bugün

mahalle maci esnasinda it is raining cats and dogs deyimine hayat bulduran teyzedir. ilginçtir ki, balkondan su dökme eylemini hep teyzeler gerçekleştirir, bu yaşıma geldim balkondan su döken amca görmedim. genelde bu teyze hayatının son demlerini yaşamaktadır, yaşadığı bütün acılardan intikamını bir kova su ile alır.

+ : teyze
- : mahalle maçı yapan veletler
s : su

+ ben size bu kapının önünde top oynamıcanız demedim mi len keranacının evlatları?
- ama teyze bizim arsaya araba parketmişler.
s: şarrr.
suyu döktükten sonra bir güzel küfür edilir bu teyzeye. daha cok kızar ama bir daha götü yemez su dökmeye.
kocasi emekli askerdir, sayet rutbesini bilemeyecegim.
birde topu kesen modeli vardır bu teyzenin.
küçük su dökmediği sürece normal olan teyzedir.
şunu biliyorum ki, hepimiz o teyzenin kovasındaki sudan biraz yemişizdir.
uyarmak yerine bi kova dolusu suyu çocukların üstüne döküp zatürre etmesi muhtemel kadındır. bahçesine top kaçan ihtiyarlardan bile daha kötüdürler. çocukken öldürülmek istenenler listesinde ilk sıradadır..

teyze suyu döker - şulofffşşşşş..
- ananıskim noluyo lan!?
teyze - gidin başka yerde oynayın eşşek herifler. aa yettiniz bea
- tupulu mulun mu yooaa*
teyze - sus bi de çevap veriyo.. siktirin gidin..
- orospu!
teyze - nee!?
- ehehehe.. orospuu orospuu.. lalala.. orospuu..
çocukların bir gün itfaiye çağırıp teyzenin evini gösterip ahanda az önce o evden dumanlar çıkıyordu demesiyle yılın en büyük karşı atağının gerçekleşmesine sebep olacak teyzedir. çocuklara döktüğü bir kova su tazyikli ve bol köpüklü olarak geri dönecektir kendisine...
teyzenin bu dünyada başka işi kalmamıştır, canı sıkılıyordur; elleşmeyin teyzeye...
"suyumuz azalıyor!" kampanyasından bi'haber teyzedir. kendisiyle sorunları vardır. *
genelde yazın gerçekleştirilen bir eylem olduğu için pek sorun teşkil etmez.
(bkz: balkondan teyzeye su döken çocuklar)
bunlar genelde dedikodularına fırsat verilmediği için kovayı kapıp pencereye koşan teyzelerdir.eğer bir yaz günüyse sıcak bir kış günüyse soğuk suyu alır çocukların başlarından aşağıya dökerler.terlik saksı fırlatmalarıda mümkündür.