bugün

terör yanlısı bir kaç tane çapulcunun tuttuğu ölüm şeysine ölmesseniz hepinizin amk ölürseniz zaten öbür tarafta ananızı sikecekler üzülen bazı aydın kisvesi bu ülkenin bekasını , içinde ve dışında yaşayan tüm Türk'ü, Lazı, Çerkezi vs. halkını iç ve dış tehditlere karşı korumak için şehit olan ve neredeyse her gün şehit haberleriyle uyandığımız bir zamanda şehitlerimiz için onların geride bıraktığı aileleri için duyarlılık göstermeyen bir zümre kusura bakmasında sizden aydın değil hiç bir s*kim olmaz. hee olay vicdansa onunda üstüne oturmuşsunuzdur.
devam etsin, aramaya inansin o zaman. arayan nesini buluyordu?
hala ölmemiş ve dipdiri olmaları şüphe uyduran tamamen medya ya oynama amaçlı eylemdir .
70 yıldır hiç yemeyen ve içmeyen adamdan daha dikkat çekici gelmemektedir.
arayarak bitsinler temennileri ile...
ülkemiz adına çok sağlam tasarruf oluyor. kendilerini oksijen grevlerinde de görmek isteriz.

o değil de bu grev yapanlara şu başlık altından 10 entry okutulsa, tepkilere bakıp anında bırakırlar grevlerini. ulan kimsenin zikinde değilsiniz işte görmüyomusunuz. kendiniz çalıp kendiniz oynuyosunuz. gidin yemeğinizi yiyin lan.
bu vicdan arayanlardan biri okmeydanı'n da kendini patlatacakken polis tarafından yakalanan bir kadın canlı bombadır. ahlaki olarak ölmesi sorun değildir çünkü zaten hayatından vazgeçmiştir.
insana insan olduğu için üzülmeyenlere insan demek bile iç paralayıcı. Müslümanlıktan söz etmesin duyarsız kalanlar evrende bir insanın bile ölümünü engelleyebileceği halde ses çıkarmıyorsan sende ne iman, ne sevgi ve de vicdan vardır.
vatan haini şerefsizlerin açlık grevinden bize ne!

bu hareketleri ile ancak geberip giderler, sayıları eksilir.

madem o kadar matah bu açlık grevi, bdp'nin şerefsiz milletvekilleri de başlasın. neymiş, öcalan'a uygulanan tecrit kalksınmış.

akepe'nin aymazlığı bu itleri tepemize sıçacak kadar cesaretlendirdi.
ikisi de vicdansız
-"ölüp gitsinler" diyen vicdansız da"ölerek tarih yazıyor" diyenler çok mu vicdanlı?
-ölmeye yatanlar için hiç bir şey yapmayanlar vicdansız da "ölüme yatılsın" emri verenler çok mu vicdanlı
-açlık grevi karşısında elinden geleni yapmayan hükumet yetkilileri vicdansız da, başkalarının açlık grevleri üzerinden politik beklenti içine giren BDPliler çok mu vicdanlı?
-..
-..
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21841110.asp
Onlar vicdan beklerken biz ölmelerini bekliyoruz. Komik bi durum aslinda. Ayrica 63 gündür kimsenin ölmemesi de sözde açlik grevi oldugunu göstermistir. Bari aralarindan birini gerçekten aç birakip öldürsünler de bi inandiriciligi olsa. Yillardir ölmelerini bekledigimiz insanlarin, kendilerine çok deger veriliyormus gibi açlik grevine girmelerine bir anlam veremiyorum. Neyse bunlarin yaptigi iste mantik aramak da hata.
yanlış yerde aradıklarından bulunamayan eylem. onların aradığı vicdan, dağda asker öldürme planı yaparken, canlı bomba olup insanları bin parçaya ayırırken öldü. şimdi çok beklerler.
vicdanın ne demek olduğunu bilmeyen vicdansız kansızların aradıkları şeydir. her şey iyi güzel de neden içeri girdiğinizi bir sorgulayın önce isterseniz. bu ülkede yüzlerce masum ve tek suçları hakkını aramak olan öğrenci, yazar ve sanatçılar hala içerideyken kimse kusura bakmasın ama;

(bkz: who cares)
Kendilerinde vicdan var mı ki vicdan bekliyorlar insanlardan.

