bugün

her şeyden önce piç arkadastir.

ilkokul yillari tabi. birine aşık olmak için gözlerine bakmanin ya da alnindan geçen damari görmenin yeterli olduğu yer.

platonigin dibine vurup sinifinin hatta okulunun hatta yasadigi evrenin en güzel kizina vurulmusum yine. vuruldugum kiz bizim sinifta olsa iyi aslında. yan sinifta olsa da iyi. alt kattaki sinifta olmasi da fena bir durum degil. ama kizin sinifinin 2 kat altta olmasi iste çok boktan bir durum bu.

zaten teneffüs 10 dakika. öğretmen sağolsun geç birakir genelde. kaldi 7 dakika. teneffüse ilk çikan çocuk olup da karizmayi cizdirmemek için gereken sure 2 dakika.

kaldi 5 dakika amk. evet matematiğim iyiydi o zamanlar. 2 alt kata koşar adimla inmek 2 dakika. kaldi mi 3 dakika.

evet o 3 dakika ayseyi gormek için bütün misketlerimi verirdim. dedim ya çocuğum daha. ayseyi görünce kalbim firliyo uzaya. ve üzücü olan ayseyi görür görmez piç zilin calmasi. lanet öğretmenin sinifa erken gelmesi. ve sonunda öğretmenden azar yemek, karizmanin çizilmesi.

iste 5 teneffüs boyunca aysenin sinifinin kapisini gören koridorda beklerdim. kizi görünce hemen üst kata cikiyordum, heyecanim geçtiğinde tekrar ayşe nin sinifinin oraya dönüyordum.

gelelim entry nin asil konusu olan piç arkadasa. bu piç eleman sinifta sevmedigim bir çocuktu. iri yariydi, maçlarda kaleye geçmez istemezdi. halbuki ben okul takiminda olmama karşin sira bana gelince kaleye gecerdim. o yuzden bu picle anlasamazdik bir turlu.

saçma sapan hareketleri olurdu. mac oynarken topu uzağa atinca gidip almazdi bu piç. bir teneffüs benim pesimden gelmis bu arkadas.

pic arkadas: napiyon lan burada.

callo: hic omer var da bizim binada ona bakiyodum.

pic arkadas: her teneffus omere mi geliyon olum.

callo: nerden cikardin lan.

pic arkadas: olum kac gundur teneffuslerde yoksun sinifta. hep burada gordum seni.

callo: seyy.

pic arkadas: ayseyi seviyon degil mi.

callo: kim soyledi olum sacmalama.

pic arkadad: ben anladim lan. simdi sinifa gidip ayseyi sevdigini herkese soylicem nihahahha.

callo: lan senin mina koyarim ben...

daha ayseyi sevdigimi içimden kendime soylerken kizariyorum amk. çocuk da acayip iri yari. üstüne atladim elemanin. şöyle bir sallandi filin üstüne çikan karinca gibi düştüm yere. sonra tekme atti oc. tam o sırada sinif öğretmeni gelip ayirdi bizi. ayirdi bizi derken kurtardi beni yani.

sonra öğretmenimiz ikimizin de kulagini çekti. baristik sözde. okul cikisi feyzoyla beraber dovduk ibneyi.

ayşe mi? kaç teneffüs bekledim onu. hala da bekliyorum..
ayşe yi sevdiğini tebeşirle tahtaya yazan arkadaştan kötü değildir.
bizim okulda da tam tersiydi, kızlar aşık olduğu erkeklerin sınıfını dikizliyordu.
hatta her sınıfın bir kaşarı vardı, gizlice kızları takip eder kim kime aşık öğrenir herkese söylemekle tehdit ederdi.

bir tane ayşe vardı bizim sınıfta, hoşlandığı çocuğu görebilmek için 2 üst kata kadar çıkıyor ama bir türlü göremiyordu elemanı. meğer elemanda onu görebilmek için diğer merdivenlerden bizim kata iniyormuş. yıllar sonra sözlük sayesinde öğrendik acı gerçeği.
teşekkürler sözlük her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsak.
(bkz: ali ayşeyi seviyor)
tuvalete giden güzel kızın yanındaki çantayı tutan şişko kızdır.
Komplocu ibnedir.
orospu çocuğudur. Lezbiyan olsam bana da yapardı kesin.
muhtemelen 1. sınıf öğrencisidir. önünüzde yeni aşklar beklediği için korkmayınız, söylesin.
"söyle amk oğlu hadi söyle lan" diyerek savuşturulacak arkadaştır. muhtemelen "nasıl ya?" moduna girip göt olacaktır. en savunma hücumdur arkadaşlar.
orospunun evladıdır.
Bendim bu.sinemin osmanı sevdiğini tüm sınıfa söylemiştim, sağlam dövmüşlerdi.
yavsaktır. ilkokul da az dovmezdik böyle tipleri, ortaokul da level atlayıp bütün okula söyler bu ibneler.
Geleceğini belli etmiştir. Karaktersizdir.
Gece gece akla gelen piç arkadaştır.
büyüyünce cemaat kurup devlet adamlarına kasetle şantaj yapar.
(bkz: evlat olsa sevilmez)
okul tuvaletinde sıçarken sen o kapanmayan kapıyı zor tutup aynı anda sıçmayı denerken yan kabinden marşapa ile sizi ıslatmaya çalışan, arada kapıya tekme atıp kaçan piçtir o.
ya söylemezsen başkası söylerse... seviyorsa git ilan et bence !
ayrıca '' meyve suyundan bir yudum versene '' cümlesini söyleyerek yaklaşan arkadaştır. hep menfaatçidir.
söyle lan totoş ! seviyorum nolmuş ? denilesi arkadaşdır.
Taksimde sallandirilmasi gereken arkadasimsidir. Şerefsiz ya.
söylese gercekten bir cocukluk askina neden olur.
Gider Ayşe nin en yakın arkadaşına söyler önce ve yavaştan bir kaç kişiye söylemiştir bile.
ileriki yıllarda ortaya çıkma ihtimali olan sosyal fobi, özgüven eksikliği vb. gibi rahatsızlıkların temelinde yatan nedenler liginde liderliğe oynayan arkadaştır. ipnenin önde gidenidir ve de oç'tur
bir de güvenirsin, söylersin;
-kanka ya, kimseye söyleme de ayşe varya bizim sınıfta onu seviyorum ben.
-nihahaha herkese söyleyeceğim.
-kodumun...
ertesi gün okula gelinir bütün sınıf öğrenmiştir...