bugün

(bkz: asla kurumayan çoraplar)
eglence kaynagi olan soru cumlesi.

(bkz: tarih tekerrürden ibarettir)
--spoiler--
ayvalık cuma adasında içiyoruz. ozan adlı bir arkadaşımızın sevgilisiyle romantik anlar yaşadığı sırada biranın lanetinin ortaya çıkmasıyla çişe gitme ihtiyacı hissetmiştir. denize sarkık olan bacaklarını toplamak için yeltendiği anda denize düşmüştür. zorla çıkarıldıktan sonra da sevgilisiyle arasında geçen bir diyaloğun ürünüdür bu soru cümlesi.

gülden:aşkım çorapların da ıslandı mı?
ozan: !?!?salak karı denize düştüm!
bizler:...... pohahahahahahahaha
--spoiler--
unutulmaz gecenin, unutulmaz cümlesi. uludağ sözlük'ün, gelmiş geçmiş en olay yaratan başlığı. resimdeki hayalet ve rasim'e de kapı açmıştır. uçurulan entryler, bir geceliğine de olsa geri gelse keşke. okumayanlar okumalı. yazmayanlar da yazma isteği duyar.
6. nesilin okuyup ders çıkarması gereken başlık.
mod abiler gelip topumuzu patlatana kadar, eglenceli bir sekilde giden oyunun adiydi bu. ama dedim ya topumuzu patlattilar. oyun bitti. her sey artik mazide kaldi.
yeni nesil olarak baya merak ettik ama yazılanlara çok eğlenceli.*
(bkz: buralar eskiden dutluktu)
tey tey tey hey gidi günler hey diyerek beni halaylara gark etmiş başlık. ne yalan söyliyim unutmuştum varlığını görünce heycanlandım. çok sevdiğim bi şiirin ilk satırı gibiymişsin sen "aşkım çorapların da ıslandı mı".bir akşam vakti maziyi odama sürükledin ,ne demiş büyük üstat "ne güzel süpriz bu böyle hoşgeldin".
uludağ modernden olayın screen shot' ları için;

http://img14.imageshack.u...g=akmoraplarndaslandm.jpg
sözlük klasiklerindendir.
cinsellikle,
kız-kadınla ilgili,
edepsiz, bulantı veren başlıklar sözlüğü hala pisletirken,
mod'ların yok ettiği
herkesi kahkahalara boğan, en masum başlıktı: yazık oldu!
sözlüğün en dolu geyiklerindendi. ta ki modlar başlığı denize atıp ıslatana kadar, daha sonra zall gelip "başlık, entrylerin de ıslandı mı? ehiehi" deyü dalga geçip eğlenmiştir.

yazık oldu lan. bu başlıkta yaşanmışlıklar, hatıralar, anılar ve gençliğimiz var olum.
(bkz: o ölmedi kalbimizde yaşıyor)
her güzel şeyin bir sonu vardır mantığından hareketle, suya atılmış soru cümlesi.
(bkz: legend is back)
bir ekran görüntüsü bile olmayan efsane. prtscrn tuşuna basmayan ellerim kırılsın.

edit:

varmış lan varmış!!!!!!
http://www.uludagsozluk.c...ze&nw=detay&i=691
(bkz: yaşlandık be sözlük)

(bkz: resimdeki hayalet)
ninemin bana çocukken anlattığı efsane. bilmiyorum gerçek midir, değil midir? *
aşkısının altını ıslattığını gören kişinin aşkısına sorduğu bir soru.
sevgiyle ve hasretle andığımız soru. o çorapların izindeyiz her daim.
(bkz: cumshot)
onlıne yazar sayısının ortalama 100 olduğu zamanlarda,, gülden ve ozan çiftinin, uludağ sözlüğe kazandırdıkları bir başyapıttır. ozaman ki yazarların silik entrylerinin içinde en az bir tane " her güzel şeyin bir sonu vardır :(" moderatör notu olan entrysi vardır.*
ulu'nun fenomenidir.*
canını dişine takarak çalışan ve delik ayakkabılarından su alan yurdum insanında sevgilisi tarafından yapılan bu hitap şekliyle sırtındaki ağrıları bir nebzede unutturan basit ama etkili cümle.
yağmurda ıslanmış sevgiliye sorulabilecek soru cümlesi.