bugün

rudy tomjanovic'in tüm söylentilere rağğmen 2. şampiyonluna ulaştıktan sonra yapmış olduğu açıklama;

"Bir şamiyonun yüreğini asla hafife almayın"

michael jordan son saniye 3lüğü ile Bulls'u tekrardan şampiyon yapmıştır. Herkez sevinirken jordan kafası önde bir şekilde oturmaktadır. haberciler mikrofonu jordan'a uzatmıştır.

H- ne hissediyorsun jordan.
j- (kafasını kaldırmıştır. Ellerini iki yana doğru açarak.) "Daha ne yapabilirim ki" demiştir.
o hareketi ikinci kez deneyecek kadar cesur olacağını düşünmemiştim. (micheal jordan)
ve iverson doğdu.
"basketbol el ile oynanan bir ayak oyunudur." hakeem 'the dream' olajuwon.
"bir takim point guard'i kadar konusur." ismet badem *.
i love this game.
murat kosova: memo, sakalidis'i denize döktü. (akabinde izleyicilerden özür dilemiştir)
(bkz: rabbime sordum cleveland dedi)

ahsen unakıtan
(bkz: petar naumoski ve efes pilsen hücumu)
(bkz: kaan bilmiyorum katilacak misin)
rakip takımın fast break ile attığı turnike sonucu
-"hoop hoca ofsayt ya" diye bench'ten havaya kalkıp bağaran beden hocası
kdz ereğli kadri yılmaz lisesi 2005
"kalbimin bir yanında hep fenerbahçe taraftarı olacak." conrad mcrae
- iyi aksamlar sevgili basketbolseverler, ben murat murathanoglu, abdi ipekci spor salonundan ismet badem ile birlikte hepinize merhaba. murat murathanoglu

- dudaklarinizdan tebessüm kalbinizden basketbol sevgisi eksik olmasin. ismet badem
- sorumluluk alirim, teke tek oynarim, kimse beni duduramaz. gerekirse üc kisiye karsi hücum ederim. ama benden her seyi yapmami istediler ve bunun karsiliginda ise hicbir sey vermediler. hayatta her sey karsiliklidir. iste bunu unuttular.
mahmoud abdul-rauf (fenerbahce'den ayrildiktan sonra)
... ve kobe çaylak oyuncuyu tuzağına düşürüyor.
(bkz: where amazing happens)
(bkz: kupa bizim olabilir)
- farki dört sayiya indiriyoruz... 9 saniye var... foul yapmadan bir üclük yesek bile yetmiyor yetmiyor yetmiyooor... atisi basarili degil... ribaund mücadelesi... bodiroga... gentile... 3 sayilik atisi gentile'nin basarili... son 2 saniye... son 1 saniye... ve kupa biziiim kupa biziiim kupa biziiim... kupa bizim sevgili basketbolseverler... foul yapmadik foul yapmadik... 1 sayiyla korac kupasini aldik... inanilmaz bir tablo var... inanilmaz bir tablo var... 77-70 maci veriyoruz ama kupayi aliyoruz... türkiye avrupa'da ilk kupasini aliyor bir takim olarak... murat murathanoglu

tarih: 13 mart 1996
yer: italya, milan

not: copy paste degil. alin teri.
(bkz: petar naumoski fake ine cevap alamadı)
(bkz: murat murathanoğlu)
blok geldi faul dediiii...
nba final maçında boston- bulls karşılaşması öncesi m.jordan la bir röportaj yapılır. maç hakkında konuştuktan sonra jordan şöyle der ;

"eğer maç günü kendimi çok iyi hissediyorsam ve günümdeysem o gün beni saha da kimse durduramaz. ve bügün de kendimi çok iyi hissediyorum "

maç sonucunda jordan rekor kırarak bir nba finalinde atılan en çok sayıyı atıp (67 sayı yanılmıyorsam) bullsa şampiyonluğu getirdi...
(bkz: semih erden se semih erden)
detroit pistons'ın bütün atakları ellerinde patladı - kaan kural
(bkz: maddi manevi lay lay lay)
ismet Badem bir efes pilsen maçında seyircilerin arasına çıkar ve bir kızla röportaja başlar.

ismet Badem: sizin gibi güzel bayanları salonlarda görmekten çok mutlu oluyorum. Basketbola bu ilgi nereden?
Kız: ben Efes kızlarından biriyim zaten.
ismet Badem: Aaa öyle mi çıplak değilsin ya tanıyamadım.

Bu diyalogdan sonra anlatım masasında olan Murat Murathanoğlu ise o unutulmaz sözü söylemiştir.

murathanoğlu: Ya ismet, bi de sana bu iş için para veriyorlar değil mi?
unutulmaz phoenix-chicago finali serisindeki bir maçta chicago üstüste yediği sayılardan sonra mola alır. Jordan takım arkadaşı luc longleye bağırarak "burada final oynuyoruz kendine gel" şeklinde fırça atmaktadır. asıl ilginç olan phil jackson dahil tüm bench susmuş bu fırçayı dinlemektedir.Bu kazanma hırsı sebebiyle Jordan sadece bir oyuncu değildir,liderdir,efsanedir.
--spoiler--
kerem tunçeri, kerem tunçeri, kerem tunçeri, kerem tunçeri, kerem tunçeri...
--spoiler--
virgül yerinede ''kazandık, kazandık'' ları yerleştir mesela.