bugün

bir tarz,bir çılgınlık,bir hobi,bir sakinleştirme aparatıdır
(bkz: genelleme)
biz türk milletinin şöyle bir alışkanlığı var; genellemeden duramamak. ben de içine dahil olmak üzere. *
(bkz: hayat belirtisi)
(bkz: su)gibidir olmazsa olmaz.
ibadet gibi bişeydir.
sıkıntı atmaya birebirdir. özellikle kuaförden sonra gidilirse mutluluktan ölmektir.
bir kadın için alışveriş yapmak tabii parası varsa, stres atmak için idealdir. bir topuklu ayakkabı, çanta alsa bir hafta idare eder.
depresyondan kurtulma,ruhen yenilenme,dünyaya bambaşka bir gözle bakma,detoks anlamına gelir.
bazı kuralları vardır. uygulandığı zaman alışveriş keyfi ikiye katlanacak, bayanlar elinde bir sürü poşetle evlerine döneceklerdir. kurallar neler mi? mesela:

* kesinlikle sevgilinizle/eşinizle alışverişe gitmeyiniz. oflayacak poflayacak, kendini acındırmaya çalışacaktır. sonra kendinizi suçlu falan hisseder, alışveriş keyfinizin içine edersiniz. bırakın vicdanınız da sevgiliniz/eşiniz de rahat etsin.

* sezon sonu indirimlerini mutlaka takip ediniz. arada güzel parçalar mutlaka çıkar. güzel bir bluzu %50 indirimle almanın mutluluğu kadar güzel bir şey olabilir mi? beyler tamam, sizin için olamaz bayanlardan bahsediyorum zaten.

* neyse efenim, kurallara devam edelim. çok kalabalıkta alışverişe çıkmak kesinlikle berbattır. bir yandan kendinize bir şeyler bakıp, bir yandan da yolu kapatanlara "pardon geçebilir miyim, müsaade eder misiniz?" falan demek resmen eziyet oluyor insana. mümkünse mağazaların boş olduğu zamanlarda alışveriş yapın. akşam saatleri uygundur.

* "size yardımcı olabilir miyiiim?" diye yanınıza gelen satış elemanlarından uzak durmaya gayret edin. tamam onlar da işini yapmaya çalışıyor ama kendini de düşünmen lazım değil mi? "gerektiğinde ben sizi çağırırım" diye satış elemanını etkisiz hale getirin, rahat olun.

* geziniz efendim, her yeri geziniz. ayakkabıları, elbiseleri deneyin; parfümleri sıkın kendinize bol bol; çantalara falan bakın, deşarj olun.

* ama bunları yaparken de kendinizi kaybetmemeye çalışın. tamam bir sürü poşetle evinize gidin falan falan dedim ama, sezon sonu indirimlerini de takip edin dedim bacım. sonra bi bakıyosun paran kalmamış, "tüh keşke şunu bunu almasaydım" diye dert yanıyosun. sınıra geldiğinde bırak. ya da her şeyi dene, üzerine giy, bak, kendini öyle deşarj et. * *
umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir. iyi alışverişler!
stres atmanın en iyi yöntemlerinden biridir.gerci sonra cok para harcadım diyede strese girelebilir ama olsun.
(bkz: orgazm olmak)
rahatlayış..