bugün

Ayşe Arman'ın bugün yazdığı köşe yazısında anlattığı deneyimdir. http://ulu.so/utgsrt
Kendisini yakından takip etmiyorum ama twitterde TT olmuş bir göz atayım şu yazıya, herkesin konuştuğu neymiş bir göreyim dedim. Bir de baktım ki yorum yapanların %80'i eleştiriyor Ayşe Arman'ı dalga geçiyor vs. Ülkemizde seks çoğu zaman ya dalga konusu ya da susulan ve eleştirilen bir konu oluyor. Daha küçük yaşta başlayan amcana p*zevenk de, göster pipini ile başlayan dalgalar, kız çocuklarında çek elini oradanlarla devam ediyor. Ürkütücülükle şekil alan bir cinsellikle büyüyoruz. Hiçbirimiz de çıkıp demiyorouz ki, cinsellik içtiğimiz su kadar doğal ve yaşama ait bir gerekliliktir. Evet öyledir su kadar uyku kadar dışkı kadar da doğal bir gereklilik. Takdir ettim ben Ayşe Arman'ın bugün yazdıklarını keşke insanların beyninde bir kıvılcım olsa da bakış açımızı bilinçaltımızı, doğallığı ve insanlığı özgürce düşünerek görebilsek.
yazdığı deneyimin silinmesi ve yorum olarak sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif denmesi pek muhtemeldir.
51 kere maaşallah denilecek deneyim. olmuyorsa rakamı arttır merdiveni uzat ayşecan.
--spoiler--
abazan milletiz vesselam *
--spoiler--
--spoiler--

orta 2'de filandım. arkadaşım mahmut bana gelip
''aga kamışa su yürüdü mü?'' dedi. salak olduğum için anlamadım tabii ki.
''nasıl lan amına koyayım?'' dedim.
''olum kuş kalkıyor mu lan?'' dedi, yine anlamadım.
''lan sikecem fbi kodlarını, düzgün anlat'' dedim.
''31 çekiyor musun olum'' dedi.
''haaa'' dedim, ''çekmedim hiç''
''çek bak hacı çok zevkli, yerler filan batıyor, pis kokuyor'' dedi.

eve gittim denedim, kamışa su yürümemiş. arkadaşımı aradım
''ya mahmut bir şey olmadı olum bana, yerler de hala temiz. gözde'nin telefon numarası var mı sende?'' dedim.
''bırak gözde'yi. hiç düşünme, asılmaya devam'' dedi.

bir gün mahmut'un ne demek istediğini anladım.
o gün bugündür duşlarım 45 dakika sürüyor.
bir erkeğin kuşunun kalkması mükemmel bence.

--spoiler--

salt seksten, mastürbasyondan bahsetmek, bunların ''kaka'' olmadığını anlatmak gereklidir. ancak şu seviyede bir yazı olsa olsa 'marjinal olmaya kasan bayağı insan'' tribidir.

otur sıfır.
böyle şeyleri paylaşıyor olmak biraz garip. yani o anlatırken okuyanın onu kafasında istemese de canlandırdığını düşünmüş müdür ki?
o hal içinde bir de.
oysa ki onu o halde o anlatmadan ben düşünsem ayıplanırım öyle değil mi.sapık sapkın fikir zikir bilmem ne denilmedik bırakılmaz.
bazı şeyler rahatlık özgürlük lafı arkasında çok fazla ayağa düşmekte. serbestlik bu değil bunlar mahrem konular bilmeye eyvallah belki ama bildirmeye hayır.
bilmem nerelerini okşa gel anlat amaç ne?
bunun neresi mantıklı şimdi? kimse zaten yapma demiyor ama bu kadar basitleştirmek niye ?
böyle şeyler birbiri üzerine katlar gider tek fark eden şey her geçen gün toplumun zihnen ve bedenen soyunup çıplaklaşması olur.
yalanını sikiyim durumudur; yok merdivenmiş, oradan aşağı bırakmakmış kendini. edebiyat yapan arkadaşını sikiyim.
(bkz: ayşe arman)
yapılması gerekeni yaptığı için alnından öperim kendisini.

