bugün

chp'li muhalif Mehmet Moğultay'ın "oha" dedirten iddiası.

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=546050
mehmet mogultay'ın "Baykal'ın amacı ülkeyi yönetmek falan değil. Sorumluluk almaktan kaçar. Soruyorum: CHP'nin ülkeyle ilgili bir tek projesi var mı?" gibi oldukça doğru tespitler yaptığı konuşmasının en önemli cümlesidir.

bence moğultay sakin olmalıdır. baykal istemeye istemeye iktidar olmak zorunda kalırsa herkesten önce kendisi intihar eder. çünkü hala meydanlarda halka: " mücadelemiz devam edecek." diye sesleniyor. adam şimdiden muhalefet olmayı hedefliyor. adam beraberliği hedefleyen antrenörlerimiz gibi korkak davranıyor kaçak güreşiyor...

yazık bu adamı bu partinin başında tutana...

yazık on yıllardır siyaset yapmayı öğrenemeyen bu adama...
Ülke siyasetinden bir liboş un daha silinmesiyle gerçekleşecek olan durumdur .
(bkz: Helvanı yerim inşallah senin)
Baykal gittiginde sanki yerine baska bir alternatif lider cikartabildinizde, simdi basarali olamadiginiz siyaset mucadelesinde ; camur at izi kalsin felsefesi ile hareket ediyorsunuz.

Demekki sen intahar etmezsen, memlekettin karanliga dogru suruklendigini anlayabilen milyonlarca genc intahar etmeye kalkacak yada bitti gibi olan ic savasi, basarisiz politikalari ile tekrar onumuze cikartan AKP iktidari nedeni ile (ki sonuc bu oluyor), cok daha fazla genc vatan evladi bu ugurda can verecek.

"Git simdiden sik kafana, memleket kurtulsun"
(bkz: bak su konusana)
(#1709312).
hakikaten ne güzel demiş arkadaş..
hakkaten intihar etmezsen namertsin, sonradan kıvırırsan da en adi şerefsizsin diyerek naçizane fikrimi belirttiğim mehmet bilmemkimin acziyet bildirgesi cümlesi.
(bkz: baykal iktidarsiz olsun intihar etmezsem namerdim)
sonuna kadar desteklediğim eylemdir..

(bkz: bir taşla iki kuş)
'nasıl olsa iktidar olamaz bol keseden atalım' dır aslında.
sırf şunun vereceği tepkiyi görmek için bile chp'ye verilir be oy...
-intihar etmeyen..??!
özne ve yüklem ilişkisi çerçevesinde incelendiğinde oldukça iddialı bir laf ama söz konusu baykal ise çok gereksiz, zaten baykal değil miydi, allahtan iktidar olmadık be yaşar nuri ve hatta yeri geldiğinde ben muhalefet olmanın lüksünü kullanıyorum diyen, bu lüksü bırakmaz o.
bu bağlamda değerlendirirsem, üstüne bir de atasözü serpiştirirsem, görünen köy kılavuz istemez, ne gerek vardı bu çıkışa be moğultay demek düşer bana..