bugün

kendisi gerçekleri dile getirince, entel götü boklu ateistler kendisine götlerinden çıkardıkları boku atmaya başlamakta gecikmedikleri yazar. kendisi orada cinayetten falan bahsetmemiştir. büyük ihtimalle bazı arkadaşlar, şizofrenimsi kişilik bölünmeleri yaşadıklarından, lafları götleriyle anlamaya başlamışlardır.

edit: açıkça belirtmek ister ki, kendisinin ateizmi veya evrimi çökertme gibi bir niyeti de asla yoktur. neticede temelden yoksun bir fikriyat, zaten çökmeye mahkumdur.
soydaş yazar. hoş gelmiş.

adiga way way!
islam dininde travestilerin yeri olduğunu savunan ilginç yazar. ne alaka çözemedim.
sünni faşisttir. (bkz: yavuz sultan selim in alevileri katletmesi/#17758590) yani bir şekilde alevilerin katledilmesi kendi kafasında yarattığı dünyaya uygun.

ayrıca şu entrysinde şöyle bir cümle kurmuş: (#17838745) "muhafazakarlar düzen arzularlar". çok doğru muhafazakarlar düzen arzularlar.*
hayatında ne alevilerin katledilmesini savunmuştur, ne de atatürk'ün şapka takmayanları öldürmesini savunmuştur. kendisinin söz konusu entry'i girmesinin nedeni, atatürk'ü ilah ilan edip, onu bunu katletti diye ecdadlarına laf atan kansızları yermektir. ecdadının yaptığı şeyden nefret edip, atatürk'ün yaptığı şeyden hoşnut olmak ve ''o günkü şartlar öyleydi'' demek, ikiyüzlülüğün daniskasıdır. yazar da sadece bunu belirtmek istemiştir.

kendisi hakkında bu satırları yazmaktan utanmayanlara da acil bir beyin nakli önermektedir.

edit: sırf farklı görüşlerdeyiz diye, tüm entryleri üşenmeden eksileyen ateistlere de teşekkür ederim. ne kadar işsiz insanlarsınız...

önemli edit: kompetan isimli arkadaşa ısrarla ''travesti'' konusunu sormama rağmen, kendisi bir yanıt verememiştir. hiç bir entry'mde islam'da travestilik olduğunu dile getirmedim, arkadaş şizofren...
(#18127727) hani bilmesek bizi sikecek.
işkembeden sallamayan, prokovatif değil bilgilendirici entryler giren ( En azından elinden geldigi kadar) yazardır. Okuyun , onun gibi düşünmesenizde bilgi sahibi olun.
(#19603425)

(bkz: Adam hades beyler dağılın)
(bkz: #19638608) çok aklıbaşında, çok saygı duydum...
böyle yazarların çoğalması dileğiyle...
ateistlerin öldürülmesinin vacip olduğunu açık açık söyleyen, aynı zamanda müslümanların hala maymunlardan kalma ilkel beyinlerini kullandığının birebir örneğidir.

islam hoşgörü diniymiş. Brah sen brah. Bi insanın katlinin vacip olduğu bi dine inanmamak tabi ki en mantıklısıdır.
bir söz vardır, ''laf ola beri gele'' der atalarımız. thegodofhell'in ettiği laf da bundan beri olmasa gerek.

şimdi ben burada islami hukuk literatürünü anlatırım, ancak maymundan türediğimizi düşünen zihniyetin yegane cihazı olan maymun belleğiyle donanmış ateist aklı, bunu elbette ki anlamayacaktır. o nedenle kısa keseceğim.

ateistlerin öldürülmesi vacip diye bir ifade ancak buradaki ''ateist yazarcık''lardan çıkabilirdi zaten, nitekim çıktı da. islam dini bir beldeyi fethettiğinde dahi, cizye yolu ile insanlara hürriyet tanımaktadır. hristiyanlara, yahudilere, ateistlere, mecusilere, agnostiklere, deistlere, paganlara; hatta ve hatta arap olmayan putperestlere dahi bu hürriyet tanınmıştır. bu nedenle, ''ateistlerin öldürülmesi vaciptir'' diye bir ifade olamaz, bunu ancak yukarıdaki ''yazarcık'' gibileri söyler.

islam'a boyun eğmiş bir beldede, cizye vererek hürriyet elde etmenin tek şartı şudur:

- islam'a ve müslümanlara, onların değerlerine küfür etmemek ve onları aşağılamamak.

eğer bu şarta uyulmazsa, ortaya çıkacak durumda bu kişilere ta'zir cezası uygulanır. mesela bir hristiyan islam dünyasında hz. peygambere sövse, bir müslüman da bunu işitip ona tokat atsa, bu hristiyan hakime gidip, ''bu bana tokat attı, ben de ona atacağım'' diyemez, çünkü islami prosedürü çiğnemiştir, bu kişiye kısas uygulanamaz.

işi ileri götürüp onu öldürene ise kısas uygulanmaz ancak kan parası alınır, öteki adıyla diyet tahsil edilir. ancak kısas uygulanamaz.

durum bundan ibaret.

