bugün

evlenmeyi çalışma hayatından kurtuluş olarak gören ve kendi halinde uyanıklığa kaçan kızdır. çalışmış olsaydı belki kocasına parasal yönde yardım edebilip daha rahat yaşama fırsatı elde edebilirlerdi.
evlenince çalışmayı bırakacaksın diyen adamı bulmalıdır.
muhtemelen bir süre sonra pişman olacak kızdır.
(bkz: evinin kadını çocuklarının anası olacaksın)
Uzak durulması gereken kızdır.

Çift maaş daha iyi yaşam demek.
erk kişisi ''evimin kadını, çocuklarımın anası olmanı istiyorum '' demiş olabilir.
anlamadığım kızdır. evli olanlar çalışmak için çabalıyorlar.
calısmasın ya.. yatsın yuvarlansın.. yeter ki bitsin bu onursuz ayrılık..
elle yedirilir.. kediler gibi beslenir.. ne olmuş yani.. otursun evinde..
eziktir, salaktır. hayatını kocasının eline bakarak geçirecektir.
birey değildir, onursuzdur.
evleneceksek boşuna okumayayım demesi daha mantıklı olan kızdır. bak şimdi... tam final zamanı insanın aklı çelinir mi...?*
Erkeklerin de hakkı olan cümledir. Ben evlenmek evimin erkeği olmak istiyorum aşkım.
tehlikeli hatundur, kezbanizm akımına kapılacaktır.
bir süre sonra kalça ve basen büyümesi, göbek genişliği artacak kızdır. üstelik komşu ziyaretleri de başlar ve dedikodu haberleri çoğalır.
cümleleri ''8. kattaki aysel hanımın kocası...'' ile başlar ve ''5. kattaki mehmet bey karısını...'' ile biter. sosyal yaşam en aza indirgenir.

fakat bu kadınlar arasında nadir olanları da vardır. kendini geliştirmiş iyi bir anne ve iyi bir eş olanları. şahsen onlara hayranlık ile bakıyorum.

not: bunu eksileyen kezbanlarımız ah siz de olmasanız bebeklerim.
Bir işi olupta bırakacağı için bunu erkeğini yani kocasını daha fazla mutlu etmeye odaklanmışta olabilir. Para yiyecek diye bir olay yok ki. 5 yıl sonra zaten çalışmak isteyecek canım cicim yılları geçince.
o zaman bende çalışmayı bırakırım diye cevap verilmelidir.
rahatlığa kavuşmak isteyen bir ruha sahip olan ezik kızdır. kocasını keriz görür.*
göt salmaya hazır kızdır o kızlardan kaçınılır.
Tüm sorumluluğu erkeğin üzerine yüklemeye çalışan bayan tipi.
evliliği dedem zamanı gibi zanneden saf kız da olabilir, erkeğin parasını yemek için bahane arayan kurt kız da olabilir. zaman gösterecektir hangisi olduğunu.
çocuğuna bakmayı isteyen kız olabilir. çalışan anne çocuğu olmak zordur, bilir.

tabii koca parası yemek daha bi' zordur, kendi ayakları üstüne basmayan kadının akıbeti belli değildir. onu bilmediği kesindir.
hayatın müşterek olduğundan bi'haber olan kızdır. böyle tipler kadın erkek eşitliği gibi naralar atarsa şaşırmamak gerekir.
Çalışmayı bırakırım tek senin olurum demek istemiş.
Ben kapağı atar keyfime bakarım demek isteyen kızdır.
hem çalışan hem evli olunca çekilmez bir eş ve anne olucağının farkında olan kızdır. eşine ve çocuğuna daha çok zaman ayırabilmek isteyen kızdır. hemen hazırcı, tembel yakıştırması yapmayınız lütfeenn! (evet ben de bu cümleyi kullanıcaklardan biriyim).
sevgilisine hesap ödetmeyen türk erkeğinin hoş karşıladığı bir durumdur...
kolaycı kızdır.