bugün

ne zaman adam olacağı merak edilen gereksiz öğrencidir. her gün 1 paket sigarasını alıp cebine atar. gerekirse yemek yemez ama bu dışkıyı içer. sonra milletten borç dilenir.

(bkz: öğrenciye burs ver ekonomiye can ver)
otlakçıdır o.

(bkz: kedidir o kedi)
evde yiyecek bir şey bulamamasına rağmen , gidip en kral barda birasını içen , en kral bar olmasa da evine bira zulası yapan öğrencinin kankasıdır*... ayranı olmasada da içmeye birayla gitmektedir s.çmaya...
önceliklerini kendince tespit etmiş öğrencidir. winston alır en fazla abartılacak durum yoktur. ayrıca bilmem kac apartmanı olup yolda acız diye dilenenlerden bahsediyoruz sanki. herkez acız diye ağlıyor bu işte bi yanlışlık var.
bize sigaranın karın doyurmadığını anlatan öğrencidir aynı zamanda.
bu ne yaman çelişki anne...
dürüst olmak gerekirse benimdir o ben. 2 günde bir paşa paşa marlboro paketimi çekerim ama o 2 günü birer tost, ona da param yoksa birer simitle geçirmeye çalışırım. peki değer mi? EVET.
edit: bıraktım sonunda lan sözlük, mutluyum.
edit2:tahmin edebileceğiniz gibi, yine başladım lan sözlük. mutluyum.
aynı zamanda fatura parasıyla nargile içebilen öğrencidir.
genelde son parasını yemeğe değilde sigaraya veren öğrenci tipidir. yaptıklarını sorgulamamak gerekir, sonuçta aç kalan kendisidir.
ortalama 4 tl'den günde 1 paket sigara içse ayda 120 tl verecek ve verdiği paraya yazık günah olan öğrencidir.
otlakçı değildir aksine otlakçılıktan nefret ettiği için milletten dilenmemek adına biraz daha açlığa dayanırım ama sigara versin diye kimsenin eline bakmam bu mereti içiyorsam paketimi taşırım diyen öğrencidir. Sigara istediği adama ben salakmıyım karnım açken sigara alayım en kral yemeği yerim sigaramıda otlanırım diyen öğrenciden daha haysiyetlidir.
ingilizlerin bir sözü vardır:
bana lükslerimi verin yeter;gereksinimlerim olmasa da olur...
sanırım bu öğrenci de buna yakın bir felseyi benimsemiş öğrencidir,saygı duymak gerekir insanların seçimlerine ve önceliklerine derim...
olay şöyle gelişir...

+açıp abi nolcak la halim amk
-olm sıkma canını yak bi cigara
+he la pofur pofur

(bkz: bağlantılı ilişkiler)
parasızlıktan, belki de yalnızlıktan kahrolup kendini sigaraya veren, kimsenin sataşmaya, müdahale etmeye hakkı olmayan öğrencidir.
tiryakidir. tiryaki hasan paşadır.
yadırganacak bir şey yapmayan öğrencidir. sigara bir tutkudur, tiryakilik durumudur ve yemek olsa ne olacak sonunda bir sigara yakılamayacak ise.
sigaraya vereceği parayla, günde 2 döner, yanına da 1 ayran alabilecek öğrencidir.

sigaranın 4.00 - 4.50 tl civarında olduğunu varsayalım.

ben burada 1.50'ye muhteşem tavuk döner yapan yer biliyorum, bağımlılık yapıyor resmen. big king xxl gibi. hatta 4.50 liraya ondan 3 tane yiyebiliyorsun. hadi ayranı içme, evde suyla götür. ehaha. ben de öğrenciyim, öğrenci midesini biliyorum da, aylık gelirin 1000-2000 lira değilse öyle geçineceksin haco.
tek lüksü sigara olan öğrencidir.
(bkz: yavşaktır işin açıkcası)
böyledir bu meret. sigaran bittiğinde düşmanından bile istersin.
sigarayı açlığına tercih eden öğrencidir. ne söylersen söyle anlamaz, dinlemez. almaya devam eder sigarayı. bırakın aç kalsın.
açlığı hak eden bunu da saklamayan öğrencidir. sen finali vermen için gereken kitabın parasını sigaraya yatıran bir adamsın, ekmek alacağına evine sigara alan bir adamsın sen aç kalma da kim aç kalsın.
zorlukları dışa vuran zevk-i sefayı kendi yaşayan yoldaşlarımızdır.
Herşeye para bulup boğazına para bulamayan öğrencidir.
kaçak elektrik çekip devlete ağlayanlarla eşdeğerdir bu öğrenci modelleri.