ayıptır söylemesi *mına bile koyulur. limonsuz gitmez be çaça.
sorunsal değil tamamen alışkanlıkla alakalıdır.
zira benim köfteye limon sıkan bir babaannem vardı.
tadı limonlu seviliyorsa sıkılır, sevilmiyorsa sıkılmaz. bu kadar basit!
asla diye verilen cevap doğru, diğerleri yanlıştır.

"dur. şimdi limonu yavaşca bırak ve masadan kalk."
balığı yiyen kişinin vermesi gereken karardır.zevkine kalmıştır.
balığın limonlu mu limonsuz mu yeneceğinin cevabını arayan sorunsaldır. şahsen ben; limonsuz ağzıma sürmem, limonla bi kiloya dalarım.
100 tane benzer başlık var bu sözlükte ve ben hepsine hemen dalar ve "asla sıkılmaz olm" derim.

ya gidin turşu yiyin madem amaç ekşi falan. ya hayret ötesi bişey ediyorum bu arkadaşlara. limonata içsinler. *
direkt limon koyulması biraz garip olabilir. fakat ceviz, limon, sarımsak ve zeytinyağı ile hazırlanan tarator sosuyla balığı yemek ayrı bir zevktir tabi.
Ben balığa balık demem,
Balığa limon konmadıkça.
limon ve balık kardeştir. gönül rahatlığıyla sıkabilirsiniz. ayrıca; (bkz: ota boka sorunsal demek)
(bkz: rakı-balık-limon) *
ete bile limon sıkıp yiyen biri olarak benim için balık limonsuz gitmez diyorum.
ama tercih meselesidir, yani herkes için balık limonsuz olmaz diye bir kural yok.
akvaryumdaki balığa sıkılmaz ama.
rakısına göre değişen sorunsal.

rakı varsa; sıkılmaz.
rakı yoksa; sıkılır.
sıkılır efendim, çok da güzel sıkılır. eğer hamsi ise ekmek arası yapıp limon, roka tarzı şeyler de eklendiği zaman dadından yenmez.
sıkılmaz. evet.
sıkılmazsa büyük ayıptır.
kişiden kişiye damak tadına göre değişir. ben tercih etmiyorum. bana göre limon sıkılınca her çeşit balığın tadı aynı oluyor ve bir anlamı kalmıyor.
Denizden çıkan her şeye limon sıkılır.
Evet.
Palamut ve hamsiye mesela.

Levrek için bunu diyemem.
Balığa limon sıkmadan yiyemeyen biri olarak, evet sıkılır.