golden state wariors guardı. 5 numaralı formasıyla sahada fırtınalar estiren süper yetenek. şahsi kanaatimce nba'in an itibariyle en yetenekli ve en all around guardı. istatistikler bunu doğrulamasa da kendisinin bulunduğu takımın içler acısı durumunu göz önüne aldığımızda tez doğrulanıyor. steve francis'de biraz çabalasaydı bu adamın seviyesine ulaşacaktı. ne steve nash ne jason kidd. bu adam nba'in yetenekli en güçlü ve guardı *.
baron davis iyi bir oyuncu ama sadece iyi olmak bu listeye girebilmek için yeterli değil,zaten kendisinin ismini göremedim burda;bu arada bu espn'in hazırladığı gelmiş geçmiş en iyi pgler listesi ve jason kidd ile steve nash bu listede yer alıyor;
arkadaşa katılıyorum...iyi olmak yeterli değil..gerçi bu sezon sakat olmasına garğmen iyi rakamları var davis'in,ama eksik olan yönleri çok...nash ve ya kidd ile kıyaslanamaz..çünkü daha çok takımı şov moduna sokmaktansa kendi şov modunda oynuyor..ayrıca new orleans'tan gitmeden önce yaptıklarıda hiç hoş değildi
düz mantık: *
kidd'in şutu yok
nash'in savunması yok
her ikisinin de atletizmi yok
davis'in saha görüşü ve şutu iyi
savunması çok iyi
atletizmi eşsiz
fiziki gorunumune ters bi atletizm e sahip basket kisisi.
13 nisan 1979 doğumlu basketbolcu..1,91 boyunda, 97,5 kg ağırlığında.. nba'de golden state warriors takımında forma giyiyor..
bu sezon gerçek performansından kesitler sunmuş pg. ayrıca jason kidd de jason kidd diyen, kafayı kidd'le ne bileyim nash ile bozmuş basketbolseverlerimize de kendisini göstermiştir. bu guardları herkes sever tamam anlıyorum. ben de severim bir jason'u bir nash'i. ancak olaya dünyanın en yüzeysel adamı olarak bakarsak * steve nash'in yanında amare var marion var, jason kidd'in yanında jefferson var carter var daha önceden k-mart vardı. zaten hızlı basketbol felsefesini benimsemiş 2 takımın guardları bunlar. sürekli fast break çekiyorlar. bugün bir marion, bir carter * nba'in en seri oyuncuları. şimdi guardlar bu adamlara bilmem alley hoop pası verince ister istemez güzel oluyor. insan seviyor. bilmem iğne deliğinden pas atmalar adam kaçırmalar tamam bunlar güzel şeyler.

ancak bunların hangi birini baron davis yapsın bana bir söyleyin a dostlar. oralardan biyerden "jason richardson ne güne duruyo len, yetmedi pietrus var allahsız" diyen arkadaşları duyar gibiyim. lakin bir bakın a dostlar bu oyuncular hakikaten fast break oyuncuları mı. siz bir jason richardson'u kaç kere adam gibi bir fast break sonunda süper manyak bir pasla smaç vurduğunu gördünüz? jason richardson smaç yarışmaları kazanmış zıplak bir oyuncu. lakin pekineden nash-marion kadar alley hoop yapamıyorlar. gene "baron davis topu paylaşsa tabiki olur neden olmasın canım benim" diyenleri duyuyorum. o arkadaşlara da baron davis'in bu seneki asist ortalamalarını sunmak isterim. gene gene " e asistler sadece alley hoop'la mı oluyo bre adam" diyenler var gizlenmesin onlar. e o zaman canım arkadaşım bak bu sene warriors coach'u don nelson. şimdi bu takım fast break atmasın da ne yapsın?? bu kadar.

yani çok yüzeysel olarak baktım. sadece spektakülerlik açısından. jason kidd ve steve nash yetenekli guardlar. peki gene bi yüzeysellik yapıp soralım. baron davis ve jason kidd ya da steve nash teke tek maç yapsa kim yener? * ama zaten benim takım oyunuyla ilgili bir problemim yok. ben kişisel yeteneklerden bahsediyorum. siz steve nash'in smaç vurduğunu gördünüz mü? hadi bi düşünün: nash stole the ball drives to the basket OH MY GOODNESS HE SLAMS IT HOMEEE. HE SERVES UP THE FACIAL * neyse işte. sözüm o ki baron davis bugün nba'de oynayan en yetenekli ve komple guarddır. tabiki bireysel yetenek anlamında söylüyorum.

