz baykal. kendisine fütursuzca eleştiri yapanlar, rte'nin ülkenin içine soktuğu durumu niçin ısrarla görmemektedirler? bu kadar partizanlık olur mu? taraflı olun tarafsız olun konuşmaktan başka bir şey yapmıyor diyorsunuz deniz baykal'a. daha ne yapsın adam? yolsuzluklar karşısında dut yemiş bülbül gibi bir kenarda mı otursun? devlet bahçeli misali hayalet gibi mi muhalefet yapsın? adam neyse onu söylüyor işte. " -dokunulmazlıklar kalksın, suçu olan herkes yargılansın " diye her çıktığı platformda söylüyor bağıra bağıra. aksi takdirde " -kurumlara karşı kamuoyunda güvensizlik ortamı oluşuyor, devletin şeffaflığından söz etmek mümkün olmuyor " diyor ama dinleyen yok. güvensizliğin olduğu bir yerde nasıl siyaset yapacaksınız? konuşacak tabi adam sapına kadar. akp'nin yolsuzlukları o kadar almış yürümüş ki, deniz baykal bunları dillendirince itici oluyor öcü oluyor! görmediniz mi 2 ay içinde akp'nin veya akp'ye yakın olan kişi veya kurumların 4 adet yolsuzluk olayı açıkça ortaya çıkmadı mı? o yüzden rte artık hattı müdafaya döndü, şimdi gitmiş aydın doğan'a saldırıyor. yok hilton için bana gelmedin mi, yok haftasonuna kadar süre veriyorum falan filan...

arkadaşlar diktatörlükle mi yönetiliyoruz biz? kayıp trilyon davası dosyasında deniz baykal'ın adı geçmiyor. laikliğe karşı eylemlerin odağı haline geldiği mahkeme kararıyla tespit edilen ve para cezası alan partinin başkanı deniz baykal değil, şaban dişli de deniz baykal'ın yardımcısı değildi, ayrıca deniz feneri derneği davası iddianamesinde de deniz baykal'ın adı geçmiyor.

gördüğünüz gibi sicili tertemiz olan deniz baykal'dır.

siz hangi şarkıyı söylüyorsunuz allahaşkına ?
(bkz: tertemiz)
(bkz: sütten çıkmış ak kaşık)
(bkz: tayyip erdoğanın hapis yattığı gerçeği)
rte nin vukuatları orhun kitabeleri ile aynı zamanlarda başlamasının yüzünden olabilir.
iktidar olamadığındandır.*

düdüt : zoruna mı gitti ?
düdüt v2 : çete mi kurdunuz lan ? valla bak doğru söyleyin.
yalan beyandır.
örneğin; 20-30 sene evvel berbere gidecek para bulamayıp, yokluktan saçını karısına kestiren, geçen süre zarfı içerisinde hiç bir ticari faaliyeti bulunmayan üstelik kendisinin ve karısının nasıl gayri menkul zengini olduğunu açıklayamayan baykal'ın, şiir okuyup fikir suçundan hapis yatmış recep tayyip'e göre daha temiz sicilli olduğunu iddia etmektir.
ben de çok güldüm.
türk milleti'nin bazı inanç ve değerlerini; bazı somut gerçeklerin ne kadar üstünde tuttuğunun kanıtıdır.
rte'nin, başbakan olmadan önce hapis yattığının var olduğunu hesaba katarsak, elmalarla armutları karıştırmadığımızın göstergesidir.
ülkemin sözlüklere kadar gelmiş okur-anlamaz geniş halk yığınları için bir ifade anlam etmeyen gerçektir. layık gördükleri siyasetçi çalmalıdır, çırpmalıdır, bas bas bağırıp çağırmalıdır sonra dini vaaz vermelidir eh şakşakçılarının önüne de kemik atarsa ne ala. tertemiz bir sicili düşünen bir halk olsaydı * zamlara, ülkenin arap şeyhlerine peşkeşine ve daha hıyanetin her türlü çeşidine ses çıkartırdı.

(bkz: geçelim üstadım bunları)

(bkz: hücreler boktansa vücudun olacağıda o dur)
rte'nin düşünce suçundan dolayı hapis yattığının var olduğunu hesaba katarsak, armutlarla* armutları* karıştırmadığımızın göstergesidir.

edit : yavrum bak "düşünce suçu" demişim. "adam doğru düşünmüş ondan yatmış" demedim. adam "düşüncesinden dolayı" hapis yatmış. adam en azından "düşünmüş". ayrımı yap lüften.
cahil kesimleri provoke etmek amacıyla " dini " kullanarak yapılan kışkırtmaya " şiir " okumak diyenlerin göremediği gerçektir. madımak olayı'nda da cuma namazı'ndan çıkan cahil insanlara, din elden gidiyor, temalı şiirler okunmuştu. sonuçlarını hep birlikte görmüştük.
rte erdoğan hakkında kalpazanlık suçlaması olduğu ve bunlara cevap vermek yerine dokunulmazlık zırhının arkasına saklandığı düşünüldüğü zaman doğru bir önerme olduğu ortaya çıkmaktadır.