MArkette onlarca insan varken marketi yakmaya çalışanlar mı vicdan ? panzer'le beraber polisleri yakmaya çalışanlara mı vicdan.

http://www.youtube.com/watch?v=pzIkP3Ey_Ic

http://galeri.haberturk.c...isleri-atese-verdiler/1/3
vicdanını siktiklerimin ironi yapması.

otobüse molotof attığınızda yanan serap eser e niye göstermediniz vicdanı amına koduğumun piçleri, ulan sizlerde mvleriniz de aynı pisliklersiniz anasını avradını siktiklerim.

vicdan arıyolarmış;

siktim öldü astım kuruyo o vicdanlar.
ben de bu tip bir başlık açtım ama eksileri yiyince kaçmadım az adam olunda yazdıklarınızın arkasında durun.
kimseye inandırıcı gelmemiştir.
filistin halkının haklı mücadelesine katılan samimiyetsizlerin, terörist eylem diye yaftaladıkları mücadele.
kendi canına acımayanlara biz neeeen acıyalım dede diye cevabı verdirtir.
bu ülkede savaşın bitmeyeceğini ortaya koyandır.

diyorlar ki, bu pekakalı şerefsizler molotof attı polis yaktı.
diyorlar ki, bu pekakalı şerefsizler askerimizi şehit etti.
diyorlar ki, bu pekakalı şerefsizler bir sürü çocuğu yetim bıraktı.
ve diyorlar ki, artık ağızlarıyla kuş tutsalar da biz onları sevmeyiz.

bu cümleleri kuran veya bu cümleleri destekleyen için, mantıklı gerekçeler. adam, bu gerekçelerin nefret için yeterli olduğunu ve artık onları affetmeyeceğini, bunun da normal olduğunu söylüyor.

peki hiç onların neden böyle olduğunu düşündün mü sevgili dostum? sen son 30 yılda, dönem dönem artan savaşı tvden izleyerek böylesine nefret ettin onlardan. peki ya onlar? senin tvden izlediğin şeyleri direkt yaşadılar. yetim kaldılar, çocuklarını kaybettiler, yerlerinden yurtlarından kovulup metropollerde yaşamaya mahkum edildiler, dilleri yasaklandı, türküleri düğünlerde söylenemedi, sırf doğdukları yer sebebiyle potansiyel suçlu muamelesi gördüler, evleri basıldı, nineleri dedeleri dövüldü, konuşmalarıyla dalga geçildi, çocuklarına kendi dillerinde isim veremediler... şimdi sen kalkıp hangi mantıkla adamları eleştirebiliyorsun! tvden izlediğin iki haberle düşman olduğun ve ölmeleri için dua ettiğin insanların, sana neden düşman olduklarını anlaman için ne lazım. sen izledin, onlar yaşadı, yaşıyor. onların gerekçelerinin yanında seninki çocuk masalı.

ha bir de şu "ama artık eskisi gibi değil, her şeyi veriyoruz" diyen tayfa var. birincisi, sen kimsin de kendini veren taraf olarak görüyorsun? ikincisi, 50-60 yıl boyunca yaptığın hataları, son birkaç yılda yaptığın birkaç popülist ve yüzeysel iyileştirmeyle mi gidereceğini sanıyorsun? sana tokat atmış öğretmene bile yıllar sonra küfrederken sen, nasıl oluyor da "ama artık eskisi gibi değil her şeyi verdik" aptallığını öne sürüyorsun. önce bir kendi nefretinin nedenlerine bak, sonra da kürtlerin neden devletten nefret edebileceğini düşün.
arar tabi, apo denen yaratık için açlık grevi yapacak malda vicdan ne arar...
63 gündür ölmedilerse kesin birşey yiyolardır soysuzlar bırak ölsünler.
binlerce askerimi şehid ederken vicdandan bahsetmeyen vicdanı sikiklerin vicdan araması. alayınız gebersin.
Nice 63. günlere diyerekten rengimi belli ediyorum. Acaba en uzun açlık grevi kaç gün olmuştur? Doktorlar açıklasın insan en fazla ne kadar bu durumda kalabilir.
daha çok ararlar dedirten. hacım o değil de ben bu açlık grevinin esaslarını ya bilmiyorum ya da bu 63 gündür vicdan arayan vicdansızlar açlık grevi yapmıyorlar. 63 gün şekerli suyla nah dururlar demek istiyorum ama aç midelerine bir darbe de ben indirmeyeyim.

yippa, hoş bir bilgi buldum.

--spoiler--
Reports of the 1981 hunger strike by political prisoners against the British presence in Northeast Ireland indicate that 10 individuals died after periods of between 46 and 73 days without food.

--spoiler--

adamlar en geç 73. günde ölmüşler, 46. günde ölümler başlamış. bizimkiler gerçekten domuz gibiler.