bugün

entry'ler (302)

evlilik teklifine ne cevap verilmeli

Net hayır.

hamile kalan eşi boşamak

Umarım başka biriyle evlenirse yeni eşi buralara gelip "hastalanan eşi boşamak" diye bir başlık açıp, "hem bana sormadan ameliyat olup 9 ay yatakta bakıma muhtaç kalıyor, hem de başka erkekler ile cinsel ihtiyaç karşılamama laf söylüyor." yazar.

bakire isteyen erkek

Normalde bu tarz başlıklara yazmamaya gayret etsemde fikrimi paylaşmadan edemeyeceğim.

Bakire bir kadın isteyen erkeğin, bakir olması gerekliliği çok saçma değil mi? Aynı şekilde bir kadın bakire olmayıp, bakir bir erkek isteyebilir de.

Kimin, kimi, hangi şartlarda ve nasıl seçeceğine neden başkaları karar veriyor? Nasıl birinin isteklerine, yargılarına veya fikirlerine bu denli müdahil olunabiliyor anlamıyorum.

2017 lgbt onur yürüyüşü

Şu yazılanları okuyunca nefret kusan insanların nasıl kişiler olduğuna dair aklımda birşeyler beliriyor hemen.

Homofobik kişilikler özlerinde homoseksüelliğe en yakın kişilerdir. Bu kişilerin çevrelerindeki homoseksüel ilişkilere nefret kusmaları, içlerindeki dürtüyü bastırabilmek için verdikleri uğraşla eşdeğerdir, paraleldir.

Özellikle kutsal kitaplardan alıntılar yapanlar unutmasınlar ki, o kutsal kitapların öğretildiği kurs olarak lanse edilen yerlerde erkek eğitmenler erkek çocuklara neler neler yapıyor!

Sizler içinizden geçenleri, arzularınızı rahatça yaşamıyorsunuz diye başkalarına da yaşatmamaya çalışan basit "onur"suz insancıklarsınız.

ateist olup çalmayan zina yapmayan ahlaklı kişi

"inanan" çocuk tecavüzcüleri ve hırsızlar cennete girecekken, cennete alınmayacak kişilerdir.

Kaynak: (bkz: kuran)

Bakara,62. "Şüphesiz ki; âmenû olanlar, yahudiler, hristiyanlar ve sabiiler, bunlardan her kim, Allah’a ve yevm’il âhire inanır ve ıslâh edici ameller işlerse, bu durumda onların mükâfatları Rab’lerinin katındadır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır."

Hud,16. "Ama ahirette onlar için sadece cehennem ateşi vardır, dünyada yaptıkları iyi işler boşa gider, işledikleri yararlı ameller geçersiz olur."

Ben demiyorum, inandığın kitap diyor.

suudi prensesinin spektaküler sırt dekoltesi

(bkz: gerçek islam bu değil)

abdullah gül

Eğer erdoğan'a karşı cumhurbaşkanı adayı yapılırsa, bugüne dek birkez dahi oy atmadığım hatta nefret ettiğim akp'ye gider oy veririm. En koyu akp'li olurum. Insan aklıyla bu denli dalga geçilmez, ayıp!

Bu tarz şeyler duyunca türkiye'nin gta gibi, sims gibi bir oyun olduğunu ve oynayan kişinin sırf eğlenmek için oyundaki insanları şaşırtacak hamleler yaptığı aklıma geliyor. Bu gündem gerçek olamaz, sanal olabilir ancak!

türk kızı ile evlenmenin tam bir ahmaklık olması

Evlilik başlı başına bir ahmaklıktır. Ama madem böyle bir müesseseye giriş yapılıyor, o zaman evlilik kavramının özünü oluşturan unsurlar gibi feodal bağları kuvvetli ve genel itibariyle muhafazakar halklarla yapılması daha sağlıklı olacaktır.
Türk milletine bakıldığında kendini muhafazakar olarak tanımlayan kesimin kendi özünü korumak ve kollamaktan ziyade cehaleti yücelten, cehaletperver olduğunu görürsünüz. Yine kendini yenilikçi olarak tanımlayan kişilerinse işine geldiği yere kadar yenilikçi, işine gelmediği yerde ise en ağır gericiden daha beter bir tutucuklukta fikirler ortaya koyduğunu, eylemlere kalkıştığını farkedersiniz. Kısacası bu toplum her kesimiyle tutarsızdır. Eğer uzun süreli bir evlilik isteniyorsa, içinde bulunduğumuz toplum gibi riyakar değil, popüler kültürün halen yozlaştıramadığı toplumlarda kısmet aranmalıdır.

