daha önceden hiç evlenmemiş hayat arkadaşın olacak birisini, bir başkasının düdüklemesinin (düdüklemedir çünkü evlenmeden yapılan bir eylemdir)neresi mâkul ve mantıklıdır ?, zannımca bunun kabul edilebilirliği yoktur. ha namus bakirlikte aranmamalıdır önermesi kısmen onaylanabilir çünkü şartlara bağlıdır, ancak örf ve gelenek denen ve asırlar boyunca da devam edecek de bir olgu vardır.
muhtemelen, daha bu eylemini tamamlayamadan, geri kafalı diye sevgilisini terkeden kız tarafından layıkıyla şutlanacaktır.
evlenilecek kişinin bakire olması kim ne derse desin önemlidir. aksi görüş için evlenincede farklı insanlarla birliktelik olumlu karşılanır. belediyede atılan imza hiçbirşeyi değiştirmez.
türk toplumunda çoğu erkeğin yapacağı şey olmakla birlikte tasvip edilmeyen davranıştır.

düşünün bir kere, erkeklerde bu hymen diye tabir edilen bir zar olmadığı için sayısız birliktelik yaşayabilir ancak baktığınızda hiç bir şey yoktur fizyolojik açıdan, sorsanız hiç yapmadım, yaşamadım der belki de. kızlarda doğuştan fizyolojik olarak var olan hymen ilişki nedeni ile yırtıldığında bir ilişki yaşadığı belli oluyor erkek gibi inkar da edemiyor bu durumu.

iki açıdan bakmak mümkün olaya. birinci açısı şu: erkek sayısız birliktelik yaşadığı halde hiç yaşamadım diyerek sevdiğini kandırır oysa ki yaşamıştır. kız ise bekaretini kaybettiği için zaten saklama olanağı yoktur ve "başkası ile önceden yattı" damgası yemektedir. ikinci açısı da şu kendin zaten yemişken önceden o boku sırf kız arkadaşın da yaptı diye aslan kesilmek!

sizce hangisi etik? sayısız birliktelik yaşayan erkekte sırf bekaret olgusu olmadığı için temiz görünmesi mi yoksa bir birliktelik yaşadığı için bekaretini kaybeden kızın düştüğü hal mi? hep neden, ne için soruları sorarız kendimize. neden karşımızdakini de anlama gereği duymayız. olaya bir erkek gözüyle bakıyorum. bizim bekaret kavramımız olmadığı için her kızla bir şey düşünebilmemiz, toplumca orospu damgası yemememiz bizi yüceltmiyor hatta ve hatta düşündürtüyor. belki sen de bir kızın bekaretini aldın ve başka bir erkek tarafından ona bu şekilde davranılmasına yol açtın, olabilir. neden sen yaparken yapıyorsun sevdiğin kızla da sevdiğin kız bunu sevdiği erkekle yaşadığında sorun oluyor, orospu damgası vuruluyor. eğer sırf sevdiği erkekle bir ilişki yaşadı diye o kız terkediliyorsa ve bunu yaptıktan sonra ben erkeğim diyorsan kusura bakma ama sıçayım senin erkekliğine, asıl erkeklik o kızı sevmekle ölçülür. seviyorsun en azından yanında, ona dokunabiliyorsun, hala hayattasınız bu yetmez mi?

sonuç olarak kedimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkalarına daha özelleştirirsek sevdiğimize yapmamamız. sen bekareti yok diye bir kızı dışlarken belki şimdiye kadar beş on kızla birlikte olmuş olduğunu unutma sırf sende o zardan yok diye. sevgi her şeyden yücedir, hayatta olmak herşeye değerdir, o bekareti olmadığı için terkettiğin sevdiğin kız hayatta olmasa artık daha kötü olmaz mı?
erkek kişisi bakirse bişey diyemeyebilirim.ama yok kendisi bakir değilse ve bakire olmadığı için kız arkadaşından ayrılıyorsa hayvandır,yobazdır.
aşkın tanımını zarla sınırlandıran erkektir.
"Türk erkeğinin yattığım sayısıyla övünürüm,ancak evleneceğim kız kesinlikle bakire olacak" yavşaklığıdır.
kızın bakire olmamasına bişey demeyen erkeklere hadi şuan mideniz alıyor karı olarak kabul ediyorsunuz da ama tek sorum yarın bir gün kızınızın erkek arkadaşıyla sex yapmasına bişey demezsiniz herhalde sonuçta onlarında istekleri var? hatta erkek arkadaşıyla tanıştığınız gün hadi ben çıkıyorum siz evde rahat rahat takılında dersiniz sonuçta siz insanlıktan anlıyorsunuz halden anlıyorsunuz gençlere de rahat ortam sunarsınız?
döşemeci olmayan erkek.değerleri olan erkek.
erkek gibi erkek.*
not:bakir erkeklerin yapabileceği olaydır
Kadın ve erkeğin eşit olmadığının bi göstergesidir bu durum haklar erkeklerin yanındadır fazlasıyla.Kimseye sen neden böyle yapıyorsun denebilecek bi durum degildir.
(bkz: her ilişkisinde evlenmeyi düşleyen erkek)

aksi halde bu durum koy götüne rahvan gitsindir.
çokta önemli değildir.
gereksizdir. sonuçta medeni bir ülkede yaşıyoruz. burada önemli olan sevgilinizin size sadık kalıp kalmayacağıdır.
yapmayın güldürmeyin kız dediğin basiretini korumalıdır herkes evlenmeden cinselliği sınırsız yaşayacaksa ahlak,ar damarı kavramları niçin var?
(bkz: ciddi olan hiç bi erkek ikinci el kızı sindiremez)
başka sorunlar vardır ilişkide,sevgilisinin bakire olmayışını bahane etmiştir.
kendine göre kuralları ve seçenekleri olan , çok düşünen bir insandır.
olm lan; bakire arıyorsan niye sevgililik yaşıyorsun ki, tak yüzüğü, ver hoparlöre chopin'i(wedding march, evlilik marşı canım) olsun bitsin...

