bugün

an itibariyle 8 buçuk saat kalandır. mübarek gündür. * *
saatler kalandır. cepte son 3 lira ile it gibi beklenendir.
ziraat bankası önünde bedava ekmek dağıtılmakta sanabilirsiniz.
akşam saatlerinden ertesi sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek suretiyle kutlanan mübarek ve feyzli bir gündür.
türkiyenin çeşitl şehirlerindeki çeşitli ziraat bankası atm'lerinin önlerinde her ay ayın 6'sından itibaren kutlanmaya başlayan bir nevi öğrenci bayramıdır. çoğu zaman okulda göremediğiniz arkadaşlarınızı bu bayram vesilesiyle kutlamalarda görebilir, özleminizi giderebilirsiniz.
ayın en rahat en tok geçen günüdür, zira ayın bütün diğer günleri onu beklemekle geçer.
(bkz: kyk)
öğrenciler için ayın en heyecanla beklenen günü. ziraat bankası atm'sinin önünde metrelerce uzunlukta bir öğrenci kuyruğu varsa, bilin ki o gün ayın 7'sidir.
ziraat atmlerinin önünde uzun kuyrukların oluştuğu tarih.
kimilerinin maaş günü kimilerinin doğum.. kimileri için ise alelade bir gün.
Ziraatm'lerde kuyruğun oluştuğu gündür.
ziraat bankasının garanti ve diğerleri karşısında kasım kasım kasıldığı gündür.
artık gelse de kurtulsak şu garibanlıktan dedirten gündür.
buca üçkuyulardaki ziraat bankasının ebesinin nikahına kadar uzadığı gündür. çok şükür ki, aynı gün canım babamda para yatırdığı için ben daha tenha zamanlarda de alabilmekteyim o parayı.
(bkz: her ayın 7 si öğrenci bayramı olarak kutlansın)
(bkz: ayın yedisine yaklaşırken öğrenci psikolojisi)
(bkz: sadece ayın 7sinde 200 tl görmüş fakir öğrenci)
öğrenci bayramı.
Öğrenci aybaşısıdır. Ziraat bayramıdır. Iyi ki vardır.
sonunda gelmiştir. dayanın yoldaşlar, az kaldı.
8 saat 7 dakika 53 52 51 ... saniye kalan güzide gün.
en güzel günlerden biridir. insan o gün daha bi' mutlu oluyor, etrafına neşe saçıyor. evet, burs alıyorum ama bu günü o yüzden seviyor değilim, inanın ki... şaka şaka, bu günü o yüzden seviyorum. *
yaşasın maaş günü *
Ayın en güzel gunlerınden bırı. Heyecanla beklenılen fakat kira, elektirik, dogalgazla biten hazin bir son. Hevesim kursagımda kaldı deyiminin en güzel örnegi.
yine geldi tipini sevdiğim. gerçi geldiği gibi kiraya faturaya gidiyor ama olsun yine de seviyoruz.
öğrenciyken iple çektiğimiz mübarek gün hey gidi geceleri çıkıp para çekmeler heyy
son 1 saat 10 dakika kalmıştır.

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar
yatmıştır olum gidin çekin.