bunu okuyan bunu da okudu:

nba in sergen yalçını. 5 maç oynar 18 maç yatar,yıllar önce hornets la play-off oynadı ondan sonrası da hikaye zaten. ya sakat ya sorunlu. nba de onun gibi yetenekli olupta her maç yeteneklerinden bir kuble sergilemesini beklediğimiz onlarca yıldız var ama nafile. bu sene başına iyi başlamasına rağmen şu gerçek var ki monta ellis denilen çakı gibi delikanlı baron davis i o takımdan kovdurabilir.
çok başarılı bir sezon geçirmesine rağmen all star seçilememesiyle beni derin düşüncelere daldıran yetenekli guard.

en büyük şanssızlığı 2002 de indianapolis te fake dream team da bulunmasıdır...
kaliteli, atletik, yetenekli bir pg ama bence hız ve şut göz önüne alınıcaksa * son zamanların en iyi ismi gilbert arenas mükemmele yakın oynuyor çok geliştirdi oyununu. hızı, şutları,atletizmi bire birde geçemiyeceği adam yok bence.
career highs *

sayı 40
ribaund* 5
ribaund* 10
ribaund* 11
asist 18
top çalma 7
blok 4
üç sayı 7
serbest atış 7

kariyer ortalaması *
sayı 16.3
ribaund 4.0
asist 7.2
top çalma 1.9
blok 0.3
izlerken insanı basketbol keyfi komasına sokan, nba hakettiği yeri bir türlü alamayan basketbolcu.
sakatlıklardan bir türlü kurtulamayan, nbadeki en ii oyun kurucu. bu arada lakabı b-diddy.
nba'in en iyi point guard'larından. dallas-golden state serisinin ikinci maçında, ikinci teknik faulle oyundan atılması haricindeki diğer iki maçta aslanlar gibi oynayan basketbolcu. all-star a yakışırdı bu adam.
inanılmaz bir yetenek.saha içinde her şeyi yapan,sorumluluktan kaçmayan,oyunun her yönünü oynayabilen nadir oyunculardan.
golden state warriors u şampiyonluğa kadar götürebilecek bir yeteneğe ve güce sahip, arkadaşlarını, coach unu hatta seyircisini bile mükemmel yöneten point guard. en verimli çağını yaşıyor diyebilirim. bunu gören arkadaşları daha bir başka oynuyor. kıytırıktan bir matt barnes bile yıldız oldu baron un takımında daha ne diyeyim?
birgün smaç basarken ölüp gidecek olan basketball oyuncusu.
geçen seneye kadar fazla beğenmediğim lakin dallas serisindeki performansıyla ben dahil herkesin ağzını beş karış açık bırakmış golden stateli basketbolcu.

tipi teröristleri andırmaktadır (bkz: muro) orası ayrı.*
dün geceki denver nuggets maçında triple double yapan fakat takımına galibiyet kazandıramayan basketbolcu.
hayranlarinin maclarini takma sakalla izledikleri sakalli basketbolcu..
eskiden bu abimizin bir adet müzik stüdyosu vardı ve begendigi rapcileri destekliyordu simdi halen devam eder mi bilinmez ama iyi zıplayan krilenko nun üstünden cok acar bir smac vurmus sakallı basketbol yetenegi.
golden state warriors'dan son senesinde alacağı 17.8 m $ lık kontratında feragat ederek free agent olmayı seçmiş oyuncudur. eğer 6 senelik kariyerinin geri kalanını garantiye alacak hayli yüklü bir kontrat koparmak şeytanlığında değilse warriors'dan , kendisini baştan yaratan bu düzene ve organizasyona profesyonellik çerçevesinde büyük bir tokat vuracaktır.
5 yıl 65 milyon $ ' a los angeles clippers'la anlaştığı söyleniyor ki bu durum da elton brand'e de pinti başkanlarının yeni bi girişimde bulunma ihtimalini azaltır. bu hamleler gerçekleşirse yetenekli ama looser olmaya tam gaz devam edecek oyuncudur.
los angeles clippers'a transfer olan basketbolcu. en azından los angeles'ta rekabet artacak.
serbest atış özürlüdür ayrıca, bir oyun kurucu için facia bir yüzde olan %70 ile serbest atış kullanır.