bugün

karşılıklı olanıdır.
-den halidir.
Aşık olunan insanı tanımaya çalışırken ki dönemdir. utangaç kaçamak bakışlar, ne giysem acaba diye düşünmeler, ayna karşısında konuşma provaları yapmalar, ilk el tutuşmalar, ilk öpüşler. sonrası hep aynı acı.
kişilerin birbirine o aşkın sıcaklığını hissettirdiği vakit.
başlamamış halidir.
sevdiğinin gözündeki parıltıyı gördüğün halidir. zamanla sönecektir, kıymetini bilmek gerekir.
cicim ayında ona sarıldığınız andır.
şimdi biz sevgilimiziyiz hali.
yönelme halidir, devamı pek iyi değil diyorlar.*
sevdiğin kişinin seni uzaktan kesmesi halidir teklif edince reddetmesi hali değildir ama. (bkz: kezban)
susmalar.. üstelik paylaşılacak onca şey varken. hiç konuşmadan, sadece sıkı sıkı sarılmak.
yalın ve tekil olabilme hali.
yanınızda biri varken bile.
yalın halidir.

yapmacık hareketlerden, yalandan uzak, 2 kişilik yaşananıdır.
aşk sonuçtur.

anket ise sebeptir.
olmaması halidir.
bir kişiye, bir kere, bütün varlığını hibe ederek duyulan halidir. ölüm bile ayıramaz hani öylesi.
platonik olanıdır. çünkü ona kavuşmamışsındır. ona ulaşıncaya kadar bu aşkı herkesten saklarsın*. ona ulaşıncaya kadar yaşanan olaylar aşkı kiymetlendirir. çok sevdiğim bi yazar şöyle söylemişti
--spoiler--
bir gün herkes sevdiğine kavuşacaksa en son ben kavuşayım. çünkü ona kavuşmanın yolunda olmak ona kavuşmaktan daha güzeldir.
--spoiler--
not: söylediğini tam hatırlamıyorum ama böyle cümle grubuydu.
Olmayanıdır.dert yok tasa yok.
parada sıkıntı yaşanmayan halidir.
hiçbir karşılık beklemeden olanıdır.
(bkz: karşılıksız aşk)
her hali.
en aptalca durumun aşk olduğu kesindir. aptalca bir durumun da güzel bi hali olduğuna inanmıyorum.
her şey yalan olsa bile en güzel aşk zor olandır.

(bkz: zor aşk - haluk levent)
Kesinlikle flört halidir.
görsel
budur.