evet, cinsellik bir tabu bu ülkede. çünkü %70 e yakınımız kendi cinsel tercihimizi değil toplumun tercihini yaşıyoruz. bir insanın kendi bedenini keşfetmesi, tanıması kadar doğal olan bir şey yoktur. yapılan yorumlardan da belli kendimiz değil toplum konuşuyor. toplum da değil aslında, yıllardan beri kıramadığımız düşünceler. ahlak deniyor buna ama ahlakla uzaktan yakından alakası yok.

ahlaksızlık bir kadını istemediği halde cinselliğe zorlamaktır, ahlaksızlık küçük çocuklara kötü gözlerle bakmaktır, ahlaksızlık anneye babaya küfretmektir, ahlaksızlık halkı sömürmektir. kapitalizmdir ahlaksızlık! büyük balığın küçük balığı yemesi doğanın kanunudur ama parası olanın parası olmayanı ezmesi ahlaksızlıktır mesela!

şimdi, mastürbasyona gelince! yapmadım diyenin yalan konuştuğu apaçıktır, zira herhangi bir görüntü görüldüğünde ya da bir şey okunurken, dinlenirken hormonların etkisiyle bir bayanın kendini garip hissedip bacak bacak üstüne atması bile mastürbasyondur ama farkında değildir. lanet olası bekaret zarı tabusu yüzünden belki, oysa onlar klitorise dokunmanın bekaret bozmadığını bile bilmezler. onlara ait bedene yabancı yaşar giderler.
(bkz: #13213513)
ayşe arman'ın artık hilal cebeciyle takıldığını düşünmeye başladığım olaydır.
şimdi konu hakkında bilgi sahibi olmadan yazmak olmazdı , o yüzden yazısını açıkçası merakla okudum ayşe arman' ın . ve şu kanıya vardım ayşe arman ın yazar olmasının en büyük sebebi çocukluk arkadaşlarının bile adeta usta bir şair gibi mastürbasyonu betimliyebilmeleridir . böyle merdivenler falan bayaa afilli yani . ama şimdi kötü bişey dersem yazısı hakkında cinselliği tabu olarak gördüğüm falan düşünülebilir . yada yobazlıkla falan itham edilebilirim . yazsın okuyorum ben kendisini ama okumasaydım da pek bişey farketmezdi hayatımda.

(bkz: attım hafızaya beyin bedava)
aslında tabularla örülü türk toplumu açısından bu tarz yazıları yazan arkadaşlara ihtiyaç var ama ayşe arman olunca konu insan iki kere düşünüyor, herşeyin reklamını yapmaya çalışıp sürekli reyting alır pozisyonda kalabilmek için çaba sarf eden birisi bunudamı malzeme yapmış dedirtiyor ama haklı olduğu bir çok yer var , kendi vücudunu tanımayan bir kadın nasıl zevk alabilir ?
her zaman sadece ilgi çekmek için abartılı ve yalan yanlış yazıyor bu kadın diye düşünüyorum. ama bu yazısını sevdim! en azında bazı kısımlarını... yani orta 1deki arkadaşın selin'in öyle cümleler kuracağına inandıramazsın beni ayşe! bu kadar abartmasan olmaz mı?

ama ama yazdığın şu kısacık cümlelerle ne kadar çok kadını anlattığını biliyorsun değil mi, aferin kız sana!

--spoiler--
ben hem marjinalim hem domestik.
bence pek çok kadın böyle.
iyi ki de böyle.
bu, bizim zenginliğimiz.
yani hem “ailem canım ailem”, onlar her şeyden önemli.
hem de “biz” marjinal halimizle biz, yani ailelerimizden bağımsız olarak biz kadınlar..
--spoiler--
beynini izne ayırıp yerine .mını görevlendiren kadın anlatımıdır. "terbiyesiz kadın, neler yazıyor!" denildiğinde hoşlanıyormuş. ilginç.

