bugün

ama o utandığın baba her gün seni düşünüyor geleceğini düşünüyor sana para verebilmek için canını dişine takıyor. varsın geri kafalı olsun seni koşulsuz seven birine burda insanlara şov yapmak için kötü sözler söyleme.
daha sen doğmadan önce annen ile boşandıysa ve annende kalmaya devam etmişsen ayda, yılda bir görüştüğün baban ile konuşmaya utanabilirsin. para istemek zor gelebilir. çok şey zor gelir. sonra büyürsün 18-19-20 bu sefer anneyi değil babayı sömürmeye başlarsın. baban o amına koyayım.
normaldir. hayatınızın en korkunç insanı olur bir zaman. üstüne korkunç tanınmaz. onun icin sayginizi hiç eksik etmezsiniz.
görsel
Klasik ama doğru bir sıralama.
istisnalar tabi var. Baba olmayı haketmeyen çok insan var.
Babaya bağlıdır şimdi.
yakın zamanda ilk kez yaşadığım olay. ailem komple ak partiyi destekleyen insanlar. ancak diğerleri gibi değil, parti ve hükümetin yanlışını gören ver her yanlışına ses çıkaran, örgütlü çalışmalarla basın açıklaması yaparak eleştiren insanlar. birçok milletvekili ve üst düzey parti üyeleriyle onlarca yıllık yakınlığımız olduğu halde hiçbir zaman en ufak bir torpile bile başvurmadık ve bundan sonra da böyle devam edeceğiz.

referandum konusunda evde ailemle tartışırken, partinin devletin imkanlarını kullanarak kendi propagandasını yaptığını ve karşıt görüşe karşı haksız rekabete neden olduğunu söyledim. devletin verdiği yasal haklarını kullandıklarını söyleyerek itiraz etseler de, sonuçta bu sistem bütün zulümleri yasal hak olarak sunmuyor mu? onları buna ikna ettim etmesine ama babam öyle bir söz söyledi ki, her zaman gurur duyduğum babamdan o gün utandım.

"bu bir memleket meselesi. varlık yokluk meselesi. bazen öyle bir zaman gelir ki zulüm karşısında susmak gerekir." dedi.

(bkz: zulüm karşısında susmak)

ben de artık daha fazla uzatmadım. cahil olsalar, bilmiyor olsalar anlatır ikna ederim, ama onlar her şeyin farkında. kendince kötü niyetli değiller, biliyorum. ama baktığınız zaman -ne kadar yerinde bir örnek olur bilmiyorum ama- kafa kesen ışid üyeleri de huzur ve barış için çalıştıklarını düşünüyorlar.

öyle işte. hayatımda ilk defa kendimi yalnız hissediyorum.

beybi!
yaşarken seni seviyorum deyip sarılamamaktır.
Ben de utanıyorumdur.
Adam abaza uçkuruna düşkün. Geçen sene duyduğum kadarıyla şimdiki eşinin üstüne bi kadın getirmiş ve eşi bir şey diyememiş. Her neyse bir hafta kalmış kadın aynı evde sonra kadını göndermiş ve bu kadına 100 milyar kadar para harcamış.
Kızına 100₺ ver desem yok der piç.
herkesin düşüncesine saygı göstermek gerekiyor bu ailenden, mahallenden olsa bile .
Ergenlik psikolojisidir.
Yediğiniz kaba kusmayın.Normalleştirerek söyledim.