bugün

doktorlar çok maaş alıyor diyen hıyarlara duyurulur. hem de ankara'da hacettepe üniversitesinde.

dikkat edilirse asistan demedim. uzman dedim.
(bkz: kefene cep diktirip para zulalamak)

onu bulmayan kaç insan var bu ülkede biliyor musun diye sorulması gerekir bu parayı küçümseyene..
iyi anladık, uzman.. ama bokunu çıkarmaya da hiç gerek yok..
millet açlıktan kıvranırken kıyıda köşede onların ne çektiğini bilmeden, asıl önemlisi bunu hiç düşünmeden aldığı parayı beğenmeyen maldır kendisi de..

karnını doyurcak ekmek bulamayanın olduğu bi ülkede daha fazlasını nerene sokucan evladım, yoksa kefenine cep mi diktirdin demezler mi be!!? yüzüne tükürmezler mi?? tamam anladık uzmansın vs, ama herşeyden önce ettiğin yemin doğrultusunda insanlara hizmet vermen gerek.. o yemini çalıştığımın karşılığını alıcam ama ben doktorum diye daha çok aç gözlülük yapcam diye mi ettin hippokrat amcana asalak??

insanlara yardım etmek seni hiç mutlu etmiyorsa, içinden gelmiyorsa.. bence bırak sen bu işi.. bak hem parasını da beğenmiyorsun.. ankara da mısın, çık geceleri kızılaya.. sen işini bilirsin, o beğenmediğin parayı 2 ye katlarsın eminiz profdr seni.. haa uzmanlık hangi alan senin diyenlere de artık yaptığın, para kazandığın işle alakalı bişey dersin artık*
okumuş doktor olmuşsun, saygı sonsuz.. ama adam olamamışsan çin ipeği giysen dahi senin değerin eşşek kılı derler.
2 bin tl alması işini yapmamasına neden mi oluyor diye sorası geliyor insan.
yani az para alıyor diye ne yaparsa yapsın haklı mı oluyor?
mesela yanlış teşhis koysa o götürdüğünüz çocuğa ''abi az para alıyorum buna dua et'' mi demeli? yahut parası olmayan bir ailenin çocuğu doktorun özel muayenehanes,ne g,demediği için tedavisini güzelcene olmasın mı? yani doktor 2 bin tl alıyor diye beni sikmesini olabilir olarak mı karşılamalıyım?

baba o zaman başbakana neden kızıyorsunuz aq anlamıyorum. amerika başkanı kaç para alıyor türkiye başbakanı kaç para alıyor. yolsuzluk yapacak tabi aq. adam aç lan aç! sen kalk yağmur çamur deme türkiyeyi dört dön. türkiyede oy verebilen insanların yarısı sana oy versin. sonra üç otuz para al. yoğ yaa.

böyle mi düşünüyonuz lan cidden? olay aldığı para mı yani?
özel muayenehanesinde, sıfırı katlayacak olan doktordur.
altı sene oku beş sene uzmanlık yap onbir sene yapıyor ve bu uzman bence bir ögretmenin dört katı lise mezunu polisinse artık kaç katı almalı hesap ortada. Hakkı olan parayı almayan adam o işi iyi yapmaz bu dünyada böyle agrınıza gitsin gitmesin.Haa diyorsanızki yapsın ,olacagı söyleyim şuan siz Türkiyenin en iyi onbinini doktor yapıyorsunuz egerki siz bunun karşılıgını vermezseniz bu çocuklar keriz mi? gider polis olur ögretmen olur .Sizede öss türkiyede beşyuz bininci olmuş adam bakar sizi tedavi eder.Ben ögrenci başıma sırf adam akıllı bişeyler yapabilmek adına günde dört saat çalışıyorsam . Sırf doktor olabilmek adına lise yıllarımda feragat ettiklerim degilmi bana bugun nöbette her saat başı kalkıp hastaları kontrol etmemi saglayan. Zaten bu çalışma alışkanlıgı olmayan asla kendini sıkmamış bişeylerden feragat etmemiş bu nedenle Türkiyede beşyuz bininci olan arkadaş size bakarsa ne olur ? Bernce birileri şunu demeli doktor hakkını alsın ve bizede hak ettigimiz şekilde davransın
aynı zamanda dayak yiyen, toplum tarafından nefret edilen, aldığı üç kuruşa bile göz dikilen doktor. bir polis anasına küfretse sesi çıkmayacak ezikler sıra doktora gelince ne yazık ki sırasını beklemesini söyleyen doktoru dövmekte tereddüt etmiyor. bizzat sağlık bakanı tarafından günah keçisi ilan edilen doktorlar artık sadece insanca yaşamak istiyor. 2 günde bir nöbet tutan asistanın maaşı geçimini bile zor sağlıyor buna karşılık yine de "çok kazanıyor." deniyor. devlete üç kuruş faydası olmayan işsiz bir adam hastaneye gelip "sizin maaşınız benim vergilerimle ödeniyor." diye bağırabiliyor. sonra ise sevgili sözlük yazarlarımız hala doktoru eleştirebiliyor. siz hayatınız da hiç yaşamadığınız sorunlar hakkında ileri geri konuşmayın, komik oluyorsunuz.