cinsel edit: neden bu kadar eksilendiğini anlayamadım. ayşe arman'ın eli .mında görüntüsü çok mu marjinal geliyor bu yazarlara lan? marjinalliği .mında değil de beyninde yaratanlara yoğunlaşsak? eminim her şey daha farklı olurdu.
sallamıştır.
selin de öyle bir anlatım becerisi olamaz.
bizde ortaokuldan geçtik. 2 kelimeyi bir araya getirip konuşamazdı kimse.
bu ise sanki dostoyevski , sanki victor hugo, sanki stephan king ...

olay şudur , selin sadece "çok zevkli" diyebilmiş.( o da gerçekte varsa tabi)
ayşe hanımda 50 sene sonra bunu şiire , romana çevirmiştir.

realistik olalım biraz. madem cinsellik tabu demiş , ayıp demiş , bilmemne demiş azıcık da dürüst olsun değil mi?
(bkz: (#13215252)).
internet sitesinde ilk gördüğümde şaşırdığım ulan bir kadın türkiye gibi bir yerde bunu nasıl yazabilir diye düşündüğüm, sonrasında biraz düşündükten sonra cesaretinden dolayı taktir ettiğim bir yazısıdır ayşe arman'ın.
tabuları aşmak için her şeyi ortaya dökmenin bir faydası olacağını düşünen ancak tabuları oluşturan sistem hakkında kaleminden tek kelime dökülmemiş-dökülmeyecek olan domestic pasifist yazarın süslü püslü anlattığı deneyimdir.

ha bir de arkadaşı tam bir malmış. 51 değil 52 o sayı.
(bkz: ezanladuraksayanellibir)
çok da sikimde denilip geçilmesi gerekir. konu bulmakta zorlanmış bir gazetecinin kukusundan yola çıkarak gazetecicilik oynamasıdır. bunu bir zamanlar serdar turgut yapardı konu bulamadığında penisle ilgili yazılar döşenirdi.
(bkz: datmin olamayınca bileğe kuvvet)
(bkz: 52 kere mastürbasyon yapıp ölen ayşe arman)
örnekte gördügümüz kadarı ile demekki neymiş, ortaokulda mastürbasyona başlarsan,30 a geldiginde gördügün her erkegi içine sokmaya çalışırsın, bu tarkan -hani erkek dedim ya o açıdan tarkanı bile yani- bile olsa.
hürriyet gazetesindeki köşesinde anlatmıştır. heh ayşe aferim çok marjinalsin, cinselliği tabu haline getirmiş bütün kadınların sesisin falan fıstık... bunları duymak istiyorsun ya.

ama ayşe'cim bu selin neymiş böyle? biz orta 1'deyken masturbasyonu bırak, dudaktan dudağa öpüşmek yabancı gelirdi. bir arkadaşım o zaman hoşlandığı çocukla öpüşmüş ama dudaklarının arasına peçete koymuşlar öyle, eheh. onu bile hayranlıkla dinlerdik, "vay be öpüşmüş" falan diye. bana gelecek arkadaşım "sen kendine dokunuyon mu" diyecek. "şimdi eee dokunmak derken, yani yüzüme falan dokunuyom yani" falan derdim herhalde.

orta 1 deyken yaşın en fazla kaçtır? 11, hadi 12. ama 12 yaşındaki selin'in kurduğu cümleye bak hele:

"yüksek bir merdivene tırmanıyorsun sanki... tırmanıyorsun, tırmanıyorsun... kalbin küt küt atıyor... birden, o da ne... merdivenin en tepesine geliyorsun... son basamağa ulaşmış olmanın verdiği rahatlama ve huzur... ve sonra o merdivenlerin tepesinden, kendini derin sulara atıyorsun... bütün bedenin ürperiyor... müthiş bir gevşeme hissediyorsun..."

sanıyorsun melissa p. 'nin kitabından alıntı bir cümle. ayrıca 51 çekmek ne lan?

ayşe arman, türkiye'nin melissa p. 'si olma yolunda hızla ilerlemekte.
yakında "sex günlükleri"ne başlayacak sanırım, kendi deyimi ile terbiyesiz/arsız (benim deyimimle ahlaksız) bir kadın oldugu için sanırım o yazısının/kitabının başlıgı "beni kim, nerde, nasıl s...i" olabilir.