bugün

peruk takıp derse gelenleri görülmüştür.
evrim teorisine gıcık olurlar. ''bu darwin denen adam diyor ki; insanlar maymunlardan gelmedir. ulan maymun senin babandır eşşoğlueşşek!'' diyerek sınıfta sinir küpü haline gelenlerine de rastlanmıştır.
1 sene boyunca kadın din öğretmeninden ders alan birisi olarak gayet normal bir durumdur.
ender rastlanan öğretmen tipidir. fakat ben şanslı öğrenci oldugumdan mıdır nedir bilinmez benim okudugum lisede durum böyle idi. öğretmenimizin sakalları benim yeni çıkmaya başlamış sakallarımdan biraz fazla idi. bana korkma oğlum bırakmam seni demişti 70 aldıgım sınavda.
benim de vardı böyle bir öğretmenim..
derste kapı çalmıştı ve içeri elinde çiçekle manitası girmişti kaşarın..
bunun için kaşar demedim karıya, beni hiç sevmezdi it gözlü dangalak..
karşılaşanlar için gayet normal olan öğretmendir.

2 sene boyunca sarışın, mavi gözlü gayet güzel bir bayan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeninden ders görmüş biriyim ve böyleleri de olabilirmiş diyorum. okul içinde gördüğünüzde hiç böyle bir dersin öğretmeni olduğunu düşünmezsiniz, fakat okul çıkışında işin özünü anlıyorsunuz. (bkz: türban)
kadın sünnetçi gibi bulunması imkansıza yakındır.

neden lan neden? neden bayan din hocası yok?
çalıştığım köy okulunda mevcuttu bundan bir tane.
tabi okulda öğretmen sıkıntısı yaşandığı içi ingilizce derslerine de giriyordu.
gayet de iyi öğretmendi.
yani bulunuyor azizim.
henüz karşılaşamadığım öğretmendir.
varsa bile görmediğimdir.
yoktur!

çünkü islâmiyet kadınlara din görevlisi olmayı yasaklamıştır.

(bkz: imam hatip lisesi/#8145877)

zorunlu not: bu girime binaen iftiracılıkla suçlandığım mesajlar almaktayım. gidin, konuyu istediğiniz bir ilahiyatçıya sorun. islâm'a göre kadınlar imam, müezzin vs olamazlar. fakat şu da var: laiklik/eşitlik kıstası altında, bayan din kültürü ve ahlâk bilgisi öğretmenlerine izin verilmesi ihtimâller dâhilindedir.
lisede aynı yılda iki dönemde iki farklı bayan öğretmen girmişti dersimize. bir anormalliklerini görmedim. bayan beden dersi öğretmeni kadar doğal bir şeydir..
belki de Türkiye'de "erkek ingilizce öğretmeni" ile aynı orana sahiptir.
toplam 3 yıl 2 ayrı bayan din öğretmenim oldu.
dersime 3 tane bayan din öğretmeni girmiştir ve erkeklere göre daha samimi gelmektedirler.
din kültürü öğretmenliğinden mezun olmuş kpssde başarıyı yakalamış bayan eğitimcidir pozitif ayrımcılık içeren bi başlığın açılması onun suçu değildir.
ortaokuldayken karşılaşmıştım bir tanesiyle.
peruk takarak giriyordu derslere.
ilköğretim 8. sınıfta denk geldim. perukla girerdi derslere. en büyük hayalim o peruğu çekmekti.
(bkz: kadın ürolog)
erkek din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni'nden farkı yoktur.
öğrencilik hayatım boyunca 4 tane din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenim oldu. ikisi de kadındı.
bu yaşıma geldiğim daha görmediğim öğretmen tipi. lisede vardı yumuşak bi tane erkekleri hiç sevmezdi. kızlarla arası çok iyiydi. bi o var ortada kız-erkek karışımı. başkada yok.

not: çok da yaşlı değilim, susurluk kazasında hanım 3. çocuğa hamileydi. *
imam hatip lisesinde ders verirler. en azından din öğretmenimiz öyle anlatmıştı bize, biz lisedeyken.
bir tanesi bana 2 sene boyunca öğretmenlik yapmış, çok efendi bir insandı.

kadınların da eğitim görebildiklerini, öğretmen olabildiklerini düşünemeyen gerizekalıların "zaten din kadına hep yasaklıyor böyle şeyleri" tribine girmeleri beni çok üzüyor sözlük.

din kültürünü geçtim, binlerce, belki milyonlarca kadın öğretmen ya da çalışan var bu ülkede. nasıl bok atacağınızı şaşırdınız lan, yazık.

not: batmanspor 72'liyim, deistim aynı zamanda.
bay bayan farketmezdir.bunlar toplam 616 kişi kpss sınava girerler hooop 1270 kontenjan açılıp hemen öğretmen olurlar.
onların öğretmen olmasına karşı değilim ama hiç mi görmezsin teknik eğitim fakültesi öğrencilerini !!!
kafam bozuk.
olmasında zaten. bahçelievler lisesinde 2002 2005 yılları arasında okuyanlar bilir, bir din kültürü öğretmeni vardı. yüce tanrım mutant gibi birşeydi.