şehit için dua istenince camiyi terk eden batmanlı

Dinin insanlari birlestirmediginin kanitidir. Demekki neymis; ummetcilik ise yarar bir halt degilmis.

kadıköy

Acıbadem karlı, bahariye soğuk
Göztepe yaşlı, haydarpaşa buruk
Bu yalnizlik mevsimi kadıköy'de
Yüreğim kış ve buz, renklerim soluk.

kısır kadınla birlikte olan erkek

kadını üreme makinası olarak gören insansılar olduğu müddetçe aşağılanacak, horlanacak, hayattan soğutulacak erkektir.

eğer kadını sevmişsem ne önemi var. elbette ayrı bir zevktir eli, yüzü, kaşı, gözü bana benzeyen bir bebek sahibi olmak ama olmuyorsa da olmuyordur. ölelim mi! gider evlatlık alır onu besler, büyütür, iyi bir insan olması için çalışırım. tabii sevdiğim kadınla...

ateistten şehit olması

Sehitlik, Din adina yapilan savaslarda yani cihatlarda hayatini kaybeden insanlar icin kullanilir. Bu tanima gore tsk adina savasan askerlerimiz de sehit sayilmaz. Hatta alman imparatorlugu ile birlikte girdigimiz 1.dunya paylasim savasinda olen askerlerimiz icin de kullanmamamiz gerekir.

Not: askerin cepheye "allah,din,kitap" denilerek cagrilmasi bu gercegi degistirmez.

En iyisi sehit sozcugu yerine, "belli bir amac ugruna hayatini kaybeden kisi" tanimini karsilayacak ozturkce bir sozcuk kullanmaktir.

(bkz: laik devlet için ölüp şehit olmak)

trabzon rize artvin üçlüsü

Bu uclunun en iyisi artvin'dir. Rize'nin dogusu da fena sayilmaz. Rize Cayeli'nden baslayip Ordu'ya kadar olan bolgeden uzak durulmasi gerekir.

evlenmeden birlikte yaşamak

birbirlerine olan bağlılıklarının devlet tarafından onaylanmasını gereksiz gören çiftlerin yaptığı şeydir.

fransız lejyonuna katılacaklara öneriler

issizlik senle alakasi olmayan bir toprakta, senle alakasi olmayan bir devlet icin kolunu,bacagini birakmaktan daha iyidir.

Heves etme boyle seylere.

kendini bilmez twetter kullanıcıları

(bkz: yazmayı bilmemek)
(bkz: uludağ sözlük te sıkça yapılan dil yanlışları)
(bkz: yanlış açılan başlığın altına ısrarla yazmak)

türk askerinin milletvekiline saldırması

twitter'da olan 30 saniyelik vidyoyu değil de daha uzun versiyonunu izledim. aslında olay lise kavgalarına benziyor. sürekli bi el kol hareketleri, yalandan bağırmalar, çağırmalar. gazetecilerle birlikte milletvekilinin yancıları bir askeri itekleyip yere düşürüyorlar falan. gençler kavga ederken biranda okul müdürü ya da kavganın geçtiği yerde olayı gören bakkal amca, esnaf dayı ayırmaya gelir ya kavgayı sakince, işte vidyoyu izlerken o geldi aklıma. kavgayı ayıracak birinin gelip ve "gençler size yakışıyor mu hiç" demesini bekledim.

ne askere yakıştırabildim bu olanları ne de milletvekiline. hadi o asker 20'li yaşlarında, aylardır evinden,sevdiklerinden uzak, "zor koşullarda" askerlik yapıyor, psikolojisini anlamak zor değil de, sen koskoca milletvekili olmuşsun, binlerce insanı temsil ediyorsun, yakışıyor mu o hareketler!

ayrıca olay birkaç sosyal medya mecrasında, gazetelerde vb. yerlerde kalmamalı, kesinlikle yargıya taşınmalıdır. ama o işte yıllardır hırsızlıklarını gizlemek için paravan edilen milletvekilliği dokunulmazlığı buna engel olacaktır.

bu işin sonucunda maalesef tek taraflı bir yargılama olacak, asker ve komutanı hakkında soruşturma açılıp disiplin cezası verilecektir.

olayın geçtiği vidyo(uzun versiyon) : https://www.youtube.com/w...revU&feature=youtu.be

yasak aşkı gördüğü için öldürülen çocuk

Elbette bu olayi masum gosterecek hicbirsey yok,olamaz. Ama birde soyle dusunelim: eger kadin cocugu oldurmeseydi, cocuk bunu once arkadaslarina anlatacakti. Sonra o cocuklar ailelerine... sonra da kadinin aldatilan kocasinin kulagina gelecekti bu dedikodu. Sonunda kadin oldurulecekti.

Bu olayda kadin bir secim yapmis. Ben mi oleyim, yoksa cocuk mu? Tercihini de cocuktan yana kullanmis.

nani

On yil var ayriyim yesil burun adasindan
Baba ocagindan yar kucagindan
Bir cicek dermeden sevgi bagindan
Takimdan takima atilmisim ben

Gonlumu cekse de madrid hayali
Asmaya kudretim yetmez cibali
Yolcuyum bir kuru yaprak misali
Fenerin onune katilmisim ben

Garibim namima nani diyorlar
Formami el almis haram diyorlar
Hastayim derdime meneskus diyorlar
Yesil burun adali nanioglu luis'im ben.

peygambere evlenme iftirası

Muslumanlari zor durumda birakan konudur. O isin asli soyle de,boyle de,yok o sandigin gibi degil de, yok o cografya da,yok o kulturde vs vs soylemleriyle uzatila uzatila masumlastirilmaya calisilir.

Hadi diyelim ki yasi 17-18'e tekabul etsin. 50 yasindaki birinin 17-18'lik biriyle evlenmesi normal midir?