bugün

(bkz: sen bana birini android)
hiçbir vasfı olmadığı halde vasfı var gibi davranan erkektir.kendine gereksiz yere güvenen erkektir.
utu yapamayan erkege hic bir suretle asik olunmamalidir. *
dağınık adama aşık olunmamalı, hadi olundu diyelim, ama sevgili olunmamalı.**
aşık olunmaması gereken erkek modeli 2. Kısım geldi. nerde kalmıştık?

abazan erkek: ilk yazımda nasıl yazmayı unutmuşum bilmiyorum ama aşık olunmaması gereken erkek tipinin en başında bulunur bunlar. Bu türler genelde: "ben kadınları cinsel obje gibi görmüyoruuaam, seninle sevişmesek de olur ben seks meraklısı diilim, erkeklere çok güvenme" gibi güven verici şekilde konuşurlar. Sizin güveninizi kazandıktan sonra ise abazanlıkları gün yüzüne çıkar. Aslında, tüm erkek tiplerinde en samimi bulduklarım bunlar. Yalan söylemiyorlar esasında. O lafları söylerken, hiçbir kadının bu laflarına inandığını zannetmeyecek kadar zeki olduklarını düşünüyorum. Evet beyler, bi kadın istemediği sürece onu yatağa atamazsınız. Yani "yatağa attım ben bunu" diye hava atmanıza gerek yok. Asıl kurban, yatağa atılan, kullanılan siz oluyorsunuz yani. Boşuna, götünüzden solumayın ona buna ve kızlar, siz de kullanmayın bile bu ezikleri. Elleriyle baş başa bırakın, ancak ona müstehaklar çünkü bunlar.

yılışık erkek: herkesin içinde sevgilisine el şakası yapar bunlar. Sinemada, cafede, yolda, alışveriş merkezlerinde gezinirken eli kolu rahat durmaz. Çok cıvıktır. Komik ve sevimli olduğunu zanneder bu sırada ama tamamen bi embesil gibi gözükmektedir. Ağır ol abi desinler. Cıvık şey.

Entel gibi gözükmeye çalışan erkek: bunların da ellerinden tuhaf, adı sanı duyulmamış kitaplar düşmez. Her şey hakkında bi fikirleri vardır. Entel gözükerek, yatağa atacak kız bulma derdindedirler. Gerçek entel erkekler bu kadar şekilci ve gösteriş meraklısı değildirler. Çakma entel erkekler, bakımsız, berbat keçi sakalları ve 36 gündür suya değmemiş gibi görünen, boktan üst başlarıyla uzak durulması gereken erkeklerdendir.

futbol manyağı erkek: futbolu yaşam biçimi haline getirmiş, her planını her işini buna göre ayarlayan erkeklerdir bunlar da. Tamam her erkek futbol sever ama buluşma saatini, yeme içme + sıçma saatini bile buna göre ayarlayan erkek de çekilmez. Bi de bunlar genelde maç izlerken kendilerini kaybederler ve abuk sabuk küfürler ederler. Hizmet beklerler bi de. "meyve getirin, çay demleyin, soda getirin" filan.. bir de erkek erkeğe toplanarak maç izleyip tuhaf tuhaf ayaklanıp, gol olmadığında bağrınırlar. Futbol sevmelerini anlıyorum ama fanatiklik boyutuna getirip, hayatının en önemli şeyiymiş gibi davranmasınlar ama bunu yazarken bile umutsuzum. %90 ihtimalle evde kalacağım %10 ihtimalle de * mutlak surette bir futbol manyağı ile evleneceğim. Kaçınılmaz.

özenti rockçı/metalci erkek: bunlar da erkekten çok şebeğe benzerler. Orasında burasında piercingler, küpeler ve rastalı saçlarıyla pis gözükmektedirler. Rockçı ve metalci herkes şimdi zıplamasın. Ben özentileri hedef aldım burda. Kimsenin ne dinlediği ve tipiyle dalga geçecek değilim ama bunların komik ve ezik gözüktüklerini düşünüyorum. Kendi tiplerini bu kadar kamufle ederek kız düşürebileceklerini sanmaları oldukça ironik. Bi de tiplerine bakmadan tiki kızlara yazarlar. Gerçek rockçı veya metalci erkek bulursanız öpüp başınızın üstüne koyun. Ev erkeği olur onlardan. Ayrıca çok hisli adamlardır fakat özentiye denk gelirseniz boku yediniz.

sizden yaşça küçük erkek: çocuktur, bebektir. Ne size tam anlamıyla güven verebilir, ne de olgun tavırlar sergileyebilir. Yolda, yanınızda nasıl yürümesi gerektiğini bile bilmez. Sanki küçük yeğeninizi gezintiye çıkarmış gibi hissedersiniz bu erkeklerin yanında. Elbette, kendinden yaşça küçük erkekle olup mutlu olan insanlar da var ama gerçekten çok zor. Özellikle de olgun erkekleri seven bi kadın, kendinden küçük ve ne istediğini bilmeyen, dengesiz biriyle uzun süreli bir şey yaşayamaz. Mutsuz olur. Hayatınıza bile sokmamaya çalışın, elinizden geldiğince.

