bugün

vakit gazetesinin bulmaca sayfasinda yer alan, resim de fazil say olan soru.
(bkz: bugs bunny düşmanı tazmanya canavarı)
bulmaca çözüldüğünde şifre olarak ise 'fazıl saygısız' çıkıyormuş.

edit: memnuniyetsizliğinizi vakite bildiriniz efendim. ben okuduğumu yazıyorum.
kıs. fazıl say
heh ben de merak içinde açtım başlığı bakalım aklı evvelin biri fazıl say yazmış mı diye?

tüy bitti artık dilimizde ama yine söyleyeceğiz, başka çare yok siz anlayana kadar. türban ve baş örtüsü farklı şeylerdir.

elmalarla armutları karıştırmaya devam edip iyice cahil insanlar olmaya devam etmeyin bari.
densiz bir gazetenin yepyeni terbiyesizliği.
(bkz: başörtüsü türban değildir)
insan istediği şeye karşı olabilir bu kimseyi ilgilendirmez!müzisyen'de olsa sanatçı'da olsa durum aynıdır benim gözümde.peki kardeşim bu adam ataist'se ne olucak onadamı karışılcak? veya bulmaca konusumu yapılacak? insanlar çıkıp üniversite'de türban diye avaz avaz bağırıyor.
ben başörtülü arkadaşlarımızın üniversiteye girmesine karşı değilim.fakat başörtüsünü
siyaset'e alet etmedikleri sürece, çünkü din kutsal bi inaçtır siyasette yeri yoktur.
sözüm biraz'da şu türban meraklı aydınlara veye siyasilere biraz'da üniversitilerde ki harçların yüksekliği ile ilgilenin üniversite'de yapılan diğer haksızlıklarla ilgilenin bunları köşenize veye siyasitinize taşıyın.orta da eğer bir haksızlık varsa bu sadace başörtüsü takmak isteyen arkadaşlarla sınırlı değil üniversiteye giren polisleri, gözaltına alınan daha sonra okuldan kovulan solcu gençleri'de gündeme getirin ama pardon siz hep olaylara kendi açınızdan bakıyorsunuz.sizler 12 eylül öncesinde'de aynıydınız hala aynısınız.
fazıl sayko
anlayamadığım insanların hala aptalca ahlaksızca hala ağızlarıyla türbanla baş örtüsü aynı şey demesi. birisi dinin diğeri akp simgesi. bunun tersini iddia eden varsa bu ya akplidir ya da kör cahil bir üniversitelidir. birinde dinin gereği için baş örtüsünü takarsınız ötesikisinde ise oy gereği için. fazıl say"gısız yazıp ta insanlara düşman muamelesi yapan akit, zaman ve diğer gazetelerin zaten olayı budur. hala anlayamayan hala bu adamlar dini savunuyor ya da hala bu adamlar allah diye yazıyor diye iddia eden varsa gazete okuyacakları yerde yüce kuran-ı kerimi açıp bir kere okuduktan sonra kendilerini yeniden eleştirmeye davet ediyorum.
bir günah keçisi daha bulmanın sevinciyle coşan sevimsiz gazetenin olmasa ne güzel olur bulmacası.
(bkz: fazıl nerdesin olm millet seni arıyor lan)
sevimsiz bir gazetenin tahrik amaçlı yayın politikasına alet olmuş sanatçı. Benzerleri için :
(bkz: volkan gazetesi)
(bkz: derviş vahdeti)
bas örtüsünün sembol haline gelmesinden rahazsiz olan kimselerden biridir.
başörtüsünün siyasi bir simge olarak kullanılmadığı sürece kesinlikle karşı olduğum insan türüdür.
(bkz: mokar hastası nihan) *
vakit gazetesi'nin "işte o üyeler" girişimidir.

"fazıl say akıllı ol akıllı" diyecek yasin hayal'ler aranıyor galiba! ne memleket be! hemen yaftalayın insanları!