sevgililik; bakire değil? allahım sen büyüksün, ben küçük; ya rabbim...

haa; yok niyet ilk ben olayım, takılayım, tadına bakayım; kıvama geliyor mu? nasıl, iyi hoş mu; ben de o da gelişiyor muyuz? bunları filan deneyip; arada da uyanıklık yapıp, bir ara sıkılır mıyım? yeni biri karşıma çıkar mı filan düşünceleri varsa inceden; bunlar ayıp işte... uyanık mısın sen? kız babası olsam, yedi sülalenle tanışmak için ambiyans yaratırdım canım benim.
Enteresan bir konudur esasında. Öyle ki Scorsese gibi bir yönetmenimiz bile ilk filmine konu etmiştir bu olayı (bkz: I Call First) bekarete inanılmaz derece önem verenlerin durumunu ise kahvaltıda gazeteyi ilk okumak isteyen ve bu uğurda hakikaten kavga çıkartan adam figürüne çok benzetir bu naçiz yazar. ah be güzel insan ilk değil de en olmanın tadını hiç yaşamayacaksın değil mi?
en sığ duyguların insanıdır. aşkın 3-5 damla kan mı arkadaşım senin? birlikte olduğun kızın, bakire olsa dahi, senden önce ne haltlar yiyip yemediğini nasıl bilebilirsin? kızın namuslu olduğunun tek göstergesi kanmıdır? ancak ve ancak o kıza söyledikleri konusunda güvenebildiğin bağlamda aşıksındır. yoksa bekaret dediğin şurada 3-5 sene öncesine kadar yarım saat süren bir operasyona, şimdi ise bir hapa bağlıdır. fiyatıda yanlış hatırlamıyorsam (başka bir sözlükte görmüştüm)65 ytl kadardır. yani günümüzde bekaretin değeri 65 ytl iken, kızın yaşadıklarını sorgulaman mı mantıklı, yoksa kızın bir kere oldu diye her önüne gelenle yatmadığına, sadece sevdiği ve istediği için biri veya birileriyle yattığına inanıp ona güvenmek mi? elinizi vicdanınıza koyun.
sikini gereğinden fazlaca önemsemiş erkektir. bütün insanlığı ve onun istikbalini sikinde araması sebebiyle kendisine sıkça gözün sike mi bakıyor şeklinde de serzenişte bulunulan erkektir. ikbalde sikinin uğrunda bir sürü macera ve badire atlatması da muhtemel erkektir. erkektir ve içgüdüsel olarak bazı takıntıları vardır. hasılı işimiz zor.
eğer kendisi bakirse haklı olan erkektir.
tam bir gerizekalıdır. bakire olduğu için sevgilisinden ayrılmasını anlarım, saygıyla karşılarım. abi ama yatakta tecrübe lazım! biraz mantıklı düşün;
bakire birisiyle birlikte olunca;
a) sekse varan yol normalin 7-10 katıdır, ve çekilmezdir.
b) yatakta tecrübesizdir karşındaki.
c) seks olduktan sonra, omzuna gereksiz bir yük yükler.
d) en önemlisi, karşındaki henüz hamdır. henüz hayattan yeterince tat almamıştır.
kimi adamlar öyle ahlakçı yetiştiriliyor ki, misal ben. ilk defa evleneceği kızın elini tutarak mutlu olacağını sanıyor. benim annem 20 yaşımda kız arkadaşımla tel'de konuşuyorum diye hakkımı helal etmem demişti. he sonra ne oldu, bir sürü ilişkim oldu cinsellik de dahil. bugün baktığım noktada hiç gocunmam bakire olmayan bir kızla evlenmekten. ama öyle büyük ahlakçı tabulara sahibiz ki o yüzden bakire olmayan bir kızın varlığı "ahlaksızlık" olarak algılıuyoruz, halbuki mesele kendi yaşanmamışlıklarının acısını karşı taraftan doyasıya, isteyerek, hissederek yaşadı diye çıkarmak. zoruna gidiyor yani, hadi sen bakirsindir tamam bir nebze anlarım, ama bunların önüne gelenle yatıp kalkıp bakire kızla evlenirim triplerine gireni var. lan gerzek, sen her boku ye evlendiğin kadın bakire olsun, peki yarın o kişinin seni aldatmayacağı ne malum? ulan keşke kendimi kopyalayabilseydim ve dünya'daki tüm bakire olmayanlarla, fahişelerle evlenebilseydim be. bazen cidden istiyorum bunu.
(bkz: tencere yuvarlanır kapağını bulur)
o hayvan pardon, kendisine erkek diyen adam mı neyse artık kızı değil onun bedenini sevmiştir. sevgi seks demek değildir. yapılır yapılmaz orasında değilim bak. sevmek için seks yapılmaz ya da seks yapmak için sevilmez. seversin veya sevmessin. sevişmek , seks, bakirelik, bakirlik sonraki mesele. önce adam gibi sevmeyi öğrenin. kimse bekaretinden dolayı yargılanamaz arkadaşım. bekaretle kafayı bozmayın.
bakire diye sevgiliden ayrılanların yanında ihmal edilecek sayıdadır.