bugün

entry'ler (20)

üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere tavsiyeler

okuyun, büyük adam olun. ele güne karşı hem kendinizi hem ailenizi küçük düşürmeyin.

kendimi dedeleri gibi hissettim...

aşık olmak

daha ne olduğunu anlayamadan ayaklarınızı yerden kesen ve aklınızı başınızdan alıp sizi gerçeklikten uzaklaştıran eylem, duygu.

para

günümüzde "güç" ile aynı anlama gelen, bir zamanların "takas aracı".

lebron james

kobe bryant gibi gerçek bir süper yıldız ile karşılaştırılma cürretinde bulunulan, 2. sınıf, kendini aşırı beğenmiş basketbolcu müsvettesi.

ayrton senna da silva

f1 sporuna merak salmama neden olan, efsanevi yarışçı. büyük usta. ancak bugünün imkanları ile kırılabilecek rekorlara imza atan büyük sürücü, çocukluğumdaki kahramanım.

aşk

ne kadar yapılmaya çalışılırsa çalışılsın, asla tam olarak tarifi yapılamayacak hisler topluluğu.

amca olmak

bu dünyada, bir erkeğin başına gelebilecek en güzel duygulardan birini yaşamanıza sebebiyet veren eylem. "yarı baba" olmaktır.

güç

kendisi ile ilgili ilk tanım mö400 lü yıllarda agenomlu st thomas tarafından yapılan kavramdır.
ayrıca insanlıkla ilgili en önemli kavramdır.

kuş tüyü

en sevdiğim yastık çeşidinin hammaddesidir. özellikle yorgunken kuştüyü yastıkta uyumak gibisi yoktur.

sevişirken saate bakmak

zaman sınırı olduğunun göstergesi olan eylemdir. yoksa kimse; "saat kaç olmuş ben hala sevişiyorum... " diye düşünmez heralde ?

evlenilecek kadın

evlenmek isteyen bir çiftin uyum sağlaması gereken her konuda, uyum sağlamış olduğunuz kızdır.

yağmur

en sevdiğim doğa olayı.
özellikle o böyle az az serpiştirirken yürümek, yaz akşamı, deniz kenarında...
işte huzur budur.

uzun süre görüşülmeyen kimseyle konuşmak

eğer uzun süre görüşülmeyen kimse ile konuşmaya ara verilmesinin sebebi; herhangi bir tatsız olay değilse, gayet keyifli ve güzel olan hadisedir.

burger king

hayatımdaki ilk iş deneyimimi yaşadığım restoranlar zinciri.

yusuf islam

tala al bedru aleyna isimli ilahiyi kusursuz güzel yorumlamış müzisyen.
ilahinin bu versiyonunu dinlediğinizde; ne dediğini anlmasanız bile, zaten önce o eşsiz ritim ile kendinizi kaybediyorsunuz.
sonrasında zaten kendisinin sesi malumunuz...

bir bankamatiğin yapabileceği en büyük şerefsizlik

para çekmek için karşısına geçip, kartınızı soktuğunuzda, önce kartı yutup paranızı da vermediği halde vermiş gibi hesabınızdan düşmüş göstermesidir ki bu durumda küfür etmek herkes için farz olur. saydırın...

mutsuzluk veren küçük şeyler

acısa da öldürmicek şeylere verilen genel ad.

melek

kutsal kitaplarda ismi geçen, yemek-içmek ve buna benzer başka ihtiyaçları olmadığı için insandan daha üstün tutulan ilahi canlı türünün ortak adı.

günde beş yüz soru çözen acayip yaratık

lise-üniversite giriş sınavları gibi bir giriş sınavına hazırlanan kişidir.

efeni ile orospu çocuğunun farkı

günümüzde çok dikkatli bakılmadıkça anlaşılamayacak kadar silikleşmiş farklardır.