bugün

Halid ziya uşaklıgil'in müthiş romanıdır.

Türk dizi tarihindeki en iyi uyarlama olarak bahsedilmektedir.

Fazlasıyla özlediğim ve sevdiğim bir dizidir.
(bkz: ebenin amı)

(bkz: aşk ı memnu)
iyi izlerdim bihtere biterdim baştan beri behlül-bihter aşkı taraftarıydım! Adnan'ın bihtere evlenme teklifi ayıp değil de behlülünkü mü ayıp?Tamam behlülünki ayıp ama adnan da sütten çıkmış ak kaşık değil!
Replikleri ezberlenesi. 2016 yılı geldi ben hala izliyorum halaa
https://www.youtube.com/watch?v=Q6fP7Qm4P1M

hahahah yıllar yıllar geçsede bihter unutulmaz.
bihteri unutursak kalbimiz kurusun.
şu sınav bitsin tekrar başlayacam agdugff.
final bölümüyle halâ hafızamda taze yer eden,döneminin efsane dizisi. tekrarları ile de en fazla ilgi çeken Türk dizilerinden başlıcası. behlül, nam-ı diğer kıvanç ise facia.
görsel
Arkadaşım aşkı memnun izliyordu . içeri kuzey tekinoğlu girdi dedi Bunu attı . Çıldırıyorum dkfkfkfkfkfkf
görsel
türk televizyonlarında yayınlanan ilk dizidir aşk-ı memnu.
Bihter 1 kere öldü ben kaç kere öldürdüm allah bilir, çekildiği yalı bizim burda tabi o zamanlar çocuk olduğumuzdan farkında değildik orda çekim yapıldığının şimdi önünden her geçişinde derin bir ah çekiyorum, final bölümünde bihterle beraber ben de ölüyorum.
halit ziya uşaklıgil'in bu romanında mehmet rauf beye gönderme yaptığı söylenir. dedikodulara göre mehmet rauf, halit ziya'nın karısına sarkıntılık etmiş. halit ziya da mehmet rauf'u behlül karakterinin yerine koymuş. güya mehmet rauf bunu fark edince intihar girişiminde bulunmuş fakat kendisini halit ziya kurtarmış. üstelik mehmet rauf nerede ve ne zaman intihar edeceğini bir mektupta bildirmiş halit ziya'ya. vay arkadaş.
bu adnan bey boynuzları takılmadan o köşkte nasıl rahat hareket edebildi hala merak ederim. kapı girişleri normalde boynuzu kırması lazımdı. selam ve saçmalama tabi ki ile.
Yaaa ama çok erken başlıyormuş... Neyse en azindan 3 kere izlemistim. (bkz: swh)
çok güzel diziydi. keşke tekrar yayınlansa.
Aklımda kalanlar listesi...

Geyik adnan,
Kıskanç bihter,
Yancı Bülent,
tırsak behlül,
sosyetik firdevs,
entrikacı katya,
donuk matmazel.
Sırf katya için izliyorum
bakiyorum yine elin kapi tokmagina gitti.

boyle aski memnu repliklerini ezbere bilen bir kadin sevgilim olmadi.
Milletimize her yıl enjekte edilen panzehir.
2 adim ötedeki denize gitmek yerine evde izlediğimiz efsane dizi.
Son derece gereksiz bir dizi.
Behlul keyfini alsin, millet baksin.
Aşk dizisi furyasını başlatan dizi
Bu dizi yüzünden Televizyon da çok fazla aşk dizisi var.
Psikolojiyi pek iyi etkilenmeyen.
Çocuklar izlememeli.
Ve evde denemeyiniz.
Bende beren saat,Hazal kayadan dolayı izliyordum ikiside çok güzel Hazal Kaya daha kilo almamıştı güzeller.
Ne izlerdik be peeeeee.
güncel Önemli Başlıklar