''yazarcık'' da düşünsün dursun bakalım, kim kimin katlini vacip görüyor...

kendi ideolojilerini donatan fikirleri kutsamak için, milyonlarca vatandaşının cesedi üzerinde yükselen lenin mi yoksa mekke'yi fethedişinde ''hepiniz özgürsünüz'' diyebilen bir peygamberin dini mi?

''yazarcık''ın, bir an evvel başkalarına bok atacağına, araştırıp öğrenmesi, bunu yapamıyorsa önce gelip bizlere sorması dileğiyle. sorun ki öğrenin, yoksa bizi de ''yazarcık'' yapıp, kendinize benzetirsiniz de, sizden bir farkımız kalmaz.
#20066157 bu entrysi ile 'ya ikizlerse' diyerek sapır sapır saçmalamış,
bir de özel mesajda bana çemkirmiş,
pasif bir yazar.
(#20092013)

Mirkelam'dan gelsin...

http://www.youtube.com/watch?v=nUvm9y3T3Eo
hakkında kendisini güldüren yorumların yapıldığı şahıs.

bu internet farelerinin hezeyanlarını gösterdikçe mutlu oluyorum. arap olup olmadığı da meçhul bir şahısı gösterip, ''bak bu araplar ne vahşi, iğrenç yaratıklar'' diyen ve nicki ''antifascist'' olan bir insanın, buna karşı çıkan kişiye 'faşist' damgası vurması, en hafif tabirle takiyyeciliktir.

kusura bakma da en faşist sensin. bu zihniyetteki sosyalist ambalajlı komünist kafirleri yerin dibine geçirmekten her zaman zevk alacağım.
şuanda kendisinin gözlerinden yaşlar gelmektedir, çünkü burada bir komedi yaşanmaktadır.

bir zümreyi tek kişi üzerinden 'tu kaka' ilan eden kişi tarafından, ateistleri ötekileştirdiği(!) için kendisi faşistlikle suçlanmıştır çünkü.

halbuki kendisi kimseyi ötekileştirmemekte, bir realiteyi ifade etmektedir. ateistlerin yaşadıkları toplumda yarattığı bu 'götü boklu liseli' algısı, kendisinin suçu değildir. kendi müsebbipleri oldukları kalitesizliği başkalarına yüklemesinlerdir bir zahmet.

3. sınıf kafir olup da, ''bizi uzaylılar getirdi'' diyen richard dawkins'i şeyh kabul edenlerden başka bir davranış beklenemezdi zaten.

benden daha çekeceğiniz var.
(#20421295) güzel yazmıştır.
aynı fikirleri paylaştığımızı düşündüğüm yazar. iyi yazar.
Hiç akıllı değil. Aptal herifin teki yazamadığım için akıllı değil yazmak zorunda kaldım.

işyerinde, yaptığı iş gerektirmemesine rağmen kendi tercihlerini insanlara empoze eden, hatta dikte eden ve insanların 'daha dindar daha az dindar' diye kategorize olmasına neden olan giyiniş biçimlerinin olmaması gerekliliğini, marketten içki alan adamların durumuyla bir tutuyor.

Birinde aynı iş yerindesin.o kişinin uyması gereken kurallar var. Diğerinde aynı bakkalda alışveriş ediyorsun.

"içki alan adam görmek istemiyorum ben de o zaman" diyor.

Seçtiğin adamlar Görmemen için ellerinden geleni yapıyorlar zaten tosunum. Problem o ya zaten.

Biz "ortaçağ görüntüleri görmek istemiyoruz" desek faşist darbeci oluyoruz. Siz görmek istemeyince hemen torba yasalara bi madde ekleniyor.

Bu çocuk için çok bile yazdım.
Kendisinin "yosma kadın fuhuştan sonra köpeğe su verirse cennete gider" gibi konulardan bahseden kitapları varmış.

