bugün

hindistan'da 70 yıldır yemek yemeden ve su içmeden yaşayan ilginç bir adamın öyküsü.
`http://www.haberturk.com/...c-yemeyen-ve-icmeyen-adam`

`http://www.enkisa.com/70-...i-prahlad-jani-10937.html`

(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
--spoiler--
70 yılı aşkın süredir yemek yemediğini, su içmediğini söyleyen 83 yaşındaki Hintli yogi, durumunu merak eden doktorlar tarafından hastanede gözlem altına alındı.

Bu müthiş iddiayı incelemeye değer bulan doktorlar, Prahlad Jani adlı uzun sakallı yogiyi Ahmedabad hastanesinde bazı testlerden geçirecek. Yoginin her anının kamera ile takip edileceğini belirten Ulusal Fizyoloji Enstitüsü Müdürü Dr. G. ilavazahagan, "Yapacağımız bu inceleme ve gözlemden, insanın içmeden yemeden nasıl hayatta kalabileceğine ilişkin bir işaret çıkacak mı, ona bakacağız..." dedi.

Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan enstitünün müdürü, tahlil sonuçlarının; doğal afetlerde, çetin şartlar altında veya Ay ve Mars'a seyahat gibi uzun uzay seferlerinde hayatta kalma stratejisi hazırlanmasına katkıda bulunabileceği yorumunu yaptı.

Doktorlar, yaşlı yoginin manyetik rezonans (MR) filmlerini çekecek. Yoginin kalp ve beyin faaliyetleri elektrodlar takılarak izlenecek, ayrıca kan tahlilleri yapılacak. Bütün bunlar üç hafta kadar sürecek.

Dr. ilavazahagan, yoginin hastaneye yatırıldıktan sonra ağzına bir damla su almadığını, hiçbir şey yemediğini, bu nedenle tuvalete de gitmediğini söyledi.

Doktor, yogiyi ayakta tutan enerjiyi "MR" görüntüleme tekniği sayesinde anlamaya çalışacaklarını belirtti.

Hintli doktor, "Jani, enerji toplamak için meditasyon yaptığını söylüyor. Askerlerimiz meditasyon yapamaz, ama bu yöntemin insan bedenine etkisi hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyoruz" diye konuştu.

Yogiyi izleyen ekipten sinir uzmanı Sudhir Şah da Jani'nin odasına 24 saat aralıksız çalışan 2 kamera yerleştirildiğini, yoginin odadan çıktığında da yine seyyar kamerayla takip edildiğini anlattı.

Gujarat eyaletinde yaşayan yaşlı yogi, 8 yaşındayken bir "tanrıça" tarafından takdis edileli beri yiyip içmediğini söylüyor.
--spoiler--
(bkz: ecmel zolna)
muhtemelen sıçmıyordur da. ay sıçmak dedim ayıp oldu. kaka diyecektim, tüh.
oha lan bu nasıl iştir. 70 yıl hiç bir şey yemiyor. ne kadar ilginç. adam dünyadan da soğumamış niyeyse...
kendisi enerji ile yaşamaktaymış.evet enerji.*
arada sırada kuş kahvaltısını ve doymadan kalktığı masalarını saymazsak, bizim ibrahim amca bu. he bir de ahmet amca var. naim var, muhsin amca da var var da var...
70 yıl önce ölmüş olan kişidir.
Böyle şeyleri göstereceksin ki millete, öteki yalanların olabilme ihtimali yüksek olsun. Abartıyla anlatılanlardan sonra, azcık abartılı olaylar pek etkilemez insanı. Bu bir politikadır.
Adamcağızı incelemeye almışlar. Tahliller bittikten 1 ay sonra adam ölür. " Kırkayağa sormuşlar: Ya sen nasıl hiç kendi ayaklarına takılmadan böyle yürüyebiliyorsun diye. O günden sonra yürüyememiş zavallı kırkayak."
70 yıl önce açlık grevine giren ve 69 yıl 11 ay 1 hafta önce hayatını kaybeden adamdır.
70 yıldır sıçmayan adamdır.
"bu hikayede gördüklerinizin tümü hayal ürünüdür. gerçek kişiler ve olaylarla olan tüm benzerlikler rastlantısaldır." ön bilgisiyle tanıtılması gereken adamdır.
Popüdik medyamızın 1-2 hafta haber olarak kullandığı sonra da bir sümüklü mendik gibi fırlatıp peşini bıraktığı adam. sahi ya ne oldu bu adama? Bi tek ben mi merak ediyorum?
hiçboşunahyemeyen adamdır
bir şey yeyip içmiyorsa vücudu proteine falan da ihtiyaç duymuyordur. bu da hiç attırmadığını gösterir. yani herif hiç seksmemiş. oğlum sen kutsansan ne kutsanmasan ne..?
ölüdür la.
güneş enerjisi ile çalışandır.

(bkz: kendi yağında kavrulmak)