bugün

çok tehlikeli bir eylemdir. hele baba bir silah sahibiyse, karizma yapcam diye kestane çizdirilebilir. bu durumun önlenmesi için önce, evdeki bütün kesici ve delici aletler imha ettirilmelidir. baba pencereden çıktıktan sonra da erkekliğin 10'da 9'unun uygulanması en doğru hareket olacaktır.
eğer ev klasik türk aile düzenine sahipse çok sakıncalı bi eylemdir benim teyze oğlu bi kere yaptı pek hoş olmadı tecrübelerle sabit
(bkz: fear factor)
1 kova kaynar suyun* baştan aşağı boca edilmesi an meselesidir.
olay yerinden hızla uzaklaşılabilecek bir takım planların olması durumunda uygulanabilir bir gösteri..
1.derecede yanıkla sonuçlanacak seranat biçimidir.
babası evde fakat sevgili başka bir yerdeyse(mesela dolunayın vurduğu hoş bir sahil) tadından yenmez.ayrıca bu olaya daha iyimser yaklaşılmış olunur.
rahmetli kerim tekin'in cici baba şarkısının klibinde tanık olunan hadise.
eceline susamak.
- kız !!!
- şşşt, git, git * * babam evde.
- aşağı gelsene??
- olllllmaz diyorum kopukcan, babam evde, seni görmesin burda, git hadi.
- bak gelmezsen şarkı söylerim *
- kopukcan yapma, valla babam duyarsa ikimizi de keser.
- camına taş atıp kaçan, içip içip ağlayan, yoluna sevdiğim yazan, bendim ben, bendim beeeen...
- şşşt, noolur sus, babam gelicek yapma *
- ...çilek dudaklarına yapışıp kalıcam, gözlerinden kalbine akıcam, yar senin için bu şehri yakıcam, senin aklını aklını alıcaaaa... aha da babası çıktı..
- lan?? nooluyo orda gız? * şşşt bana bak lan, kimin dudaklarına yapışıyon lan eşşoğlu eşşeğin evladı seni?!
- a...aaamca, anladığın gibi değil, şeyy.., serenat yapıyodum ben sadece, formata uygun yani..
- skerim lan senin formatını,bacak! formatlarım seni!!! "senin aklını alıcam"mış, hanım tüfeğimi getir, görelim bakalım kim kimin aklını alıyo...salavat getir pezevenk!!!
(bkz: eceli gelen kopek cami duvarina isermis)
(bkz: got ister)
seren at bana şu tüfeği biraz işim var cümlesini babaya söylettirecek olan eylemdir.
mümkün olduğunca küçük enstrumanlarla yapılmalıdır hatta mümkünse düdükle. babası yakalayınca çok canımız yanmasın değil mi?*
meşe odunuyla dövülmek bir yana dayaktan sonra aynı oduna enlemesine oturtulmanızı sağlayacak hareket...haaaa ama ben aşkım için kızın babasına bile enlemesine otururum diyorsanız o sizin kapasitenizle ilgili beni aşar...
- sevdim genc bir kadini ansam onun adini ......
- naciye kim bu?
- fecii bana askini ilan ediyor baba.
- ulan gecenin bu saatinde bu olur mu ?
- ay ne kadar romantik selahattin?
- sen sus rukiye ben ne yapcagimi biliyorum.grow grow *
ertesi gunki posta gazetesinin ucuncu sayfsinda bir haber:
- romantik gencin hazin sonu *
acil ambulansı ile gidilmesi gereken aktivitedir. muhtemel olay sonrası, ambulans ile paşa paşa hastane yolu tutulur.
müziksever bir babaya denk gelinmişse, ertesi gün nikah dairesinde soluk alınacağının göstergesidir.
serenat yaptığınız enstrümantalin bi yerinize sokulmasıyla son bulacak eylemdir.
münasip bir yerine saçma yemeyi göze almış olan sevgilinin hareketidir.
ne sehittir ne gazi
serenat ugruna
ayvayi niyazi
niyazi niyazi
demedi mi ben sana
askini ispat etmege
kalkma diye
bak ne oldu
5. kattan üzerine
attilar akrep nalani
rögar kapaği gibi yere yapistin
ah niyazi vah niyazi
(bkz: cici baba)
cesaret gerektirir. yapan erkek herşeyi göze almış demektir. tebrik edilesidir.
erkek* - dalgalandım da durulduuuuum
koştum ardındaaan yoruldummm
binlerceeeğ güzeeeel sevdim deeee
en son sana vuruldummm
en son sana vuruldummmm

kız - ah, ayberktunç. ayrıldık, bitti diyorum sana. ama dur sana sürprizim var. (arkasına bakar) baba gelsenee!

baba - ayten ne oluyo-- hiii, bu dangalak da kim?? (hedefe kilitlenir)

erkek - (sıçtmıştır) iyi akşamlar hüsamettin bey amca. nasılsınız inşallah? (32 diş gülümser)

baba - nasıl mıyım? dur lan kaçma geliyorum!! (içeri girer)

kız - ayberktunç, sürprizzz!! (içerde hanım koşar, tüfeği getirir)

baba - bizim oranın adetleri
meşhurdur cinayetleri
nihhahahha...

kız - tavşan kaç, tazı tut, tavşan kaç, tazı tut...
flüt, zurna, ney gibi sivri enstrümanlarla yapılmaması gereken serenattır. darbuka, piyano ve obua gibi eni boyu geniş aletler muhtemel sakatlıkların önüne geçebilir.