Bu kafaya bu kitaplar okununca varılıyor demek.

Ha bir de islamcıların klasik "ama o allahın dinin emri, farz, ne yapalım allahın emrini yerine getirmeyelim mi" eşiği var.

Malum "allahın emri" denince akan sular duruyor karşısında.

Ne pozitif hukuk kuralları ne kurum içi kuralların bir hükmü kalmıyor.

Bir tarafta allahın emri bir tarafta zavallı kul yapısı kurallar. Tartışmıyoruz bile.

Peki o thy yanlışlıkla bir yahudiyi işe alsa ve o yahudi işe 'kipa' giyerek gelse..aha dini inanç gereğiyse o da dini inanç. Olur mu. Olmaz mı?

Yahu çocuk bişeyleri ispat peşinde. Ben çok okudum çok şey biliyorum u gösterme peşinde ama lisedeki bütün kitapları ezberleyip sınavlardan 100 alan öğrenci kadar kafası çalıştığından, işin içine zeka ve yorum girmesi gerekince kafa karışıyor. Bilmediği yerden gelince soru, daha önce ezberlediği ne varsa yazıyor yazık. Ama ortaya fikir değil çorba çıkıyor.

Kendisine tavsiyem bana cevap yazmaya kasacağına, az daha bişeyler çiziktirip şakirtler için hikayeler diye bastırıp yayınlasın.

Ben daha cevap yazmayacağım çünkü.
yazılarını severek okuduğum çok çok değerli bir yazar. nam-ı diğer ateist avcısı.
kurshad dostunun önerisi ile, şu entry'sini koruma altına alan yazardır. ayrıca bu entry; islam dünyasındaki tekamül görüşü hakkında da nüveler içermektedir:

--spoiler--
(#20977176) şu entry'de açıkladığımız gerçek.

panzerkampf adında bir arkadaşımız var. sağ olsun, kendisiyle özel mesaj üzerinden oldukça verimli tartışmalar yürütebiliyor, ilmî mülahazalarda bulunabiliyoruz. fakat bu arkadaşımızın önemli bir noksanı var ki; çok fazla 'uzman' olmadığı konularda, aşırı derecede ahkam kesiyor. o kadar kusur kadı kızında da olur demişler lakin, kendisini özel mesajdan defalarca uyarmama rağmen aynı hatada ısrar ettiği için, şurada bir cevap vermek farz oldu:

kendisi, benim yazdığım entry'e yönelik olarak şu talihsiz ifadelerde bulunmuş:

--spoiler--
kuran kadar insanların bilimsel teorilere uyduracağım diye bir yerlerini yırttığı başka bir kitap da yoktur. şimdiki yorumlarını 200 yıl önce görse biri, bu yorum yapanların hepsini kafir ilan ederdi, değişmez kuralları olan evrensel yasalarla dolu kuran'a göre.
--spoiler--

''acabaaaaa?'' diye sorsak ve kısaca sahabelerin tefsirine göz atsak, karşımıza ne çıkardı diye merak etsek; karşılaşacağımız sonuç ne olurdu? gerçekten 1400 sene evvel sahabeler bu ayeti nasıl anlamışlar ve bu yorum doğru muymuş:

6 günü 6 devre olarak tefsir eden müfessirler

- ibn abbas: en çok hadis rivayet eden sahabelerden birisi olmakla beraber, tefsir ilmindeki üstün yeterlilikleri hasebiyle, ''tercüman'ül kur'an'' ve ''hibrü'l ümme'' olarak anılagelmiştir. 1. sıfat, ''kur'an'ın tercümanı'', ikinci sıfat ise ''ümmetin en alimi'' manasına gelmektedir ve ibn abbas, bu ayeti 6 devre olarak tefsir etmiştir.

- übeyy bin ka'b: ashab-ı kiram'ın büyüklerindendi. kendisi, okuma yazmayı bilen ender sahabelerden olmakla beraber, rasulullah'ın vahiy katipleri arasındaydı. kur'an'ı en iyi bilen ve en iyi okuyan sahabelerdendir. seyyidü'l-kurra (okuyucuların efendisi) mahlası takılmıştır o'na. ayrıca rasulullah döneminde fetva verecek kabiliyette olan 6 kişiden biri de oydu. hz. ali, hz. osman, hz. ömer, muaz b. cebel ve hz. zeyd de ötekiler idi. kendisi hakkında söylenen sözler ve rivayetlere örnek vermek gerekirse:

--spoiler--
"ümmetimin en iyi okuyani übey'dir." (zehebî, siyer, i, 392)

abdullah b. amr b. as'dan şöyle rivâyet edilmiştir: rasulüllah(s.a.s)'in söyle buyurduğunu işittim: "kur'an'ı dört kişiden alın (öğrenin). abdullah b. mes'ud'dan,-rasulüllah(s.a.s) önce bunu zikretti, ebu nuzeyfe'nin mevlası salim den, muaz b. cebel'den ve übey b. ka'b'dan" (buharî, menakibu'i-ensar,16). bu dört sahabîden muaz ile übey ensardan, abdullah b. mes'ud ile salim ise muhacirlerdendir.

rasulüllah (s.a.s) übey b. ka'b'n: "âllah bana lemyekünillezîne keferfi suresini sana okumamı emretti" buyurdu. übey "allah benim adımı da andı mı?" dedi. peygamber efendimiz (s.a.s) "evet" deyince übey b. ka'b sevincinden ağladı (tecrid-i sarih tercümesi, x, 21).
--spoiler--

sanıyoruz ki, o'nun şanını anlatmak için bu kadar delil yeterlidir.

- mücahid: tabiiun, yani sahabeleri görenler devrinde yaşayan, ünlü bir hadis ve tefsir alimidir. sahabelerden abdullah bin abbas'dan ders almıştır. abdullah bin abbas da, hz. peygamberin ''emmoğlu'' olmakla birlikte, tefsir ve fıkıh alanında otorite kabul edilen bir sahabi idi. zira rasulullah onun için,

--spoiler--
"allah'ım! ona kitabı öğret ve onu dinde fakih kıl"
--spoiler--

dua etmişti. aynı şekilde mücahid, islam dünyasının iki müthiş imamı; imam şafii ve imam ebu hanife'nin sağlam kabul ettiği alimlerdendir.

- tirmizî: zaten herkes kendisini bilmektedir. buharî, müslim ile birlikte en çok rağbet edilen hadis alimlerdendir. hadis ilminde en üst derece ulaşanlara verilen 'hafız' derecesini elde etmiş bir zattır.

- bediüzzaman said nursî: 'zamanın efendisi' olarak anılan bu zat da, bu kişilerden nakille 6 gün ayetini 6 devre olarak tefsir etmekte beis görmemiştir.

tüm bu gerçeklerden hareketle; halen daha 6 gün ayetinin 6 devre olduğunu anlamamakta, kur'an'ın bilime uymadığını düşünmekle ısrar etmekte ve küfür yobazlığında inat etmek isteyen var ise, beri gelsin.

yeter ki, bilmeden atıp tutulmasın...

edit: kendisinin birunî'nin tekamül görüşü hakkında, bir 'evrim tespiti' yapma hevesini anlayabiliyorum. fakat bununla alakasızdır, islam düşüncesinin evrim görüşü...

ne diyor birunî:

--spoiler--
“insan, köpeklikten domuzluğa, sonra maymunluğa yükselerek insanlığa ulaşmadı” (biruni, kitab-ul cemahir fi ma’rizati’l cevahir. haydarabat. 1935, s. 6-7.)
--spoiler--

islam'da bir evrim düşüncesi var; fakat bu türden türe değil. tür içi çeşitlenme, ortama adapte olma şeklinde. insan çamurdan ahirette yaratılmıştır. fakat hayvanlar, zamanın tesiri ile oluşan hal ve şeraitten doğarak yaratılmışlardır.
--spoiler--
nickaltından saldırması tam da kendisinden bekleyeceğim bir şeydi o yüzden sorun değil.

ama bazı düşünceleri hiçbir şey bilmemesinden dolayı çok komik ve ötesi zarar verici olabiliyor. sokrates'i öldürenin demokrasi olduğunu savunuyor, dini kurallara karşı geldiği için öldürüldüğünü bilmeden. darwin'e faşist diyor, faşizmin darwin'den çok sonra ortaya çıktığını, darwin'in tüm insanların tek ırk olduğunu söylediğini bilmeden. binlerce yıllık islam tarihi olayına girmiyorum bile(tüm dinler islam'dı türünden bir açıklama olabilir, bunu öneriyorum). islamcıların en okumuşu da böyle işte, dini kitaplar dışında hiçbir şey okumayınca salladıkça sallıyor kişi.
yazar değildir.
şeriat aşığı yazar, ihtiyacımız var böyle insanlara.
(bkz: şeriat gelirse gidecekler/#21039585)

(bkz: irtica)