--spoiler--
http://webarsiv.hurriyet.....tr/1999/04/28/112455.asp
--spoiler--
(bkz: neye göre kime göre)*
kimilerine göre, mal varlığını açık açık beyan eden tayyip'in , eşinin ve kendinin mal varlığını açıklayamayan baykal'a göre daha kötü kaka olması.

itiraz edecek olanlar önce baykalların mal varlığını öğrensin, daha sonra hiç bir ticari faliyette bulunmayan biri nasıl bu kadar mal edindi onu açıklasın. daha sonra, bana da bir mesaj atın ben de anlamak isterim. (ama oğlanın sünneti, kaynanamın altınları olmasın sermaye)*
hiçbir şekilde doğru olmayan durumdur. hele o bir iktidara gelsin onun da hakkında ne türlü iddialarda bulunulur. ayrıca tayyip erdoğan hakkında herhangi bir kesinleşmiş suç yoktur hepsi iddiadır.

serbest çağrışım.

sahi bir bülent ersoy vardı ne oldu ona.
tamamen doğru bir önermedir. bu ülkede hiç bir atatürkçü veya sol iktidar para götürmemiş götürememiştir. çünkü bizim ultra zeki halkımız sadece din tacirlerine inanmaktadır. bizim halkımıza göre açık saçlı olan, günde 5 vakit namaz kılmayan ve içki içen insanlardan asla ve asla iyi insan çıkmaz. hatta anadolu halkının büyük kısmına göre kızlarını okutan veya karısını çalışmasına izin verenler de iyi değildir. bizim halkımız bu sebeple daha evrensel değerler savunan sol partiler ve modernleşme ile batılılığı savunan atatürkçü partilere yüz vermez ve iktidar yapmaz. bu sebeple de iktidara gelemeyen partiler malı götüremez.

eee sonunda ne olur? işte biz oluruz, türkiye nin bu gün ki durumu olur. keriz ay pardon deniz feneri gibi dernekler ortaya çıkıp halktan dini kullanarak topladığı paraları yandaş medya ya , cemaat gazetelerine , cemaat partilerine yani yardıma muhtaç insanlar dışındaki herkese dağıtır. bu iş almanların almanlığı sayesinde ortaya çıkınca da ülkenin başbakanı bu işi türkiye deki gaztesine taşıyan medya patronunu yazma yazarsan bende senin pisliklerini açıkların diye alenen tehtit eder. malı götüren götürür. millete köşeyi nasıl döndüğünüzü halka açıklarım diyerek medya patronunu tehtit eden başbakan 5 milyar maaşla nasıl 2 milyar dolar servet yaptığını, oğullarının neden askere gitmediğini, damatlarının nasıl holding sahibi olduğunu, oğlunun gemiciğini açıklamaz.

sonra da bazıları çıkar bu başbakanı savunur. tabiki baykal ın sicili erdoğan dan temiz. adamın hesap verecek tarikat lideri yokki.
sicilinde;

''millet istedikten sonra laiklik elbette elden gider''
''atatürk'ün huzurunda sap gibi durmaya gerek yok''
''sen ne mutlu türküm diyene dersen o da ne mutlu kürdüm diyene der''
''ben istanbul'un imamıyım''
''türban konusunda söz söyleme hakkı din ulemasınındır''
''üst kimlik tc vatandaşlığı''
''el kadı'ya kefilim''

kabilinden sözler olmayan chp liderinin bop eşbaşkanı ve akp genel başkanı tayyip erdoğan'dan çok daha düzgün bir insan olduğu gerçeğidir.

dikkat edilirse ''sayın'' rte'nin sadece sözlerinden bahsettik. eğer işin içine eylemlerini de katacak olursak kıyaslanacağı insan kesinlikle deniz baykal olmaz.
(bkz: baykal ın tayyib in yanında melek gibi kalması)
deniz baykal'ın başbakanlık makamına bir türlü oturmamasından ötürüdür. yoksa baykal sütten çıkmış ak kazık falan değildir. merka ediyorum da; deniz baykal başbakan olsa, o makamın vermiş olduğu güç ile neler yapardı acaba? iyi? kötü? sen seç.
"koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler." sözünü akıllara getiren durum.
temiz degil tertemiz olmak ve baykal. erdoğan'a kıyasla sicilden de temiz çıkmak ve baykal. doğru dürüst siyaset yapmak ve baykal. demokrasi ve baykal. dürüstlük ve baykal.
(bkz: yok artık deniz baykal)
farklı renkteki iki boktan birinin diğerine göre temiz olmasından farksızdır.
kişiye göre değişmeyecek kadar doğru bir durumdur. bir baykal hiçbir zaman kişisel servetini kabartmak için yabancılarla hoşbeş etmez, devletten aldıkları maaşların dışında gemi alayım, abd de çocuk okutayım, at alayım, kat alayım, yat alayım demez, ama bir erdoğan sicilinden de anlaşılacağı gibi çeşitli para kaldırma yöntemleri ile ilgilenip hakkında trilyon davaları açılacak kadar ticaret adamıdır. aracıdır. ruslarla italyanları amerikanları baş göz edip ülkesindeki toprakların satışına aracılık eder. aslında sadece sicil dosyasından bile bir insanın ne kadar samimi olduğunu anlayabilirsiniz.
kesinlikle doğrudur.
kendisi mahallenin topu olduğu için maça alınan içine kapanık çocuğudur. tek görevi de topun patlamamasını sağlamaktır. bu yüzden de maçın en zevkli yerinde topunu alıp eve gidebilir, gıcıktır. ömrü boyunca da o topla idare eder, ne ileri ne geri.
tayyip erdoğan öyle değildir. her ortama girer, çıkar. herkesin topuyla maça girebileceği gibi topsuz ortamda coca cola kutusundan top yapma zeka ve kabiliyetine sahiptir. bir şekilde yolunu bulur. gözü açıktır, kabadayıdır vesselam.

şimdi böyle bir durumda çıkıp da baykal'ın sicili daha temiz değil demek hata olur.

ha bana sorarsan hangisini seçersin diye tayyip'i seçerim. bana sicili temiz olup ne kendine ne topluma faydası olmayan adam lazım değil.
milletvekili dokunulmazlığının arkasına sığınmamanın sonucu olan gerçektir.