inandırıcılığı olmayandır, ya da inandıramayanlar sağolsun.
bugün izlediğim film itibari ile* yalandır. aşk değil önemli olan sevgidir. sevgi nedir? sevgi emektir...
hayatımın son 10 senesinde kırık hissetmeme en çok sebep olan duygu. uğruna 7300 küsür entry girildiğine göre yalnız değilim sanırım.
...kulaklarımı tıkıyor, gözlerimi kapıyor bir şeyler.. bir kara basan gibi etrafımda dolanıyor sinsice, beraber geçtiğimiz yollardan tek başıma geçmeye korkuyorum. kandırıyor dostlar. anlık teselliler doyurmuyor acımı.. kendimi uyutmakta oldukça zorlanıyorum. her şey sessiz kalıyor, bir zaman sonra, baktığımda göreceğim tek şey; boş kadeh ve şişeler.. kötü kokan nefes ile açıyorum gözlerimi güne. hiç bir şey yokmuş gibi... huzurluyum sanki... taa ki onu bana hatırlatacak lanet bir nesne, eşya, koku ve 'huzur' hissedene kadar. onu hatırlatacak o kadar ayrıntı var ki.. kimse onun kadar gerçek değildi.. neyse yine akşam oluyor...
--spoiler--
Elbette aşık olacaksın, O doğru kişi! Bir an önce sevmelisin O'nu, zaman dar. çünkü daha sırada bir sürü sevmelerin, sensiz yapamamların var.
--spoiler--
züğürt tesellisidir. şöyle ki:
-seviyorum abi yea.
+ama o seni sevmiyor paşam nasıl olacak?
-olsun yea ben seviyorumya.
+sevdiğin kız sana abi demiş ama.
-desin varsın bea aşk laftan anlamaz isterse baba desin.
+evleniyormuş bu hafta.
-evlensin varsın seviyorum onu ben beee.
+sen burda dur kıpırdama hemen geliyorum. *
--spoiler--
hakkında herşeyi duymak istiyorum
bu aşk değil de nedir
aklımda hep yine görmek yine öpmek filan
herşeyi tek tek anlat istiyorum
bu aşk değil de nedir
senden önceki herşeyi silmek istiyorum
sadece adını duymak istiyorum
bu aşk değil de nedir
aklımda hep yine görmek yine öpmek filan
--spoiler--
"yabani bir hayvandır aşk
kırık kalplere kurar yuvasını
öpücükler ve mumlarla ava çıkar"*
yanındayken bile özlemek,
uzagındayken bile yanındaymış gibi hissetmektir.
--spoiler--

aşk'ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.

başlı başına bir dünyadır aşk.

ya tam ortasındasındır, merkezinde.

ya da dışındasındır, hasretinde.

--spoiler--

aşka inanmayanlar böyle kabul ede.*
ne kadar yapılmaya çalışılırsa çalışılsın, asla tam olarak tarifi yapılamayacak hisler topluluğu.
fâni aşklara dair..

"her zaman biri daha fazla sever.."

saçmalık!
biri sevmiyordur.
diğeri ise yanlış yerde durmaktadır.

hülasâ, ortada aşk yoktur.
Aşk; susmaktır Ey Sevgili!
Onun güzelliğini, iyiliğini tarif etmeye gücün yetmediği an susmaktır. Kelâmın, kalemin, sözün tükendiği yerde, manayı sessizliğe yükleyip susmaktır.
Artık sustum Ey Sevgili. Bilesin!
Aşk dediğin susup beklemektir,
Aşk dediğin....
Neyse...

alıntı.
TAHiR iLE ZÜHRE MESELESi
Tahir olmak da ayıp değil
Zühre olmak da..
Hatta sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.
Bütün iş Tahir'le Zühre olabilmekte
Yani yürekte.
Mesela bir barikatta dövüşerek
mesela kuzey kutbunu keşfe giderken
mesela denerken damarlarImda bir serumu
ölmek ayıp olur mu?
Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
hatta sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.
Seversin dünyayı doludizgin
Ama o bunun farkında değildir
Ayrılmak istemezsin dünyadan
Ama o senden ayrılacak
Yani sen elmayı seviyorsun diye
Elmanm da seni sevmesi şart mı?
Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık
Yahut hiç sevmeseydi
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?
Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
Hatta sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.
NAZIM HiKMET RAN
o'nu dünya üzerindeki herkesten kıskanmaktır.
çoğu sözlüklerde altına en çok yazılan, en çok tartışılan ve en çok tanımlanan kelimedir. fakat halen "aşk"ın tam anlamı bulunamamıştır.
Karşılıklı oldugu halde mükemmel olan duygu. (bkz: AŞK)
ask'mi =) eskilerde kaldi o gizli ve kacamak bakismalar.sevdigimizi gorebilmek veya sesini duymak icin gosterdigimiz caba.gunumuzde masum askin yerini cikmak,takilmak ve duduklemek almistir.cok eskilerde kaldi tenlerin bir gun bulusma hayali.ve yine cok eskilerde kaldi " sezen aksu-her seyi yak " sarkisi ile sevdicegin animsanmasi.simdilerde duygular " tarkan'dan-gel gel hic acimayacak " diyerek ifade ediliyor artik.herseyin hizla tuketilip kirlendigi bir dunyada askin temiz kalmasini beklemek fazla iyimser bir dusunce olur sanirim.yoksa bende yasamak isterdim babaannemin dedeme duydugu aski; " onu degirmende un oguturken gordugumde, upuzun kirpiklerinin araladiginda yesil gozlerine asik oldum " demisti.duygular zamanla degisiyor ama.simdilerde gozlerin bir onemi yok.kasli bir vucut veya dolgun kalcalara duyulan arzuya " ask " diyoruz.

Oysa ne guzel soylemisti Mevlana; "madem yarama surecek merhemin yok.yalandan da olsa gonul alamaz miydin"
sonsuzluğu görmektir. "Gerçek aşk hayalet gibidir herkes ondan bahseder fakat görebilen çok azdır."
sahip olamadığım tek şey.
iki kişilik değil, iki hislik olandır.
çocuktum ayıramazdım
ha aşk ha zeytin..

haydar ergülen.
Bazen varlığından şüphe ettiğim ama şarkılarda çok sevdiğim..
bu zamanda olmayandır. olsa da uzak durulması gerekendir. zira, meslekten, kariyerden, paradan kısacası kendisinden başkasını düşünmeyen insanların arasında üzülen kişi durumuna sokar insanı aşık olmak.
bazılarını bitmeyen bir mutluluğa taşır. bazılarına da her sabah kalktığında, acı geçmişi hatırlatarak arka arkaya darbe indirir ve kişinin canını sıkmaya devam eder.
aşk şanslı insanların lüksüdür.