çok zengin erkek: şımarıktır. Parasıyla her daim hava atmaya bayılır. Eğer, maddi durumunuz ondan alt seviyede ise mutlaka sizi ezecektir. Bünyesinde, samimiyetsiz bir hava vardır. Parası var diye her kızın ona bir şekilde evet diyeceğini zanneder. Halbu ki isterse milyarder olsun, kız istediği için sevgilisi olabilmiştir. Her şeyi paraya endekslemiş bu kıroya birisi, her şeyin parayla satın alınamayacağını hatırlatsın. (oldukça zengin olup bu özelliklerin hiçbirini taşımayan arkadaşlarım var. Zenginlere kıl olma gibi bi durumum yok. Herkesin parası kendine. Ben, kişilik özelliklerini dikkate alıyorum burada. laf sokma derdine düşen olursa diye belirtme gereği duydum.

ateist erkek: hiçbir şeye inanmayan, kendisine bile inanmayan, aşka da inanmıyor olması muhtemel erkektir. Allah korkusu kavramı olmadığı için sizi kırdığında, üzdüğünde normal bir tavır sergilediğini zanneder ve olanca soğukluğu ve öküzlüğü ile hayatına devam eder. Tabii, çok duyarlı olanları ve insana değer verenleri de var. Biliyorum ama birçoğu da materyalist ve hiçbir şeyi takmıyor. Aşık olacağınız erkeğin, dine inanmıyor olsa da en azından tanrıya inanıyor olmasına özen gösterin (bence yani).

Diyeceklerim bu kadar. Yazımda, ilkinde olduğu gibi gözlemlediğim erkek tiplerini anlattım. bu gibi tiplere rastladığım veya kız arkadaşlarımdan, çevremden duyduğum için yazdım. Tabii ki de genelleme yapmıyorum, istisnalar her zaman vardır. Tüm bu açıklamaların arkasına alınan olursa kendi sorunudur, kuyruk acısıdır, yarası vardır der geçerim. Ne diyordu Cengiz?

Umurumda değil! *
(bkz: çapkın erkek)
size aşık olmayan erkek
sizin ona aşık oldugunu bildigi anda simaran ve gerizekalasan erkek
baskasina deli divane olan erkek
gay erkek
evli erkek
amaçlari farkli erkek
serefsiz olan erkek
beyin baska organinda olan erkek
fitne fesat olan erkek
saygisiz erkek
feminen giyinen erkek
karaktersiz erkek

o kadar çok ki..
(bkz: hanzo)
(bkz: zonta)
kesinlikle balık erkegi.yok neymiş duygusallarmış.yalan.
piç erkek modeli;
ah size söylüyorum bakın kızlar, malsınız biliyorum, ancak bu geçici bir mallık hepiniz bu salaklığı yaptıktan sonra akıllanacaksınız elbet bir gün. ama sizi buradan uyarıyorum geç değil piç erkekler aslında çok fofik gelin siz efendi adamlara sizi yaşatsınlar.
Dengesiz.
Bir gün öyledir bir gün böyle hoşuna gitcek diye bir şey yaptıktan sonra bir hafta sizinle konuşmayabilir o derece. Böyle birine aşık olduğunuz vakit boku yemiş olabilirsiniz.
erkeğin doğası gereği bayanlara göre hiçbir erkeğe aşık olunmaması gerekir, ama pratikte herşey yalandır.
cimri ve yalancı erkektir.
ateist erkektir.
edit: ateyisit'ler rahatsız
kesinlikle koç burcu erkeği benden söylemesi boynuzu yer oturursunuz.
boğa burcu olmalı bir kere. ne olursa olsun, 89'lu olmalı. tiyatro ile amatör olarak ilgilenmeli. aynı zamanda siyaset bilimi ve kamu yönetimi okumalı. espritüelizmin öncülerinden olmalı. ayrıntılı bilgi için (bkz: rumuzsuzluk diz boyu)
cimri, hayattan zevk almasını bilmeyen, takıntılı, asosyal, fazla modern görüşlü(!), hayatında eline tek bir kitap alıp okumamış ve bunu marifet sanıp söyleyen erkek tipi aşık olmayı bırakın yanından dahi geçilmemesi gereken erkek tipidir. evet, yaşadım biliyorum. neyse ki aşık olmadım.*
bir de küçüklük takıntısı olan erkekten uzak durun. siz ilgilenmezsiniz ama o her seferinde konudan konuya atlar ve gereksizce izah etme çabalarına girişir.
aklı fikri ergenlikten yeni çıkmış salak kızlarda olan erkeklerdir. kendilerinin de çocuk olduğunu anlarsınız zaten iki konuşmada.
(bkz: haysiyetsiz)
sinirli olanlara aşık olmayın.
aşka küsmüş , "aşk felan yok " diyen erkek
ana kuzusu erkek.
(bkz: aşk ne yeniyor mu o)
piç erkek.
kalpsiz erkek.