bugün

bankamatikten para çekmek için kartı cihaza sokup da cihazın parayı vermesinin hemen üstüne parayı alıp hemen giden sazanların * devamlı düştükleri durumdur. gözünü para bürümüş insanlar *, cihaz parayı verdiği anda herşeyi unutur ve parayı alıp kartı bırakırlar. cihaz arkalarından heryeri inleterek öter durur ama sallamaz, geri dönüp bakmaz bile, böyle de rahat insanlardır. allahtan bankamatik cihazı bizim şirketin içinde var da, sağdan soldan millet kartı alıp bana getiriyor.
"bankamatikte parayı unutmak"tan daha iyi bir durumdur, en azından telafisi vardır.
(bkz: kart unutulur bankamatik içinde kalır)
kafasında "40 tilkinin dolaştığı ancak kırkının da kuyruğunun birbirine dokunmadığı" durumda olan bir insanın "unutma" eyleminden mütevellit yapacağı hadisedir.

para çekiminden sonra bankamatik otomatik olarak kartı iade eder, kart alınmazsa 30 saniye içerisinde karta el koyar ve siz de kartınızı bankadan prosedürleri yerine getirerek geri alabilirsiniz, başka bir kişi, kartı alırsa şifreyi bilmemesinden mütevellit kartı kullanamaz, ancak en tehlikeli olanı vakıfbank atmleridir. bu atmler önce kartı iade eder yaklaşık 5 saniye sonra da parayı verir. daha önce bu makineyi kullanmamış olanlar, "makinede para kalmadığını" zannederek kartı alıp arkalarını dönebilirler, ancak banka parayı vermiştir, eğer sizin makineden ayrıldığınızı gören kişi namusluysa (bkz: paleface) sizi uyarır ve paranızı verir, eğer namussuzsa parayı çarpar.
bazı bankalar önce para sonra kartı vermekde.
parayı gören insan bünyesi heyecan yapıp hemen alıp gitmekde.
ben böyle unutuyorum valla.
(#999659)
(bkz: kartta bankamatik unutmak)
kişiye kendini mal gibi hissettirebilen üzücü olay. 15 günden evvel yenisini alamazsın aha sıçtın.
devamlı başıma gelen hadisedir. her seferinde de birisi arkamdan koşturup kartı veriyor. ne şanslıyım...
paranın vermiş olduğu tatlı heyecan.
genelde, çekilen tutar az olduğundan ( en azından benim açımdan bu böyle )dolayı bi hüzün, bi' hayattan soğuma, bi' ne bileyim boşvermişlik hissiyatı çöker bünyeye ve sadece o anda o kadar yoğun hissedilen bu duyguların akabinde kart falan da pek akla gelmez nihayetinde... neticede 50 liranın altında parayı asılan ( o da artı bakiyeden hee ) garip, hayatı sorgulama noktasında bulur kendini ve hasılı kelam off puff sesleri eşliğinde atm den omuzları düşmüş bi' halde ayrılır. tabii çok sonra unutkanlığa kurban edilen caanım kart hatırlanır ve geri dönüşüm kutusundan müşteri hizmetlerinin yoğun çabaları! sayesinde çıkarılır ve sil baştan!...
vakıfbank bu soruna dur demiştir. önce bankamatik kartını verir sonra parayı.

kartı alıp parayı unutacak biri yaratılmamıştır sanırım.
daha da kotusu, bunun farkina gec varmak. erkenden uyanilirsa kart bloke edilebilir.
Kartı kaybettiğimi anlamam ile oluştu. An itibarı ile başıma geldi anlatayım bari; dün gece yine geç saatlerde bankamatikten alel acele para çekip sonrasında başka bir hesaba havale yaptıktan sonra içim rahat döndüm arabama çalıştırdım ve gideceğim yere doğru yola koyuldum. şuan o yaşam sahnesini hatırladığımda ne kadar dalgın , kimilerinin tabirleriyle mal, bazıları gibi aptal, kimi geri zekalı saf, kiminin ise salak veya türevleri şeklinde yorumladığı biri haline geldimi fark ettim. aslında sürekli cüzdanımda o kartın dünden beri olmadığını görüp bunu farketmiyecek kadar salağım. bir insan nasıl olur da aynı bankamatiğe işi olduğu için gider ve bütün gün cüzdanını açıp karıştırıp kartın orda olmadığını gördüğü halde bunun farkına varmaz. içinde fazla bir nakit bulunmasa bile insan bi kötü oluyor yahu değil mi. uzun bi aradan sonra dostluğumuzun tekrar pekişmesi için derdimi anlattım sana sözlük seni çok özlemişim.
kafa karışıklığı ve aptallığım sayesinde bugün başıma gelmiş olan vaka. onu da banka*nın cep telefonuma atmış olduğu mesaj sayesinde farkedebildim. sistem nasıl işliyor bilmiyorum; muhtemelen bankamatik unuttuğum kartı yuttu ve bankanın sistemine iletti. oradan da bana kartımın bloke edildiği, adresime gönderileceği vs. şeklinde bir mesaj gönderildi. bu işlemler yapıldığı sırada ben hala daha kartı unutmuş olduğumun farkında değilim. düşünün artık bendeki montofonluğu..

ayrıca bu* sistem hakkında bilgisi olan ya da böyle bir olay yaşamış olan varsa biri, beni bilgilendirirse sevinirim.
Paranızı aldınız ama kartınızı bankamatikte unuttunuz. 10 ya da 20 saniye civarında kartı kimse almazsa bankamatik kartı yutar. Eger bankamatik kartı yutarsa korkmayın müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın hangi şubede olduğunu öğrenebilirsin. Kimliğinizle birlikte giderek kartınızı alabilirsiniz.
Iki hafta kadar Bi kac sube dolasip kart geldimi diye sorarsiniz gelmemis olur ve tekrar bi kart cikarmak zorunda kalirsiniz.
bir keresinde unuttum arkamdan adamın biri koşup kartı unuttun diyip verdi. akşam olmasına rağmen atmler full çekiyor nasıl bir yer olduğunu siz düşünün.
Garanti bankasında neredeyse hiç gerçekleşmeyen eylemdir. Paradan önce kartı veriyor unutamıyorsun.
iş bankası nın bankamatiğinde unutamazsın.
kartı önce verir. ekranda yazıyla alman gerektiğini belirtir.
Belirli bir süre alınmazsa atm el koyuyor amaaaa arkanızdaki başka işlem yapmak istiyor musunuz a evet diyerek hesabınızı cortlatabilir.
para sıçan cep telefonu icat sebebidir.
3 kez yaptığım salaklık. Yüklü miktarda para çekince o parayı almanın heyecanıyla unuturum hep. ikisinde arkamda biri vardı 'hocam kartı unuttun' demeleriyle dönüp aldım ama diğerinde kimse yoktu kart kaldı. üzüldüm, ağladım.
ing bank gibi parayı verip kartı çıkarmadan size ek süre tanıyan bankalardan para çekmeniz durumunda başınıza ciddi olaylar gelebilecek olan durum. 10 gün kadar önce para çekmek üzere geldiğim bu bankamatikte benden önceki müşteri mağdur olmasın diye bankayı arayarak kartı iptal ettirdim. ekranda "ek süre ister misiniz" yazıyordu ve kötü niyetli birine denk gelse devamını düşünmek istemiyorum.

şanslıymışsınız merve hanım.*