bugün

insanı Delirten ,piç bir kaşıntıdır . 30 - 40 dakika adamın anasını ağlatır . öyle normal kaşıntı değil , sanki iğne batar her tarafınıza, özellikle bacaklara . Uzmanlara göre kaşıntının nedenleri şunlar ;

-sabun, çamaşır tozları
- yün veya naylon giyecekler
- istiridye, yumurta, süt, çilek, soğan gibi bazı besinlerin neden olduğu kaşıntılar.
- bazı ilaçların neden olduğu kaşıntılar.
- şeker, karaciğer, böbrek hastalıkları veya löseminin neden olduğu kaşıntılar.
- kurdeşen, egzama, su çiçeği, kızamık, kızıl, kızamıkçık veya deri iltihabının neden olduğu kaşıntılar.
- mantarın neden olduğu kaşıntılar.
- kıl kurdunun neden olduğu kaşıntılar.
- ishal veya kabızlığın neden olduğu kaşıntılar.
- sinirlilik ve ruhi sıkıntıların neden olduğu kaşıntılar

eğer , hala sorunu bulamadıysanız , en güzel kurtulma yolu , kese .
bir numaralı intihar sebeplerinden biridir*
kesin pis bir havluyla kurulanmışsınızdır.
ulan su boşa gitti denilesi olaydır.
lanet gelmiş durumdur. kurulanma esnasında başlar, insanı çıldırtana kadar devam eder. bela okumak istemiyorum ama allah belasını versin.
yakın zamanda güneşlenmişseniz, çok yandığınıza ve soyulacağınıza delalettir.
muhtemelen sıcak suyla banyo yapmanın sonrasında gelişen sıcağa karşı duyulan alerjidir.
insanı kendinde geçiren bir kaşıntıdır bu. tarifi olmaz anca yaşayan bilir. baktınız her banyo sonrası oluyor, kendinizi türk tellaklarına emanet ediniz.
insanı banyo yapmaktan tiksindiren kaşıntıdır. sadece bana mı oluyor lan diye düşünmüşümdür hep.

not: evet bildin, banyofobik bir insan oldum.
Daha dün annemin bu dertten muzdarip olmasına şahit oldum. *
Kadın kaşıntıdan uyuyamadı yahu.
sıcaktan gözenekler açılınca et peynir yoğurt vb. gıdalardaki kalsiyum oradaki damarlara nüfus etmektedir. o yüzden kaşınılır. (bkz: at yalanı seveyim inananı)

not: doğru olabilir ama .
insanı banyo yapmak yerine gerekli bölgeleri ısak mendille silmeye iten durumdur.
kaşıntı sonrası yapılan banyodan sonra olan kaşıntıysa sinir bozucu bir durumdur.
tekrar banyo yapma sebebidir.
sabun yerine vücut şampuanı kullanarak kurtulduğum kaşıntıdır. banyondan çıkınca uyuz köpek hissi uyanıyordu şimdi bende normal bir insan sayılırım *
banyoda kullanılan kozmetik ürününe karşı olan alerji olabilir.
vücudunuzun kuru olduğuna yada kuruduğuna işarettir. vücut losyonları kullanılarak giderilecek problemdir.
haftada bir yapılıyorsa banyo olabilecek şeydir.
şu an yaşadığım durudur. yemin ederim sinirden birilerini dövesim var öyle böyle bir şey değil. uyuz köpekler gibi oldum sevgili sözlük ayağımla kafamı kaşımam yakındır.
ve banyo sonrasi terleme banyonun iyi bir sey olmadigini kanitlar gibi desem de oyle degildir. soguk su ile yaz gunleri banyo yapinca gecen durumdur.
etek traşı.
soğuk su ter gözeneklerini daraltır. vücudun, ter gözeneklerini sana açtırtmak istemesidir kaşıntı (daha çok yaz aylarında). ılığın biraz üzerinde, sıcağa yakın bir suyla yıkanıldığında kaşıntı olmaz genelde.
banyodan çıktıktan sonra su ile yumuşayan deri kaşındıktan sonra delinir ve sonrasında canınız yanmakla birlikte kaşıntı da yükselir. uzun lafı kısası ebenizi siker.
sabundan kuruyan cildin gerilmesinden neden olur. ayrica teorime gore suda hucrelerin daha cabuk gelistigi ve yenilendigi icin ve kasintinin hucre yenilenmesinede delalet ettigi icin, kasinti buna bagli olarak normal olabilir. teori diyorum bakin, arastirmak lazim.
saçta şampuan kalmışsa olabilecek hadisedir.