bugün

yağmurun altında bekleyip zatüre olmak gibi örnekleri vardır.
Hiç gitmyeceğini zannetmek.
Kendinden fazlasıyla ödün vermek.
Utanmadan gidip aşık olduğun yetmezmiş gibi, bunu karşı tarafa aşırı belli etmek ve sıvayışa geçmek, sonra onun tarafından reddedilmek , finalde hakkında bütün söylediklerini karşı
tarafın öğrenmesi , senden tiksinmesi ve kapanış...
(bkz: tüy dikmek)
En önemlisi kendin yerine başkasını düşünmektir.
En önemlisi kendin yerine başkasını düşünmektir.
kesinlikle sonsuz sadakat ile güvenmek.
bazen aşık olup da güvenen kızlarımız, akabinde zor durumda kalabiliyor.
aşık olunan kişinin hatalarını ve yalanlarını görememek.
ikinci bir sevgili bulmaya, farklı arayışlar içine girip arkadaşını başka biriyle aldatmaya çalışmaktır.
onun da sana aşık olduğunu düşünmek.
aşık olmaktır, daha büyük bir mallık göremiyorum.
aşık olduğunu açık açık söyleyememektir.
okuldan bir hocaya aşık olduğumda hoca evlendi diye sinirden gülme krizine girip sonra ağlamıştım. bir insan daha fazla mal olamaz.

ama beni de anlayın, o güne kadar aşık olduğum herkes ya sevgili yapıyordu ya da aşık olduğu ve karşılık alamadığı biri vardı. ama hoca kombo yaptı, ben aşık olduktan sonra nişanlanıp evlendi. bahtsızlıkta çığır aştım. tabii şimdi gülerek hatırlıyorum. ama hala yalnızım.
aşık olunan kişi için, en yakın arkadaşların kalbini kırmak, onlardan vazgeçmektir. hayatta bana bir tek o yeter gibi bir düşünceye sahip olmak hatrı sayılır büyüklükte mallıktır.
Gıdıp ona soylemek. Ne gereği var. Yut gitsin.
Aşık olmak.
evlenmeye karar vermek.
Aşık olunan kişi facebookta özlü bir söz paylaşır. Ben utancımdan onu beğenemem ama hangi akla hizmetse paylaştığı o sözü google'da aratıp bir tane facebook sayfasının da o sözü paylaştığını görürüm ve gider o sayfanın paylaştığını beğenirim.

Sonuç: ertesi gün baktığımda arkadaşlık listemden çıkarmış. Sanırım o sayfanın durumunu beğendiğimi görmüş (Mark sağolsun) ve haliyle silmiş beni. Ne içim burkulmuştu ama! * * * *
fabrikadan bir kıza aşık olmaktır heralde .
Aşık olmanın kendisinin bir mallık olduğunu bilmeyen kişi beyanıdır.
aşık olmak başlı başına aptallıktır bilakis bazı noktalarda kendini frenlersen en güzel şey haline gelebilir.
Belli etmek. içinizden sevin, yalnız ölün..
ilk yapacağını son yapmak son yapacağını ilk yapmak, her şeyi bok edebilirsiz, afiyet olsun.
nikahla bu durumu nihayete erdirip, mallıkta rekora koşmaktır.
(bkz: mal beyanı)
Güvenmektir tartismasiz.