bugün

ilk doktorluğa başladıktan sonra hayatın gerçekleriyle yüz yüze gelen doktordur. umduğu gibi bir maaş alamayınca salya sümük ağlamaya başlamıştır. kendini türkiye nin en zeki meslek grubu sanarlar.

neymiş 6 sene bilmem ne okumuş, sonra muza hazırlanmış, şu kadar yıl da hocalarının yalakalığını yapmış bu yüzden de fazla parayı hakediyormuş. yapma yahu! mnkym sanki ülkedeki diğer insanlar güllük gülistanlık yaşıyor da bi sen sefil hayatı yaşıyorsun!

bi de hep aynı geyiği yaparlar; biz insan hayatıyla ilgileniyoruz. bak sennn! ulan ben biliyorum bu doktorların ne kumaştan olduklarını. üç kuruş fazla kazanmak için gereksiz yere ameliyatlara yönlendireninden, özel hastanelerde soygunculuk yapanlarına kadar hepsi var bu piyasada.

bir de kalkmışlar az para alıyoruz laaaynnn diye zırlıyorlar. ayıp ulan!
6-7 yıl boyunca bütün yatırımlarını tıpa harcamış, mesleğe başladığında rahat bir yaşam sağlamayı gönlünden geçiren doktordur. bir sağlık ocağında pratisyen dr. 1.35 milyar maaş ile işe başlar. bilmem ne banka müdürlerinin 10 binlerce dolar maaş aldığı ülkede gayet haklı bir istek belirtmiştir. bir baltaya sap olamayan göt beyinli bazı sözlük yazarlarına da malzeme olmuştur.
etik açıdan zaten yetersiz olan kişiliğini ağlayarak ayaklar altına alan doktordur. tıp talebeleri genelde facebook'tan örgütlenir.
haklı olan doktordur. aynı zamanda para babalarına, kodamanlara, yeşil burjuvalara ses çıkaramayıp bir de üstüne allah razı olsun çekenlerin saldırdığı doktordur.

pratisyen hekim olmak için bile öss'de bir dünya puan alıp 6 sene üniversitede sürünmen gerekir. ki pratisyen hekim maaşı türkiye'de çoğu özel sektör çalışanına komik gelcek cinstendir. polis, öğretmen maaşı ile kafa kafayadır.

uzman olmak için ise hayatınızı yakmanız gerekir. 6 sene tıp eğitiminin üstüne, tıp uzmanlık sınavını kazanıp 4 sene daha eğitim almak, üzerine de 2 yıl mecburi hizmet yasasına göre, diplomanız devlet tarafından gasp edildiği için, devletin gönderdiği yerde çalışmak zoeunluluğunuz vardır. erkek olanların için genellikle uzun dönemden 1,5 yıl askerlik de ekleyin siz buna

yani bir uzman doktor olabilmek, eğitimi tamamlamak, yeri yurdu belli bir iş güc sahibi olabilmek için

6 + 4 + 2 + 2 = toplam 14 yıl harcamanız gerekir.

18 -19 yaşında üniversiteye girseniz, herhangi bir aşamada hiçbir şekilde sene kaybetmeseniz bile, ne halt olduğunuzu anlamanız 32 yaşınıza denk gelir.

bu kadar emek harcayan birini, devlette zorunlu olarak, 3 kuruş maaşa çalıştırmak hangi vicdana sığar merak ediyorum. sakın bana şu kadar alıyorlar falan demesin kimse, aldıkları paranın büyük kısmı döner sermaye ve bu para tamamen sübjektif ölçülere göre dağıtılan bir para. söz gelimi başhekim hastanenin masraflarını gerekçe göstererek bu parada büyük kesintiye gidebiliyor.

merak ediyorum doktorlara bu kadar giydiren insanlar, bu şartlar altında bu kadar emek harcamak isterler miydi? zannetmiyorum.
bugün eylem yapmış güruhun üyesidir. eylem amaçları ise kazandıkları milyarlarca liranın kesintiye uğrayacak olması.
ölüm anında bir insan yaşamak için herşeyini verir
çokca insanı yaşama döndüren doktorsa emeğinin karşılığını alamıyor yurdumda
zırlar zırlamalıdır.
hayatı toz pembe görüp bir anda metalik gri ile karşılaşan doktordur. eee hayat ibret-ül versitedeki gibi değil.
-abi ne var yaa hayat kolay
-okulu bitiririm 4 sene sora
-3-5 milyara bi iş bulurum
-30 yaşıma kadar hayatımı yaşarım
-sora 18 lik bi çıtırlar evlenirim abiii..
-ne kasıyosunuz kii bu kadar anlamıyorum abiii
-hayat kolay..... *
siz olmasanız sir ne olurdu diye merak ettiğim başlık. Zira ilk başta okurken "hayda ne oluyor, kim bu?" dedim, gördüm, tam sayfa değiştireceğim, yorumlara gözüm ilişti.

Kendi haline bırakın şu garibanı, anası babası bir klavye almış zaten tek oyuncağı bu.

Ha lan bu sir komünüst! değil miydi? eşitliği götümüzden yorumlayalım işçi maaşı verelim olur mu sir? kasımpaşalılık var sen de de mi lan çakal!*
aldıkları paranın, gördükleri eğitime oranla az olduğunun farkındayım ama "haftalık 25 saatlik çalışma süresinin 35 saate çıkarılmasına tepki gösteren radyoloji uzmanları" diye bir ibare duyunca kafam attı. 25 saat dediğin dediğin nedir ki? sen o kadar eğitim görmüşsün, kendini eğitmişsin tamam da o yüce bilgilerini insanlarla haftada 35 saatliğine paylaşamıcaksan -ki 35 bile çok az Türkiye şartlarında- keşke hiç okumasaydın. 6 yıllık tıp eğitiminden hiç de kolay olmayan mühendislik eğitimi alan, haftada 60 saat çalışan ve 1000 tl maaş alan insanlar var bu ülkede.

sestod 'un uyarısıyla gelen edit:

radyoloji uzmanlarının aldıkları radyasyonun etkisinden dolayı özel bir durumları varmış tabii. 35 saat çok olabilir o zaman. bilemiyorum. konuyu uzmanlarına bırakıyorum. ama hiçbir uzman benim elim, kolum, bacağım çekilirken orda bulunmuyor. zaten o radyasyona her seferinde maruz kalsalar muhtemelen gelecek nesillere güzel miraslar bırakamazlardı.
doğuda görev yapmam diyen doktorun kankasıdır.
acile hastanı getirdiğinde kıçını yaladığın tohhturr tohturr diyerek aradığın adamdır esasında. senin gibi moronları doğurturarak dünyayı kirletmiştir ahmak.
hayal ürünü olan doktor .
kendisi hasta olmadığı sürece hastalara büyüklenen kişidir. ama kendisi hasta konumuna düşünce görür ne var ne yokmuş bu dünyada.
(bkz: 2 bin tl alan pediatri uzmanı)
zırlamak kelimesi kullanıldığına göre aldığı azıcık para bile kıskanılan doktordur.

(bkz: doktorların kıskanılmaları)
az alıyorsa haklı olan doktordur.